دانستنی‌های سلامتی

ارتباط سایز پستان و هوش خانم‌ها بسیار عجیب است !

ارتباط سایز پستان و هوش شاید تعجب آور باشد اما اندازه سایز پستان‌ها در خانم‌ها به طور تصاعدی در سال‌های اخیر رو به افزایش رفته است! این موضوع باعث شده است تا گروهی از محققین به دنبال علت برای این موضوع بروند. برای آن‌ها این سوال پیش آمده بود که آیا افزایش سایز این اندام در خانم‌ها ارتباطی با میزان هوش آن‌ها دارد یا خیر؟

باورتان بشود یا نه! نتایج مطالعات نشان دهنده ارتباط سایز پستان و هوش بود. محققین در بررسی ۱۲۰۰ زن به این نتیجه رسیدند که احتمالا زنانی که سینه‌هایی بزرگ تر دارند با هوش تر از سایر زنان هستند! هرچند که این موضوع مانند بسیاری از مطالعات دیگر نیاز به بررسی بیشتر دارد و نمی‌توان با این استقرا این ارتباط را به همه زن‌ها تعمیم داد اما نتایج یک تحقیق در دانشگاه شیکاگو نیز موید همین مطلب بود یعنی ارتباط سایز پستان و هوش در خانم ها!

ارتباط سایز پستان و هوش

در دنیای واقعی این زنان می‌توانند یک نابغه باشند! و البته این به این معنی نیست که باقی زنان بی هوش هستند! یک جامعه شناس روی زنان با سایز پستان‌های متفاوت تست IQ انجام داد و نتیجه این بود که به طور متوسط زنانی که سایز پستان آن‌ها بزرگتر بود ۱۰ امتیاز بیشتر از زنان با سایز کوچک کسب کرده بودند. ۱۰ امتیاز!

علت ارتباط سایز پستان و هوش هنوز به درستی مشخص نیست اما عده‌ای معتقدند که علت این موضوع وجود مقادیر زیاد هورمون‌های جنسی در این زنان است که هم باعث افزایش سایز سینه‌ها و هم هوش آن‌ها می‌شود. باز هم تاکید می‌کنم که این مطالعه قابل تعمیم به کل جمعیت زنان نیست و این مساله یک قانون جهانی نمی‌باشد!

نظریه دیگری نیز وجود دارد!

اگر این نظریه درست باشد می‌تواند یک علت برای ارتباط سایز پستان و هوش باشد. طبق نتایج تحقیقات مردان ترجیح می‌دهند که سایز این اندام در زنان بزرگ باشد. در اینجا بازی انتخاب طبیعی به میان می‌آید.

زنان با سایز سینه بزرگ و باهوش احتمالا همسرانی باهوش دارند و این مساله باعث به ارث رسیدن ژن پستان‌های بزرگ و هوش زیاد والدین به فرزندان شان می‌شود!

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های زنان جذاب از نظر مردان چیست؟

سایز پستان در زنان دیگر چه چیزی می‌گوید؟!

ارتباط سایز پستان و هوش
ارتباط سایز پستان و هوش

سایز پستان در زنان فقط نشان دهنده هوش آن‌ها نیست. شاید جالب باشد بدانید که نتیجه یک تحقیق در مرکز تجارت الکترونیک علی بابا (Alibaba) یکی از بزرگ ترین کمپانی‌های تجارت الکترونیک در جهان، زنانی که سایز بزرگ تری دارند به طور متوسط ۲۴% بیشتر از سایر زنان خرید می‌کنند.

شاید علت این موضوع این باشد که این زنان پول بیشتری برای خرید لباس هایی که کاملا مناسب اندام آن‌ها باشد خرج می‌کنند. همه ما می‌دانیم که این موضوع حداقل در مورد انتخاب لباس زیر صدق می‌کند! این زنان بیشتر از زنان دیگر تحت جراحی‌های زیبایی سینه نیز قرار می‌گیرند!

سایز پستان بزرگ = اعتماد به نفس پایین!

دنیا برای این زنان همواره گل و بلبل نیست! خیلی از زنان با پستان‌های بزرگ از این موضوع هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ اجتماعی رنج می‌برند! سایز بزرگ سینه‌ها در بعضی زنان انجام فعالیت‌های بدنی را سخت می‌کند و حتی موجب بروز برخی درد‌های مزمن می‌شود!

همچنین عده‌ای دیگر نیز ممکن است به خاطر این موضوع شرمنده شوند!

ارتباط نوشیدن قهوه و اندازه پستان ها

در بدن نیمی از زنان ژنی به نام CYP1A2*1F وجود دارد. این زنان با نوشیدن حداقل ۳ فنجان قهوه در روز می‌توانند سینه‌های کوچک تری داشته باشند که البته این کار خطرات زیادی از جمله سرطان پستان و دیابت و … برای آن‌ها در پی دارد و توصیه نمی‌شود. زنان فاقد این ژن در بدن با نوشیدن قهوه سینه‌های بزرگ تری خواهند داشت.

بدن ما به طرز شگفت آوری عجیب و غریب است!

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] افزایش هوش با چند روش ساده

منبع + +

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

‫۳۳ دیدگاه ها

 1. اگه باهوشی به سایز پستان بود پس چرا هرچی دانشمند و کاشف معروفه مردن. زن ها باهوش ترینشون اندازه خنگ ترین مرداست.

  1. واقعا برای شما و مردهایی امثال شما متاسفم که طرز فکرتون نسبت به خانمها که یکیشون مادر خودتونه اینجوریه.

   خانم گفتن مرد که نگفتن، وظیفه مرده که بیرون باشه و رفاه و آسایشه خانواده رو تامین کنه و خانم هم مثل خانما توی خونه باشه، پس نیازی به دانشمند و فیلسوف و کاشف شدن نداریم این وظیفه آقایونه.

   ارزش یک زن و فداکاریهایی که یک مادر انجام میده خیلی فراتر از حدیه که شما و امثال شما درک کنن.

  2. معین خیلی گاوی.
   اگه قدیم به خانما بها میدادن و درست تربیتشون میکردن و مغزشونو فقط با شوهر و بچه پر نمیکردن و نمینداختنشون کنج آشپزخونه ۱۰۰ برابر آقایون دانشمند و پزشک و فیلسوف می شدن

  3. ده نمیشه یا اون طور ک میخوان نتیجه نمیده … نمونش همین مادر آقای معین ک مطمئنا خیلی برای تربیتشون زحمت کشیدن ولی نهایتا ی گاو نر بی خاصیت تحویل جامعه دادن …اما آقا معین جامعه برای شماک قطعاَ نه ولی باز برای مادرتون احترام قائل خواهد بود

  4. اتفاقا زنان چون دو کروموزوم ایکس دارند همشون از هوش نسبی برخودارند. ولی آقایون به خاطر کروموزوم y یا بسیار بسیار باهوشند یا بسیار بسیار خنگ. و تعداد بسیار باهوشا خیلی کمه. این مطلب علمیه میتونید در مقاله های روانشناسی انگلیسی ببینید.

  5. یه مقاله خونده بودم عین همینو نقص کرد تازه گفته بود زنان همجنسگرا هوش بالاتری دارند.در ضمن اکثر سلبریتی های زن دارای سینه های کوچکن مثل خانم میرزاخانی،الن،کریستن استوارت،انه هاتاوی،اریانا گرانده و…. .تازه نکته جالب تر اینکه کسانی که ذهن فقیر دارند به سینه ها بزرگ علاقه دارند

  1. جنبه داشته باشین.
   این نظریه عین جک میمونه.اتفاقا برعکس کسایی که سینه های کوچکتری دارن باهوشتر هستند

 2. به جای کنکور ، از سایز جی جی میتوان وارد دانشگاه شد ، تقلب پروتز هم غیر قابل قبول است

 3. زیاد این فرضیه رو جدی نگیرید از مادام کوری و لیزا مایتنرز بالاتر که نداریم خوشبختانه تصاویرشون هم موجود هست!

 4. سلام خانم ها بسیار باهوشند .چرا میگن دختر در ۹ سالگی و پسر در پانزده سالگی به بلوغ می رسند چون دختر ۹ ساله به اندازه پسر ۱۵ ساله میداند ومیفهمد. زن ومرد در کنار هم به اوج شکوفایی عقل و رشد فکری می رسند. زن ها همیشه قابل احترام هستند. یادتون نره مادرتان هم قبلا یه دختر بوده .پس به همدیگر احترام بزارید .

 5. به نظرم خیلی چرت و مسخرست.زنان خیلی باهوش با سینه های کوچیک زیادن.واقعا در حد یک نظریه خیلی مضحک و توهین آمیزه.

 6. پاچه خواری به روش فوق پیش رفته ینی کامنت جناب علیرضا. خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلووووووون.

 7. جناب معین
  اشتباه زن اینجابود ک احمقی مثل تورو نه ماه توی شکمش پرورش داد و بازحمت بزرگت کرد تامثل گاو بزرگ بشی وبهش توهین کنی،بیشعوراحمق

 8. من یه مطلبی رو دریافت کردم مبنی بر اینکه در خانم ها با سینه بزرگتر به علت ترشح های بیشتر هورمون مغز ،هوش بالاتری دارن.
  البته یک تجربه شخصی نشان میده نفر مقابل شما یعنی هرکسی که از نظر مغزی مشکل و بیماری نداره،با توجه به آموزشهایی که تو زندگیش دیده حالا چه تو جامعه و چه تو خانه محل زندگیش نباید دست کم گرفت و باید دقت کرد.

 9. ببخشیدا ولی بنظر من این زنان فرزندان باهوشی دارند!
  چون سینه خانمی در دوره های سنی مختلف سایز عوض میکنه نمیتونیم بگیم باهوش میشه یا هوشش کم میشه سایزش کم شد یک باور یا آزمایش مذخرفیه ولی در باروری یا شیردهی ب اوج سایز خودش میرسه حتی دردوره قاعدگی ک هرمون های باروری یا صحبت باروری هست این یک روادید الهی هست ک بتونه فرزند باهوشی رو تغذیه بده البته نظر من اینه بعضی خانومایی ک در نرمال سینه بزرگی دارن در شیردهی یا بارداری هم خیلی سینه شون بزرگ میشه بچه های زیبا و هیکلی ای ب دنیا میارن

 10. با احترام فقط یک احمق به تمام معنا میتونه این حرفو بزنه
  ۱.بررسی انجام شده بین مجموعه ای از زنها بوده نه مقایسه مرد و زن
  ۲.عقاید زن ستیز و سکسیست پوسیده تون جلوی دیدتون رو میگیره و میخواین با غرور به خودتون بقبولونین زن ها احمقند
  ۳.لطف کنید به کلاس ۸ ام یا سوم راهنمایی برگردید و دوباره بخونیدش چون ظاهرا اشتباهی شده شما رو راه دادن سال بعد چون شما هنوز نمی دونید که همون هوش مرد (هوش بچه) از مادر به ارث میره با یه سرچ ساده هم میتونین بهش برسید آقای باهوش (:

  1. خوب این جوری اگر به یه مرد بگی خنگ یعنی به زنا توهین کردی که! زیاد درگیر نشید همه چیز نسبی و احتمالاتی هست، یعنی بیشتر افراد با فلان ویژگی احتمال داره فلان ویژگی رو بیشتر داشته باشن ببرن. بعد فرهنگ تغذیه و… هم هست حتی شرایط آب و هوایی

 11. فعلا که آدما چه زن چه مردش شعور کافی ندارن چون هی با هم زشت حرف می زنن و با هم دعوا می کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا