اخبار تکنولوژی

ضعف بزرگ اندروید؛ آمار تاسف برانگیز از بروز رسانی جدید به اندروید ۷

سیستم عامل اندروید با توجه به حجم توانایی ها و محبوبیتی که در شرایط کنونی برای خودش دست و پا کرده توانسته در بهترین جایگاه در میان تمامی سیستم عامل های کنونی قرار بگیرد. متاسفانه در حال حاضر نسخه های متفاوت و اکثرا قدیمی این سیستم عامل همچنان بدون بروزرسانی مشغول کار بوده و نکته مهم اینکه روند بروز شدن دستگاه های اندرویدی به آخرین نسخه، یعنی Android Nougat بیش از حد تصور کند بوده است!

طبق اطلاعات منتشر شده در Android Developers platform tracker شاهد نصب و اجرای اندروید Nougat بر روی تنها ۰٫۳ درصد از دستگاه های اندرویدی هستیم، این در حالی است که نسخه قبلی اندروید یعنی Marshmallow در حال حاضر تنها بر روی ۲۴ درصد از دستگاه های اندرویدی نصب شده و در حال اجراست!

اینکه طی مدت زمان بعد از رونمایی از اندروید ۷ کمتر از ۱ درصد از دستگاه های مجهز به این سیستم عامل شده اند چندان مطلب دور از ذهنی برای مخاطبان این سیستم عامل نیست. متاسفانه تعداد دستگاه هایی که مجهز به این سیستم عامل مجهز شده اند و یا روانه بازار گشته اند بسیار اندک و حتی به تعداد انگشتان دست است!

اندروید 7

متاسفانه اندروید علی رغم تمام توانایی هایی که دارد از روند بسیار کند در بروز رسانی رنج می برد و این فرآیند با توجه به تعداد و انبوه شرکت های تولید کننده گوشی ها غیر قابل برنامه ریزی برای گوگل است.

در حال حاضر خبر هایی مبنی بر تلاش های برند هایی نظیر Samsung, HTC و Nexus راجع به بروز رسانی به آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید به گوش می رسد و احتمالا تا اوایل سال ۲۰۱۷ شاهد تعدا بیشتری دستگاه با سیسیتم عامل بروز شده خواهیم بود.

نکته جالبی که نباید از قلم بیافتد اینکه در عین ناباوری در حال حاضر حدود ۱٫۳ درصد از دستگاه های اندرویدی فعال از نسخه ۲٫۳ این سیستم عامل یعنی Gingerbread استفاده می کنند! همانطور که می بینید این امار از دارندگان و کاربران نسخه ۷ همچنان بیشتر است!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا