اخبار تکنولوژی

در سال ۲۰۱۵ اندرویدی ها ۲ برابر بیشتر از اپلی ها اپ دانلود کرده اند؛ Google Play در مقابل App Store

اگر بر حسب تعداد دانلود بخواهیم در در سال ۲۰۱۵ حساب کنیم، اندرویدی ها تاکنون از فروشگاه اپلیکیشن های اندروید Google Play دو برابر بیشتر از اپلی ها از فروشگاه App Store، اپلیکیشن دانلود کرده اند!

طبق این آمار که در سایت App Annie منتشر شده اندرویدی ها بیش از ۲۰۰ میلیون بار و اپلی ها حدود ۱۰۰ میلیون بار اپ دانلود کرده اند. نکته جالب اینکه رشد اصلی اپ های اندروید در سال گدشته میلادی از کشور های برزیل، هند، اندرونزی، ترکیه و مکزیک بوده است.

این رشد مخاطب مسلما از بهترین اخبار برای Google خواهد بود چرا که همین رشد مساوی با تبلیغات و رشد درآمد و مخاطب بیشتر برای توسعه وسیع جهانی خواهد بود.

طبق آمار، فروش اپ در App Store اپل هم در کشور های یالات متحده، ژاپن و از همه مهمتر چین رشدی ۹۰ درصدی داشته است. نکات جالبی در لیست و آنالیز اطلاعات نهفته است، مثلا بریتانیا در لیست پر مخاطب ترین های اپ استور از اپل در رده چهارم است، اما در لیست گوگل پلی حتی در ۱۰ تای اول هم قرار ندارد.

همچنین شاهد افزایش آمار تعداد اپ های اختصاصی Apple Watch هستیم، که از ۳۰۰۰ عدد در آپریل به ۱۴۰۰۰ مورد در دسامبر سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است. و گفتنی است درآمد اپل در بخش موسیقی در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ رشد ۲٫۲ برابری داشته است.

نکته قابل توجه دیگر اینکه در بین ۵ اپ پرطرفدار و پر کاربرد در میان کاربر های سرتاسر دنیا هر ۵ مورد متعلق به Google و یا Facebook است و اینکه بیش از ۱۱ درصد از جمعیت جهان اکنون از مسنجر فیس بوک برای گفتگو استفاده می کنند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا