اخبار تکنولوژیتکنولوژی

وایرلس فوق پرسرعت Li-Fi در iPhone 7

نام Li-Fi را پیش از این شاید نشنیده باشید، نسل آینده شبکه های بیسیم که سرعتی بسیار بالاتر از اوایرلس را داراست. طبق مشاهدات موجود در نسل بعدی آیفون این امکان وجود دارد که بتوانید به شبکه های Li-Fi نیز متصل شوید.

در  سیستم Li-Fi برای انتقال دیتا به روش بیسیم از زمینه نور استفاده می شود و با توجه به مشاهدات آیفون نسل بعدی یعنی همان iPhone7 امکان دریافت نور و تغییر آن به سیستم های داده ای را خواهد داشت، تا بتواند ارتباطی موثر با شبکه های Li-Fi برقرار کند!

lifi1

برای مثال شما وقتی یک فرستنده Li-Fi در خانه داشته باشید، گویی یک لامپ روشن در منزل دارید که تمامی اجسامی که تحت پوشش این نور باشند می توانند از شبکه بیسیم استفاده کنند.

تطابق و همخوانی سیستمی در نظر گرفته شده توسط اپل برای استفاده از Li-Fi از iOS 9.1 آغاز شده و با توجه به ادامه روند توسعه نرم افزاری و همچنین مسیر پیش رو برای تکنولوژی Li-Fi هوز از چند و جون این تکنولوژی در آیفون اطلاع دقیقی در دسترس نیست

 

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا