دانستنی‌های سلامتی

لکه های سفید روی زبان را با این روش‌ها برای همیشه از بین ببرید!

لکه های سفید روی زبان مشکلی است که هر از چند گاهی رخ می دهد و جلوه بسیار ناخوشایندی برای شخص ایجاد می کند. حتی ممکن است این لکه ها به قدری زیاد شوند که مانند یک پوشش سفید کل سطح زبان را احاطه کند. اما نگران نباشید راه حل هایی وجود دارد که بتوان از شر این لکه ها خلاص شد.

گاهی لکه های زبان می توانند یک هشدار باشند. گاهی اوقات هم ناشی از عدم بهداشت و یا مشکلات دهان و دندان است. نظافت کامل زبان هم در این لکه ها موثر می باشد. وقتی خرده های غذا را به خوبی از روی زبان نشویید این خرده ها لابه لای پرزهای زبان باقی می مانند و در اثر مرور زمان ملتهب می شوند. در ادامه نت‌نوشت چند ترفند برای از بین بردن لکه های سفید روی زبان را به شما خواهد گفت.

مواد غذایی پروبیوتیک مصرف کنید

با استفاده از پروبیوتیک شما می توانید باکتری های سالم روده را به تعادل برسانید و لکه های سفید روی زبان را کاهش دهید. در صورتی که روده شما به درستی کار نکند پوشش سفید زبان شما ظاهر می شود. شما با استفاده از مواد غذایی که پروبیوتیک بیشتری دارند باکتری های سالم روده را متعادل سازید و سلامتی دهان و دندان را تقویت کنید. پروبیوتیک مانع چسبیدن میکروب های ناخواسته به زبان می شود و التهابات را کاهش می دهد.

از روغن نارگیل استفاده کنید

کمی روغن نارگیل بر روی زبان خود بکشید تا باکتری های روی زبان و لکه های سفید روی زبان از بین بروند.

این روغن به اندازه یک دهانشویه بسیار قوی موثر است. تمامی سموم و آلودگی های دهان را از بین می برد و آن را ضد عفونی می کند. روغن نارگیل به شما کمک می کند تا بوی بدن دهان نیز از بین برود.

مسواک زبان

لکه های سفید روی زبان

با استفاده از تمیز کننده زبان می توانید باکتری ها و لایه های پلاک را که حاوی میکروارگانیسم می باشد را به خوبی تمیز کنید.

بیشتر اوقات ما تمام تلاشمان را می کنیم تا به دقت مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم. به ندرت پیش می آید که زمانی را برای تمیز کردن زبان اختصاص دهیم. با استفاده از مسواک های مخصوص زبان این کار را حتما انجام دهید.

زبان نیز به اندازه دندان ها نیازمند نظافت است.

سیر بخورید

سیر دارای خواص ضد میکروبی بسیار قوی است. به طوری که به خوبی زبان سفید را درمان می کند. ترکیب آلیسین موجود درسیر رشد بی اندازه باکتری های دهان را متوقف می کند. اگر می توانید سیر خام بخورید تا سریعتر این درمان صورت گیرد.

برای رفع لکه های سفید روی زبان نوشابه یا سودا استفاده کنید

نوشابه های گاز دار برای تمیز کردن زبان سفید یک گزینه بسیار مناسب است. نوشابه های گاز دار یا سودا زبان را به خوبی شفاف و تمیز می کنند. اسیدهای موجود در نوشابه می توانند سطح PH زبان را حفظ کنند و شما با مسواک زدن زبان میزان باکتری ها را کاهش می دهید. به این ترتیب زبان سفید کاملا تمیز خواهد شد.

نمک دریایی

لکه های سفید روی زبان

نمک دریایی خاصیت ضد باکتریایی دارد.

تکه ای از نمک دریایی را روی زبان قرار دهید. بافت ضخیم نمک دریایی مانند یک لایه بردار، لکه های سفید روی زبان را کاملا تمیز می کند. البته می توانید کمی نمک دریایی را در آب ریخته و به عنوان دهانشویه استفاده کنید. این کار سبب می شود که دندان ها و لثه ها نیز از آن بهره مند شوند.

 

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا