اخبار تکنولوژی

آیا نام نسخه جدید اندروید به نوقا تبریزی ما ربطی دارد ؟

گوگل روز گذشته بالاخره از نام نسخه جدید اندروید تا تا کنون آن را با نام Android N می شناختیم پرده برداشت، نام نسخه هفتم از سیستم عامل اندروید Nougat است، طبق سنوات قبل و نظر سنجی گسترده ای که توسط گوگل صورت گرفته بود شاهد پیشنهاد های متعددی در برای نام نسخه جدید اندروید بودیم که یکی از گزینه های پیشنهادی ایرانی ها “نقل” بود.

اما نکته جالب اینکه بعد از اعلام رسمی نام نسخه جدید اندروید در شبکه های اجتماعی نامی از شیرینی سنتی تبریزی با نام “نوقا” برده می شود.

پیش از این در فضاهای مجازی پیش بینی های حتمی راجع به انتخاب نام Nutella به عنوان نام بعدی انتخابی بود، نوتلایی که با طعم و مزه اش بازار و طرفداران خودش را پیدا کرده، اما در نهایت دیدیم که گوگل میل و رقبتی به انتخاب آن نداشت و نام شیرینی Nougat را برای نسل پیش روی اندروید برگزید.

طبق اطلاعات ویکیپدیای انگلیسی این نوع شیرینی در نقاط مختلف دنیا تهیه می شود و شباهت بسیار زیادی به گز دارد. در ویکی پدیا فارسی راجع به نوقای تبریزی می خوانیم: نوقا یا ریس یکی از شیرینی‌های سنتی خاورمیانه، از جمله شهر تبریز،است. مردم در زبان محلی به‌آن «لوکا» می‌گویند.

۸۰۰px-Iranian_Nogha

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا