زندگی و سلامت

چگونه فکر کردن زیاد (Overthinking) را کنار بگذاریم؛ راهنمای کسب آرامش ذهنی

Peace of mind

بدترین حالتی که ممکن است شما برای مغز خود ایجاد کنید زیاد فکر کردن است برعکس این مسئله نیز وجود دارد که شما می توانید با سرگرمی های مفید و برخی از تکنیک ها به راحتی مغزتان را پرورش دهید و به نوعی آرامش به مغزتان برسانید

مغز یک ابزار کاملا قدرتمند است که هم می تواند باعث پیشرفت و هم شکست شما شود. بدترین حالت برای مغز زیاد فکر کردن و افکار منفی می باشد که به بدترین شکل عملکرد صحیح مغز را منحرف می کند. کیفیت عملکرد مغز بستگی به افکار شما دارد. ما با در نظر گرفتن افکارتان می توانید تاثیرات منفی افکار را از مغز خود دور کرده و انرژی مضاعف به آن بدهید.

با استفاده از این روشها از افکار مزاحم دوری کنید و تکنیک های پیشرفته را در افکار و ذهن خود گسترش دهید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : استرس اینگونه بدن و ذهن شما را نابود می کند!

تمرکز بر روی تصاویر بزرگ

Focus

زمانی که شما ذهنیت خیلی شلوغی دارید و زیاد بر روی یک مسئله فکر می کنید جزئیات را به خوبی به خاطر نمی آورید. تمرکز بر روی مسائل جزئی و کوچک تر در مواقعی که مغز شما بسیار درگیر است کمی دشوار خواهد شد. شما می توانید یک کتاب تصادفی از کتابخانه بردارید و یک صفحه را به طور اتفاقی باز کنید.

بعد از پنج ثانیه کتاب را ببندید و سعی کنید همه آنچه را که خواندید و دیدید را به خاطر بیاورید. با این تکنیک ذهن شما در به یاد آوردن جزئیات تقویت می شود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : اینگونه هنگام شکست در زندگی غمگین نشویم!

حل یک مشکل

به جای اینکه تمام تمرکز خود را بر روی اینکه چرا این اتفاق افتاد خرج کنید، بر روی حل مسئله تمرکز کنید. مشکل خود را بنویسید تا ذهن شما برای پیدا کردن راه حل تمام تلاشش را به کار بندد. نوشتن گام نخست است گام بعدی این است که اگر نمی توانید مشکلی را که از کنترل شما خارج است حل کنید به مسائل مثبت فکر کنید.

بعد مثبت قضیه ای را که رخ داده است را ببینید و روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. حل کردن یک مشکل آن را از ذهنیت شما خارج می کند و فضای آزاد بیشتری برای تفکرات و ایده های بهتر باز می شود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : افراد موفق قبل از خواب چه کارهایی انجام می دهند ؟!

کارهای متفاوت انجام دهید

زمانی که ذهنتان درگیر یک مسئله است و شما به شدت فکر می کنید، از فکر کردن فاصله بگیرید و کارهای روزمره انجام دهید. بلند شوید و کارهای روزانه خود را انجام دهید.

ورزش کنید، با دوستانتان مکالمه کنید، رانندگی آرام داشته باشید حتی بازی کنید. انجام یک کار دیگر که ذهن شما را درگیر کند بهتر است تا اینکه مدام به یک معضل فکر کنید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: یک فروشنده خوب چه ویژگی هایی دارد! راهنمای برخورد صحیح با مشتری

منطقی باشید

Logical

همه مسائل و انسانها سیاه و سفید نیستند. شما باید بپذیرید که حد وسطی یا همان خاکستری هم وجود دارد. فقط به خاطر یک سری اتفاقات قبلی یا تجربیات گذشته نمی توان آینده را خراب کرد. قوی باشید و در برابر سیاهی و سفیدی عکس العمل مناسب انجام دهید. همه مسائل را به یک بعد مثبت یا منفی نگاه نکنید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : لیست رفتارهای متفاوتی که زنان قدرتمند انجام می دهند!

 

هیچ کس به اندازه خود شما بر روی زمان و تایمر زندگیتان تسلط ندارد.

اگر شما در مراحل زندگی به مشکلاتی برخورد کردید با فکر کردن زیاد به راه حل  مناسبی نخواهید رسید.

برنامه روزانه زندگی خود را پیش ببرید و عادی زندگی کنید.

به این ترتیب مغز نیز بهترین عملکرد را خواهد داشت و از شر افکار مزاحم دور خواهید ماند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا