1398-03-05
معرفی اپ

با اپ خوشنویسی «انا محترف الخط»؛ ثلث، نسخ و نستعلیق را به صورت حرفه‌ای در موبایل بنویسید!

انا محترف الخط

در این اپ جالب و قدرتمند و البته جمع و جور خواهید توانست به آسانی با خط هایی نظیر ثلث، نستعلیق، نسخ و قلم های معرف عربی بنویسید! اجزا و حروف را ویرایش کنید و البته با چینش دلخواه با لمس روی صفحه شمایل و زیبایی مورد نظرتان را ایجاد کنید!

نوشتن با قلم های مختلف و به صورت شکیل و به قول امروز ها تایپوگرافی از مهمترین المان هایی است که می توان در آثار گرافیکی به آن اشاره کرد. این هنر از دیر باز در میان هنرمندان ایرانی جایگاه ویژه ای داشته و نمونه آثار آن را می توانیم در مساجد و معابر و آثار به جا مانده از قدیم ببینیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اپ فوقالعاده جالب انا محترف الخط را برای نوشتن به خط نستعلیق و سایر خطوط به شما معرفی کنیم.

طی سالهای گذشته و پس از دیجیتالی شدن بسیاری از این گونه موارد شاهد ظهور اپلیکشن های متفاوت و کار راه اندازی در این زمینه بودیم که می توانست در کنار فتوشاپ گرافیست ها را برای طراحی و نوشتن با قلم های مختلف و دوستداشتنی قدیمی ایرانی یاری کند. برنامه هایی نظیر چلیپا، کلک، قلم و … که هر کدام علی رغم گران بودن توسط هکر های ایرانی و عربی هک می شدند و به راحتی نمونه های کرک شده از آنها در اینترنت قابل دسترسی بود!

طی روز های گذشته با اپی آشنا شدم که معرفی آن ابدا خالی از لطف نیست. اپ عربی “انا محترف الخط” که هم برای آیفون و هم برای اندروید به صورت رایگان قابل دسترس بوده و توسط توسعه دهندگان عرب نوشته شده است.

در این اپ جالب و قدرتمند و البته جمع و جور خواهید توانست به آسانی با خط هایی نظیر ثلث، نستعلیق، نسخ و قلم های معرف عربی بنویسید! اجزا و حروف را ویرایش کنید و البته با چینش دلخواه با لمس روی صفحه شمایل و زیبایی مورد نظرتان را ایجاد کنید!

متاسفانه این اپ اکنون تنها به زبان عربی قابل دسترس است و کار کردن با ان در عین سادگی در نگاه اول کمی دشوار به نظر خواهد رسید. اما راستش را بخواهید اگر سابقه کار با اپ هایی نظیر چلیپا و کلک را داشته باشید این اپ مثل آب خوردن بوده و بدون شک از کار کردن با ان لذت خواهید برد!

راهنما استفاده از اپ خوشنویسی “انا محترف الخط”

محیط اپ ساختاری بسیار ساده دارد، با کلیک روی گزینه “نص” می توانید متن جدید را در قسمت بالایی “اکتب ما نرید…” بنویسید و با زدن دکمه “معاینه” ببینید که با نوع خط مورد نظرتان متن چگونه به نمایش در خواهد آمد!

انا محترف الخط

انا محترف الخط

در قسمت سمت چپ بالا در همین صفحه می توانید نوع خط را از میان انواع قلم هایی که گفته شد انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم برای استفاده راحتتر از حروف و نوشتن آسان تر از کیبورد عربی استفاده کنید. در ادامه در قسمت تشکیل می توانید انواع نمونه های اعراب و نقطه را به متن مورد نظر اضافه کرده و با انتخاب هر قسمت از ابزار های پایین شمایل را عوض و ابعاد را بزرگ یا کوچک کنید.

اپ خوشنویسی

اپ خوشنویسی

اصول کلی کار بسیار ساده است و با انتخاب هر کاراکتر خواهید توانست تغییرات مورد نظرتان را روی آن اعمال کنید.

از نکات ارزشمند در این اپ امکان ذخیره به صورت PDF و تصاویر است که اگر گرافیست باشید قدر و منزلت pdf را خوب میدانید!

دانلود اپ خوشنویسی “انا محترف الخط”

دانلود نسخه اندروید “انا محترف الخط”

دانلود نسخه آیفون “انا محترف الخط”

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    علی

    13 اردیبهشت 1398 at 2:02

    0

    دمت گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا