اخبار تکنولوژی

مایکروسافت ایده Touch Bar موجود در MacBook Pro را ۱۵ سال پیش ارائه کرده است!

ایده Touch Bar مایکروسافت

۱۵ سال پیش مایکروسافت ایده های اینچنینی را در سر داشته و اکنون تازه نوبت به اپل و بهره برداری از این ایده رسیده است، به نظر شما اکنون مایکروسافت چه ایده هایی در سر دارد؟

۰

هفته گذشته اپل از MacBook Pro تازه اش پرده برداشت، از مهمترین ویژگی های این دستگاه صفحه نمایش OLED ای است که در بالای صفحه کلید تعبیه شده و مجموعه فرآیند هایی را بر عهده دارد. در این بین تمامی منتقدین و اهالی دنیای سایبر این دستگاه را با Lenovo ThinkPad X1 Carbon مقایسه می کنند که همراه با دکمه هایی قابل برنامه ریزی روانه بازار شده است.

جالب است بدانید مایکروسافت ۱۵ سال پیش کیبورد های قابل برنامه ریزی را که شباهت بدون انکاری با Touch Bar از مک بوک پرو دارد معرفی کرده.

این طراحی آن زمان با نام “adaptive hardware” معرفی شد. در سال ۱۹۹۹ مایکروسافت سخت افزارهای قابل برنامه ریزی را معرفی کرد، یکی از آنها کیبورد هایی بود که در صفحه نمایش تعبیه شده بودند و کاربر می توانست آنها را هر طور کا دوست دارد بسته به طراحی نرم افزار ها مورد استفاده قرار دهد.

آن زمان هنوز صفحه های لمسی و قابل برنامه ریزی در سطوح کنونی قابل دسترسی نبودند و هنوز مسیر زیادی را پیش رو داشتند. همه چیز بسیار واضح است، مایکروسافت سالها پیش تر از اپل و مک بوک پرو اش ایده Touch Bar را در سر داشته و اهالی ردموندی در سال ۲۰۰۹ نمونه ای کامل از مانیتوری که در بالای کیبورد تعبیه شده پرده برداشتند که برای برنامه های مختلف قابل برنامه ریزی بود، به تصاویر زیر دقت کنید:

ایده Touch Bar مایکروسافت

نکته جالبی که نمی توان آن را ندیده گرفت، دو شرکت با دو دیدگاه مختلف به یک نقطه دسترسی پیدا می کنند، اما هر یک با دیدگاه خاص خودشان از آن بهره بردند. یکی آن را Touch Bar می نامد و دیگری Adaptive Keyboard!

۱۵ سال پیش مایکروسافت ایده های اینچنینی را در سر داشته و اکنون تازه نوبت به اپل و بهره برداری از این ایده رسیده است، به نظر شما اکنون مایکروسافت چه ایده هایی در سر دارد؟

اگر علاقه مند به دیدن جزییات و امکانات سیستم طراحی شده توسط مایکروسافت هستید، ویدیو زیر را از دست ندهید.

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    ناشناس

    ۱۸ آبان ۱۳۹۵ at ۱۷:۲۶

    مهم فقط اختراع کردن نیست مهم این است که بدانی چه وقت چه چیزی ارایه بدهی والا مایکروسافت ۴ الی ۵ سال قبل از اپل تبلت ساخته بود ولی اصلن عملیاتی نبود حالا ببین این کجاست و آن کجا الان حتی تاثیرگذاری مایکروسافت در دنیای تکنولوژی در حال پایین تر آمدن از شرکتی مانند آمازون می باشد خصوصاً در زمینه سرویسهای شرکتی

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا