1398-01-05
روانشناسی و موفقیت

عادات روزانه افراد موفق را بشناسید و موفق زندگی کنید

عادات روزانه افراد موفق

عادات روزانه افراد موفق خاص و ویژه است. موفق ترین افراد معمولا دارای یک روال خاص در زندگی خود هستند. آن ها سعی می کنند برای کاهش وظایف راهکارهای مناسبی پیدا کنند.

عادات روزانه افراد موفق خاص و ویژه است. موفق ترین افراد معمولا دارای یک روال خاص در زندگی خود هستند. آن ها سعی می کنند برای کاهش وظایف راهکارهای مناسبی پیدا کنند. به طور کلی هر شب با ارزیابی روزانه خود برای روز بعد برنامه ریزی می کنند.مایکل کر نویسنده در کتابش به نام « مزیت طنز» می نویسد : خلق و خوی شما برنامه روزانه تان را رقم می زند. روابط شخصی و میزان شادی و یا حتی خواب شبانه تان می تواند در موفقیت های روزانه شما تاثیر گذار باشد. در نت نوشت با عادات روزانه افراد موفق آشنا شوید…!

شاید شما هم در ساعاتی از روز به ساعت خیره می شوید و ثانیه ها را می شمارید یا اینکه دقایقی در افکار خود غرق می شوید. سپس برای رفتن به قدری دیرتان می شود که بدون خداحافظی و با شتاب محل را ترک می کنید. اگر شما هم جز این دسته از افردای هستید که پایان روز یا گاهی میان روز کارها و اعمال خود را ارزیابی می کنید، بد نیست برای موفقیت های بزرگتر و بهتر در زندگی وقت بیشتری بگذارید. شما روز کاری خود را چگونه می گذرانید و چه طور تمام می کنید؟

بیشتر بخوانید: پذیرش شکست در زندگی : اینگونه هنگام شکست در زندگی غمگین نشویم!

عادات روزانه افراد موفق

 کارهای روزانه را لیست می کنند

عادات روزانه افراد موفق

یک فرد موفق حرفه ای همیشه یک لیست از کارهایی که می خواهد روز بعد انجام بدهد دارد. این لیست را تغییر می دهد و کم و زیاد می کند. با شروع روز بعد طبق لیست نهایی کارهایش را پیش می برد.

بیشتر بخوانید : رابطه رضایت شغلی و سلامت روان و شادی مردم کشورها !

میز کار خود را همیشه منظم نگه می دارند

پروژه های سنگین و طولانی نیازمند زمان و انرژی بسیار زیادی هستند. داشتن یک میز کار منظم کمک بزرگی در درست انتخاب کردن اهداف دارند و یکی از عادات روزانه افراد موفق است. با داشتن میزی مرتب و منظم شما بهتر می توانید کارهای روی میز را اولویت بندی کنید وطبق اهمیت آن ها را انجام دهید. همچنین به راحتی به تمامی اسناد و مدارک و وسایل مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: راه های شادبودن در زندگی

درباره کارهایشان فکر می کنند

افراد موفق نه تنها به پروژه ها و مسئولیت های خود می اندیشند بلکه سعی می کنند به تجزیه و تحلیل زمان و نوع کارهایشان نیز بپردازند. فکر کردن به درستی و یا اینکه چرا پروژه ای به اشتباه برخورد می کند نیز می تواند به رشد و تعالی تصمیمات کمک کند.

بیشتر بخوانید: استفاده صحیح از اوقات فراغت با ۶ راه موفقیت آمیز

مواقع خستگی عجله نمی کنند

معمولا انرژی هر شخص بعد از یک روز کاری رو به کاهش می رود. می توان گفت اگر شما صبح شروع به کار کنید بی شک پایان ساعت کاری یعنی حدود عصر شما بازده مناسبی برای کارهای زمانبر نخواهید داشت.

بنابراین بد نیست بدانید یکی از عادات روزانه افراد موفق این است که که افراد موفق زمانی که خسته هستند یا فکر می کنند انرژی کافی جهت تصمیم گیری و سرعت عمل در کار را ندارند می توانند از همکاران و اطرافیان خود بخواهند که کمی صبر کنند. شما شب می توانید فکر کنید و درباره کاری که از شما خواسته شده تصمیم بگیرید و روز بعد با بازده بهتری کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: با تفکر مثبت در زندگی به آسانی آرامش را مهمان زندگی خود کنید!

تمرکز کافی روی کار

روی کاری که انجام می دهید به قدر کافی تمرکز داشته باشید چون این یکی از عادات روزانه افراد موفق است. زمانی را که شما برای آن کار صرف می کنید می تواند برای شما بسیار گرانبها باشد. پس با تمرکز کردن تنها روی یک عمل آن را به خوبی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: راه های تمرکز حواس

هدف هر روز را از قبل یادداشت می کنند.

روز قبل با تهیه لیست از کارهای روزمره یک یا چند هدف از کارها را مشخص کنید چون این هم یکی از عادات روزانه افراد موفق است. با داشتن این اهداف در پایان روز خود را موظف رسیدن به این اهداف می دانید و برای رسیدن به آنها تلاش بیشتری می کنید.

بیشتر بخوانید: احساس آرامش عمیق و شادی را به همین سادگی در زندگی درک کنید!

قرارها و ملاقات را یادداشت می کنند

هیچ چیز بدتر از این نیست که روز خود را شروع کنید و در مسیر رسیدن به محل کار به خاطر بیاورید که یک جلسه داشته اید و زمانش را از دست داده اید.

در لیست کاری خود قرارهایتان را تنظیم کنید. حتی نوع برخورد و جزئیات جلسه و موضوع بحثتان را هم می توانید بررسی کنید. این کار اعتماد به نفس بیشتری برای ملاقاتهای شما ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: طرز برخورد با افراد منفی گرا با چند روش هوشمندانه

تشکر کردن از دیگران را فراموش نکنید

معمولا در شرکت های بزرگ جهت قدردانی از یک شخص یا به رسمیت شناخته شدن فردی، یک عادت بسیار خوب دارند. آن عادات روزانه افراد موفق این است که در پایان روز کاری جهت افزایش سطح صمیمیت و انرژی افراد اجازه می دهند که افراد طی یک یادداشت روی میز دیگری یا سورپرایزهای دسته جمعی از یکدیگر تشکر و قدردانی کنند تا علاوه بر ارج نهادن به شخص، عمل او نیز تقدیر شود.

بیشتر بخوانید: راه های گرفتن انرژی مثبت و شادی از دست رفته به زندگی‌تان را بیاموزید!

خداحافظی کامل

یک خداحافظی یا یک شب بخیر که کاری بسیار راحت و بدون زحمت است نیاز به تلاش بسیاری ندارد. ولی می تواند یک انرژی کاملا مثبت برای  همکار یا رئیس داشته باشد. قبل از ترک محل کار فراموش نکنید که ساعات زیادی را با همکاران یا رئیس گذرانده اید و بهتر است یک خداحافظی بدون عجله داشته باشید.

کنار دیگر افراد کار کردن اصلا مشکل نیست. فقط کافیست وظایف خود را به موقع و درست انجام دهید. با داشتن انرژی مثبت و نوع دوستی می توانید یک محیط کار صمیمی و آرام درکنار همکاران خود داشته باشید.

فراموش نکنید شما هر چه برای کارها و رفتار خود برنامه ریزی داشته باشید موفقیت های شخصی و مالی بیشتری نصیبتان خواهد شد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا