1398-01-02
روانشناسی و موفقیت

افراد موفق برنامه ریزی برای تعطیلات را چگونه انجام می دهند؟

برنامه ریزی برای تعطیلات

سال گذشته ۱۵% از سازمان ها در تعطیلات بین کریسمس و سال نو به طور کامل فعالیت نکردند. طبیعتا ً اکثر افراد شاغل، ترجیح می دهند هفته ای که تعطیل هستند را در کنار خانواده  و پر کردن اوقات فراغت بگذرانند مانند تماشای تلویزیون و یا ملاقات دوستان در مهمانی ها. در ادامه با نکات جالبی از روش برنامه ریزی برای تعطیلات همراه نت نوشت باشید.

سال گذشته ۱۵% از سازمان ها در تعطیلات بین کریسمس و سال نو به طور کامل فعالیت نکردند. طبیعتا ً اکثر افراد شاغل، ترجیح می دهند هفته ای که تعطیل هستند را در کنار خانواده  و پر کردن اوقات فراغت بگذرانند مانند تماشای تلویزیون و یا ملاقات دوستان در مهمانی ها. در ادامه با نکات جالبی از روش برنامه ریزی برای تعطیلات همراه نت نوشت باشید.

افراد موفق برنامه ریزی برای تعطیلات را چگونه انجام می دهند؟

اما به طور حرفه ای در ابتدای سال کاری هر هفت روز تعطیل را استراحت کردن، مانند انجام کارهای خانه و رویدادهای اجتماعی، گذراندن وقت به مناسب ترین شکل نیست. این ها فعالیت های پویایی نیستند. بهتر است تعطیلاتشان را به گونه ای بگذرانند که وقتشان را بیشینه سازی کنند، و خود را به  وسیله یک دیدگاه حرفه ای(و شخصی)بهبود بخشند. متعاقباً هنگامی که این افراد از تعطیلات به کار بازمی گردند،آماده تر،فعال تر و مطمئن تر خواهند بود.

در محل کار،هنگامی که Kristen Collins بعد از تعطیلات سال نو به گروه جدیدی که بسیار مستعد و فعال بودند ملحق شد، بسیار شگفت زده شد وقتی که شنید اعضای آن گروه اوقات تعطیل خود را به صورت حرفه ای با دنبال کردن هر یک از موارد زیر گذرانده اند.

ارزیابی بودجه سال قبل خود و وضع بودجه جدید برای سال پیش رو

کولینز توضیح می دهد:” این نشان می دهد که آن ها با خانواده خود همانند یک شرکت برخورد می  کنند و یک مدیر عامل هستند.” برای هر ماه از سال ۲۰۱۸ باید یک صورت سود و زیان یا کاربرگ بودجه تهیه کنند. همچنین برای والدین، این صورت ها باید شامل مخارج (و فعالیت ها) فرزندان باشد.مانند یک سازمان واقعی،در رویدادها هزینه کمتری را نسبت به سال قبل خرج کنند،تمام بودجه را متفاوت از هم کاهش ندهند.به طور ساده صرفه جویی در اقلام بودجه را افزایش دهند،و یا یک طبقه بندی دیگر برای ورزش کردن،توسعه حرفه یا مسافرت اضافه کنند تمام این کارها باعث رشد بیشتر فرد می شود.

به توافق رسیدن در هزینه های مخارج (چانه زدن)

در این جا می توانند در مورد بیشتر صورت حساب ها با هم مذاکره کنند.از هزینه بیمه ماشین گرفته تا هزینه های روزانه مراقبت و نگهداری. بعضی از موارد ممکن است به مذاکرات بیشتری احتیاج داشته باشند،اما در آخر این مقدار ذخیره شده می تواند برای رشد اهداف و مقاصد دیگر استفاده شود.کولینز می گوید:”وقتی شنیدم که همکارانم می خواهند در هزینه یکی از اقلام صرفه جویی کنند تا از آن دریکی از کارگاه یا سمینارها استفاده کنند،بسیار تعجب کردم. مرا به این باور رساند که آن ها قصد دارند روی خودشان سرمایه گذاری کنند.”

انجام یک فعالیت جدید به  همراه خانواده

برنامه ریزی برای تعطیلات

برنامه ریزی برای تعطیلات

گذراندن وقت به همراه خانواده و دوستان فعالیتی قابل قبول است، مشروط بر اینکه این اوقات فقط با تماشای تلویزیون پر نشود.کولینز می گوید:”سپری کردن اوقات به همراه خانواده و دوستان خاطره  های جدیدی می سازد که باعث احیای انرژی در فرد می شود.” والدین باید کارها و فعالیت هایی را که به همراه فرزندان شان در این تعطیلات انجام می دهند با روال عادی روزهای تعطیلشان متفاوت باشد. در این جا، بهبود و پرورش خود بچه ها را هم تحت تاثیر قرار می دهد و به عنوان نمونه ای برای طولانی مدت قرار می گیرد .”

ادامه دادن تحصیلات

کولینز اغلب می شنید که در دوره تعطیلات کسانی به  دنبال پیگیری و گرفتن مدرکشان و یا ثبت نام برای دوره های توسعه حرفه در زمینه ای که در آن مشغولند، هستند. اگرچه، این فعالیت ها در طول یک هفته تکمیل نمی شوند، اما آن ها می توانند در آن بازه زمانی تحقیقات خود را در این موضوع انجام دهند.به علاوه زمانی که یک کارمند در ماه ژانویه به کار خود باز می گردد و با مدیر خود درباره اهداف پیشرفت و توسعه در کارش مباحثه می کند، نشان می دهد که قصد دارد در آن سال نقش فعالی را در شغلش داشته باشد.

ملاقات دیگر افراد حرفه ای در حوزه صنعت خود

بیشتر سازمان های حرفه ای، سرپرستان و اعضای کارگروه خود را در سه ماهه آخر سال تعویض می کنند. تعطیلات بهترین فرصت است برای شروع همکاری در یک شرکت حرفه ای به عنوان یک عضو عادی یا اعضای کارگروه. کولینز پیشنهاد می دهد: ” اگر یک کارمند عضو فعالی در آن سازمان باشد، باید به عنوان سرپرست و یا عضو هیئت مدیره در نظر گرفته شود. افراد می توانند تاییدیه این کار را در زمان تعطیلات کسب کنند.” به علاوه این بهترین فرصت برای افزایش کارایی خدمات و مسئولیت ها و یا برقراری ارتباط بهتر با دیگر اعضا می باشد. (و شروع رهبری کردن روابط)

کار کردن روی هر کدام از این پنج مورد و وقت گذاشتن برای برنامه ریزی برای تعطیلات به افراد شاغل این فرصت را می دهد که در حرفه خود و هم  چنین در مسائل مالی و حتی در روابط شخصی موفق تر شوند.وقت گذاشتن برای غلبه بر نا کارآمدی  ها و ضعف ها گامی برای رسیدن به کمال و رشد است که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد، و کسانی که زمان شان را صرف پیشرفت خود می کنند، به وضوح نشان  می دهند که اهداف استراتژیکی برای خود دارند.

زهرا اسلامی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا