خودرو

اتوبوس عظیم الجثه چینی برای همیشه متوقف شد؛ غول ترافیکی دم بریده ماند!

تابستان پیش بود که در مطلب به معرفی اتوبوس عظیم الجثه چینی در نت‌نوشت پرداختیم و از رونمایی و تست نمونه پایلوت از این سیستم در شهر کینگهوانگداوی گفتیم. از آنجایی که وسایل نقلیه امکان عبور و مرور از زیر این اتوبوس واقعا بزرگ را دارا بودند تقریبا تمامی رسانه های های دنیا به مخابره خبر و تصاویر این راه حل جالب ترافیکی پرداختند.

این پروژه با نام TEB-1 خطاب می شد و گویا تصمیم جدیدی برایش گرفته شده و احتمالا ریل های این پروژه پر سروصدا برای همیشه جمع آوری خواند شد!

مشکل کجاست! شرکتی تحت عنوان Huaying Kailai که به صورت آنلاین فعالیت می کرد، مردم را تشویق به سرمایه گذرای در پروژه هایی اینچنینی کرده بود و گویا پس تحت بازرسی قانونی پلیس پکن مشخص شد که حمایت دولتی این پروژه در پرده ای از ابهام بوده و تضمین نشده است!

پیشنهاد صورت گرفته برای سرمایه گذاری در TEB-1  با حداقل مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ دلار و وعده بازگشت سود ۱۲ درصدی تنها توانست ۷۲ سرمایه گذار را همراه با مدیر عامل این کمپانی Bai Zhiming گرد هم آورد.

قرار بود این پروژه تیرماه امسال تست های اولیه بهره برداری اش را بگذراند، اما اکنون برآورد هزینه های ادامه مسیر فرای انتظار ها بوده و مبلغی معادل ۱٫۳ میلیارد دلار پیش بینی شده است. این پیش بینی انجام شده سرانجام نا خوشایندی را برای پروژه ای با این حجم تبلیغات و رسانه ای شدن رقم زده و گویا اکنون نقاط انتهایی مسیری است ابدا در روز های ابتدایی قابل پیش بینی نبود!

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا