1398-03-02
اخبار تکنولوژی

اتفاق بد برای مایکروسافت! سورس کد ویندوز ۱۰ لو رفت…

اتفاقی که اوایل هفته پیش رخ داد و خبر خوشایندی راجع به بهترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به همراه نداشت، گویا قرار است به یک فاجعه بدل شود! سورس کد های Windows 10 که شامل درایور های و لایسنس های سخت افزازی شامل بخش هایی مثل USB، حافظه های ذخیره سازی و  WiFi می باشد با حجمی حدود ۳۲۲ ترابایت بر روی یک FTPP رایگان در اختیار عموم قرار گرفت!

وقتی حرف از امنیت می شود باید بدانیم که داریم از چه چیزی صحبت می کنیم، متاسفانه با سهل انگاری هایی ساده اتفاقاتی رخ می دهد که واقعا توانایی حل و فصل آن ها ابدا آسان نیست!

اتفاقی که اوایل هفته پیش رخ داد، خبر خوشایندی راجع به بهترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به همراه نداشت، و گویا قرار است به یک فاجعه بدل شود! سورس کد های Windows 10 که شامل درایور های و لایسنس های سخت افزازی شامل بخش هایی مثل USB، حافظه های ذخیره سازی و  WiFi می باشد با حجمی حدود ۳۲ ترابایت بر روی یک FTP رایگان در اختیار عموم قرار گرفت!

در ابتدا گمان می رفت که کد های منتشر شده مربوط به سورس ویندوزی جدید و منتشر نشده است، در ادامه متوجه شدیم که سورس کد قابل دسترس دقیقا مربوط به ویندوز ۱۰ کنونی و در حال استفاده توسط هزاران کاربر می باشد و این مهم توسط خود مایکروسافت هم تایید شد!

انتشار اطلاعات و کد سورس های اینچنینی اخطاری مهم برای مایکروسافت است و خواهد توانست تمامی سیستم های امنیتی این شرکت پولدار را زیر سوال ببرد! در حالی که این سورس کد از FTP فوق الذکر حذف شد نمی توان از این پس روی امنیت ویندوز ۱۰ خاطر جمع بود و امکان هر گونه سوء استفاده از سوی هکر ها در این سیستم عامل قابل پیش بینی است!

۲ دیدگاه

2 دیدگاه

 1. Avatar

  همایون

  8 مرداد 1396 at 11:21

  0

  وقتی خود مایکروسافت سوروس کدش لو رفته
  دیگه ببینید ویندوز کرک چی شده
  اونوقت باز یه سری میان از امنیت ویندوز کرک شده دفاع میکنن:))

  • Avatar

   کوروش ماهرانی

   8 مرداد 1396 at 15:21

   0

   نه دادا،احتمالا خودشونم ویندوز کرکی داشته ن!!!!!!جدی مایکروسافت به اون عظمت اینطوری نا امن میتونه باشه با اون سیستم های خیلی قدرتمند و امن
   و واقعا اپدیت نکردن ویندوز و کرک کردن و از این قبیل اهمال کاری های همیشگی ما ایرانیها و دشمنی تمام دنیا با ما،کلا امنیتمون تو زمینه اطلاعات زیر صفره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا