تلفن همراه

از کار انداختن Touch ID در IOS11 به ساده ترین روش ممکن شد!

اپل راهی سریع را برای غیرفعال کردن Touch ID در IOS 11 در نظر گرفته است. برای این منظور کافی است که پنج مرتبه پشت سر هم کلید Power را فشار دهید. به این ترتیب Touch ID بلافاصله از کار افتاده و گوشی با شماره تلفن خدمات اضطراری (۹۱۱) تماس میگیرد.

البته این گونه نیست که گوشی بلافاصله با ۹۱۱ تماس بگیرد بلکه ابتدا گزینه ای بر روی صفحه نمایش داده شده و Touch ID موقتاً و تا هنگامی که شما رمز گوشی را وارد کنید از کار می افتد.

در نسخه های گذشته، اگر شما تصمیم داشتید که Touch ID را غیرفعال کنید، ابتدا باید آیفون خود را ریستارت میکردید سپس چند روز صبر کرده تا درخواست گذر واژه به صورت خودکار بر روی صفحه نمایان میشد. یا اینکه از از انگشت شخصی دیگر، برای باز کردن قفل استفاده میکردید تا اینکه آیفون قفل شود. همچنین راه دیگر پیش رو این بود که Touch ID را از بخش تنظیمات غیرفعال کنید.

ویژگی جدید آیفون روشی بسیار مناسب برای حفظ اطلاعات گوشی است، خصوصاً برای شخصی که در شرایطی اضطراری قرار دارد و دوست ندارد اطلاعات شخصی گوشی اش به دست کسی بیفتد.

باز کردن قفل گوشی با استفاده از اثر انگشت یک موضوع بسیار مهم برای سازمان های امنیتی است. به عنوان مثال، پلیس میشیگان آمریکا در یک پرونده، برای دسترسی به اطلاعات گوشی شخص مقتول با استفاده از اسکن سه بعدی مجبور به باز کردن قفل گوشی وی شد.

اعمال صورت گرفته از سوی اپل حاکی از آن بوده، که اپل برای حفظ اطلاعات شخصی کاربرانش ارزش زیادی را قائل بوده و طبق شایعات، ممکن است آیفون نسل بعد برای باز کردن قفل صفحه گوشی از تشخیص چهره استفاده بکند.

با این حال باید تا ماه آینده صبر کنیم و ببینیم اپل در نسخه ۱۱ سیستم عامل IOS چگونه از این سیستم های امنیتی استفاده میکند.

IOS 11 Beta
IOS 11 Beta

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا