تکنولوژی

این دختر با ویدیوی که از iPhone X منتشر کرد سبب اخراج پدرش از اپل شد! +ویدیو

اپل گزارش داده است پس از آنکه دختر یکی از مهندسان این شرکت ویدئویی از آیفون X را بر روی یوتیوب قرار داده، مجبور به اخراج این مهندس شده است. اپل نامی از این مهندس به میان نیاورده است اما نام دختری که ویدئو توسط او منتشر شده بروک پترسون میباشد. در واقع این ویدئو پس از انتشار، به سرعت در خبرگزاری ها و کانال های مختلف به اشتراک گذاشته شد.

پس از این اتفاق، پترسون ویدئوی دیگری را نیز منتشر کرد که در آن با چشمانی اشکبار، خود را مسئول اخراج شدن پدرش خوانده است.

در واقع پدر پیترسون با اجازه دادن به دخترش برای فیلمبرداری از محیط کاری، به صورتی آشکار قوانین اپل را زیر پا گذاشته است.

آیفون X
آیفون

اپل پس از اطلاع از این موضوع حذف این ویدئو را خواستار شد و در نهایت این اتفاق هم صورت گرفت، اما متأسفانه دیگر خیلی دیر شده بود.

شاید یکی از مواردی که سبب چنین سخت گیری از سوی اپل شده است این باشد که قسمتی از این ویدئو حاوی بارکد QR اپل میباشد که تنها در اختیار افرادی خاص از مجموعه اپل قرار میگیرد.

همچنین به نظر میرسد که در این ویدئو اطلاعاتی در مورد تعدادی از پروژه‌های منتشر نشده اپل نیز وجود داشته است. فیلم برداری در محوطه کاری اپل به شدت ممنوع بوده و بنابراین فیلم برداری از آیفون X به صورتی واضح نقض قوانین اپل محسوب میشود.

این مهندس بیش از چهار سال برای اپل کار کرده بود.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز شاهد چنین مواردی بوده ایم. یک کارمند مایکروسافت بعد از اینکه پسرش تصاویری از ایکس باکس ۳۶۰ را قبل از انتشار رسمی آن منتشر کرده بود، اخراج شده بود.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا