سینما

اصغر فرهادی دومین اسکار را به ایران می آورد! +متن سخنرانی انوشه انصاری

لحظاتی پیش فیلم فروشنده که به عنوان یکی از کاندیدا های بخش فیلم های خارجی زبان در اسکار ۲۰۱۷ معرفی شده بود توانست این تندیس ارزشمند را از آن خود کند.

پیش از این اصغر فرهادی به علت ممنوعیت ورود و قوانین جدید از شرکت در اسکار ۲۰۱۷ انصراف داده بود و در روز های پیش ۲ نماینده به جای خود برای شرکت در این مراسم معرفی کرد، خانم انوشه انصاری که به عنوان اولین زن فضانورد شناخته می شود و آقای پروفسور فیروز نادری که مدیر پیشین اکتشافات منظومه خورشیدی ناسا بوده است.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم فروشنده اثر اصغر فرهادی

این اتفاق و خبر خوشحال کننده را به تمام ایرانی ها و از همه مهمتر اصغر فرهادی عزیز تبریک می گوییم و با هم متن پیام تبریک اصغر فرهادی را خواهیم خواند:

متن سخنان اصغر فرهادی که در غیاب او توسط انوشه انصاری در مراسم اسکار قرائت شد

افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگانم کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم. همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی.
متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.
تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند.
سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.

بیشتر بخوانید: فیلم همه می دانند جدیدترین ساخته اصغر فرهادی همراه با سنت شکنی جشنواره کن ۲۰۱۸ را افتتاح می کند

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم برادرم خسرو اثری از احسان بیگلری, ای خسروی خوبان نظری سوی گدا کن

بیشتر بخوانید: برندگان کن ۲۰۱۸ ، جعفر پناهی برنده جایزه بهترین فیلمنامه به طور مشترک

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا