روانشناسی و موفقیت

افزایش اعتماد به نفس کودک با گفتن جملات جادویی

افزایش اعتماد به نفس کودک بر عهده والدین آن هاست. از آنجایی که والدین تاثیر بسیار زیادی بر زندگی فرزندانشان دارند بسیار مهم است که مورد حمایت و تشویق شان قرار بگیرند. گفتن دوستت دارم به زبان تنها راه حل نیست و باید این ادعا را عملی نیز به کودکانتان ثابت کنید تا آن‌ها بدانند که همواره و در هر شرایطی دوستشان دارید.

والدین قهرمانان کودکانشان هستند. اگر از یک کودک بپرسید که در آینده می‌خواهد چه کاره شود اکثر آن‌ها شغل والدین شان را می‌گویند.

فراموش نکنید که شما به عنوان یک مادر و یا پدر هر روز شانس زیادی دارید تا عشق و امید را در فرزندانتان القا کنید و یک زندگی پر از عشق برایشان بسازید و با این کار آن‌ها را قادر سازید که به دنبال رویاهایشان در بزرگسالی بروند.

در ادامه مطلب ۸ نکته ضروری که باید هر روز به کودکانتان بگویید را به شما خواهیم گفت:

جملات جادویی برای افزایش اعتماد به نفس کودک

تو می‌توانی

خیلی از کارهای کوچک در خانه یا مدرسه هستند که کودک خود را قادر به انجام آن‌ها نمی‌داند. چرا که کودکان تصویر محدودی از توانایی هایشان دارند.

در اینجا مهم است که والدین به آن‌ها یادآوری کنند که توانایی لازم را برای انجام کارهای مورد نیازشان را دارند و مورد تشویق والدین قرار بگیرند.

نامید نشو

کودکانتان را تشویق کنید تا به جای پاک کردن صورت مساله با مشکلاتی که موجب ترقی شان می‌شود رو به رو شوند. برای بالا بردن اعتماد به نفس کودک به آن‌ها ایمان را بیاموزید نه فرار کردن را. آنقدر این جمله را بگویید تا آن‌ها از اهمیت پایداری و استقامت در زندگی شان مطلع شوند.

برای افزایش اعتماد به نفس کودک باید به او بگویید که به او ایمان دارید

فرزند شما باید مطمئن شود که شما از طرفداران درجه اول او هستید. به او بگویید که به او و توانایی هایش ایمان دارید و می‌دانید که چه پتانسیل هایی دارد.

تو باهوشی

زمانی که فرزند شما خود را از دیگران کم هوش تر بپندارد این آغازی برای ورود او به بزرگراه شکست و نامیدی خواهد بود. او همواره برای انجام هر کاری به خود می‌گوید که به اندازه کافی باهوش نیستم و این نگاه او برایش شکست را به همراه خواهد داشت. هر زمان که می‌توانید به او بگویید که او باهوش است و هوش او را بی نظیر بدانید و تحسین‌اش کنید.

به او بگویید که برای مسائل سخت باید تمرین کند

به فرزندانتان بگویید که مشکلی در ابتدا ممکن است سخت و حل ناپذیر به نظر بیاید اما با تمرین می‌توانند از پس آن بر بیایند.

به او بگویید که ماهیت مساله هیچ گاه تغییر نخواهد کرد اما توانایی‌های او با تمرین زیادتر خواهد شد و حل آن ساده تر.

بیشتر بخوانید: رفتار با کودک: چگونه با کودکم رفتار کنم تا حرف ها و رفتارهایم اثر گذار باشد؟

برای افزایش اعتماد به نفس کودک به او تلاش کردن را یاد بدهید

خیلی مهم است که کودکتان بداند که در هر موقعیتی که در زندگی قرار می‌گیرد تمام تلاشش را بکند و به کمتر از آن رضایت ندهد.

هر چه که برای خود می‌پسندی برای دیگران هم بپسند

این جمله قصار و قدیمی امروز هم کاربرد دارد. مهربانی و بزرگواری را از سنین کودکی به او بیاموزید تا این خصایص در وجودش نهادینه شود و آماده ورود به جامعه شود.

هر موقع که به من نیاز داشته باشی در کنارت هستم

وظیفه والدین این است که امنیت و اطمینان را به فرزندان شان القا کنند. کودک شما باید بداند که هیچ گاه تنها نماند و هر زمان که نیاز باشد مادر و پدر و بقیه اعضای خانواده‌اش حامی او هستند.

این‌ها نکاتی هستند که اگر به فرزندانتان یاد دهید می‌توانید انتظار داشته باشید که فرزندانی با اعتماد به نفس کافی و شاد و موفق خواهید داشت. پس آن‌ها را دریغ نکنید و هر زمان که می‌توانید به فرزندانتان یاد آوری کنید.

منبع + + +

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. من فکر میکنم داشتن یک فرد بزرگتر خاص مثل عمو، معلم یا پرستار بچه کودک رو قوی تر میکنه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا