تلفن همراه

احتمالا Galaxy S10 یک صفحه نمایش در پشت هم خواهد داشت!

سامسونگ از فناوری نمایشگرهای منحنی روی اسمارت‌فون‌هایی مانند Galaxy S8 استفاده کرده است. همه می‌دانند این شرکت در حال کار روی انواع اسمارت‌فون‌های با صفحه‌نمایش خمیده است و هر چند وقت یک بار؛ ثبت‌اختراع‌ها و نمونه‌های مفهومی از گوشی‌های این شرکت منتشر می‌شود. گمانه زنی هایی که در ادامه خواهیم خواند گویا مربوط به طرح های Galaxy S10 خواهد بود! در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

یکی از ایده‌هایی که سامسونگ به شدت روی آن تمرکز کرده است و ماه‌ها پیش پتنت‌های آن را ثبت کرده و اکنون رسانه‌ای شدند؛ ساخت اسمارت‌فونی با دو صفحه‌نمایش در دو طرف گوشی است؛ به‌طوری‌که این دو نمایشگر از طریق یک لبه با هم متصل می‌شوند. شایعات منتشر شده گویا مربوط به Galaxy S10 می باشد.

سایت هلندی LetsGoDigital چندین طراحی مدنظر سامسونگ برای Galaxy S10 را منتشر کرده است. سامسونگ ۴ ژانویه این طرح‌ها را در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت کرده است.

سه طراحی برای یک ایده

کلا سامسونگ چه ایده یا طراحی برای ساخت یک گوشی با دو صفحه‌نمایش در طرفین دارد. در طراحی اول، صفحه‌نمایش از لبه سمت راست گوشی ادامه پیدا می‌کند و تا پشت دستگاه کشیده می‌شود.

پیش بینی صفحه نمایش Galaxy S10
پیش بینی صفحه نمایش Galaxy S10

کاربر می‌تواند روی هر صفحه‌نمایش یک تصویر متفاوت ببیند. بسته به اینکه کاربر گوشی را چگونه در دست خود گرفته باشد؛ تصاویر می‌توانند میان صفحه‌نمایش‌های جلویی و عقبی جابه‌جا شوند. کاربر می‌تواند یکی از این صفحه‌نمایش‌ها را به عنوان صفحه‌نمایش اصلی انتخاب کند.

در طراحی دوم Galaxy S10 سامسونگ، شاهد دو صفحه‌نمایش منقطع از هم در طرفین گوشی هستیم. حسگرهایی روی گوشی تعبیه شده تا بتوانند وضعیت گوشی و محل قرارگیری دست کاربر را تشخیص بدهند و صفحه‌نمایش‌ها را طوری نشان بدهند که دست مزاحم نباشد. در این طراحی؛ از فضای موجود روی پنل جلویی و پشتی گوشی نهایت استفاده می‌شود.

صفحه نمایش در پشت Galaxy S10
صفحه نمایش در پشت Galaxy S10

اما طراحی سوم؛ انتزاعی‌تر است و در هر دو طرف گوشی یک صفحه‌نمایش لبه تا لبه می‌بینیم با این تفاوت که به جای لبه راست؛ از لبه پایینی به یکدیگر متصل هستند. قبلا در سال ۲۰۱۴ نیز مایکروسافت چنین پتنتی را برای یک محصول به ثبت رسانده است و چندین شرکت دیگر هم ایده‌های مشابهی داشتند.

صفحه نمایش نسل های آتی Galaxy
صفحه نمایش نسل های آتی Galaxy

پیش از این بسیاری از سایت‌ها خبر دادند که سامسونگ در حال آماده شدن برای رونمایی از یک گوشی به نام Galaxy X است که به صورت کتاب باز و بسته می‌شود. سامسونگ مرتبا در حال تلاش و تکاپو برای یافتن بهترین ایده‌های پیاده‌سازی صفحه‌نمایش‌های خمیده است و هر سال چندین ثبت‌اختراع جدید از این شرکت می‌بینیم.

سامسونگ هنوز هیچ‌یک از این طرح‌ها را تصویب نکرده است و اصلا معلوم نیست که چنین اسمارت‌فون‌هایی در آینده ساخته شوند. این طرح‌ها فقط ذهنیت غول بزرگ تولیدکننده گوشی را برای اسمارت‌فون‌های آینده نشان می‌دهد.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا