ورزش و تناسب اندام

عادت های لاغر کننده بسیار راحت که باعث کاهش وزن می شوند!

عادت های لاغر کننده

تا زمانی که به عادات اشتباه خود پی نبرید و آنها را رفع نکنید همچنان اضافه وزن چند وقت یکبار به سراغتان می آید. روشهایی که در ذیل آمده است عادت های لاغر کننده هستند.

گاهی عادت های لاغر کننده در زندگی روزمره باعث لاغری می شوند نه رژیم های سخت ولی بدون برنامه. آیا شده تا به حال یک رژیم غذایی را شروع کرده باشید و بی نتیجه باشد و مجدد چاق شوید؟ گاهی روشهای جدیدی که برای کاهش وزن دائمی انتخاب می کنید نادرست است. ولی گاهی عادتهای روزمره ما اشتباه تر است. ممکن است با یک رژیم معمولی برای کاهش وزن تان تلاش کرده باشید ولی عادات اشتباه شما مجدد وزنتان را اضافه کند. تا زمانی که به عادات اشتباه خود پی نبرید و آنها را رفع نکنید همچنان اضافه وزن چند وقت یکبار به سراغتان می آید. روشهایی که در ذیل آمده است عادت های لاغر کننده هستند. پس با نت نوشت برای مرور آنها همراه باشید.

بیشتر بخوانید: میوه های لاغر کننده شکم و موادغذایی چربی سوز

عادت های لاغر کننده

ورزش کردن همیشه لازم است

اگر شما ماهها ورزش با رژیم غذایی را باهم در پیش بگیرید درست زمانی که ورزش را رها کنید چاقی به سراغتان خواهد آمد. در روز تنها ۳۰ دقیقه برای ورزش کردن کافیست و از عادت های لاغر کننده می باشد. ولی این مسئله را هر روز بی وقفه ادامه دهید و بعد از مدتی کنار نگذارید. عادت اشتباه بیشتر افراد این است که بعد از مدتی که ورزش را کنار می گذارند و نشستن جلوی تلویزیون یا کامپیوتر را همراه با خوردن تنقلات جایگزین می کنند.

بیشتر بخوانید: عادت های اشتباه غذایی و تصورات رایج کاملا اشتباه در مورد مواد غذایی

با تلویزیون غذا بخورید

عادت های لاغر کننده

وقتی شما در برابر یک صفحه نمایش غذا می خورید میزان زیادی از ذهن خود را به صفحه نمایش درگیر می کنید. این کار سبب می شود شما در خوردن کمتر دقت کنید و قاعدتا کمتر بخورید. اشتهای شما در این حالت تا حد زیادی با حواس پرتی شما کم می شود و این یکی از عادت های لاغر کننده است که البته ممکن است آسیب های دیگری در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: عادت های پیرکننده چه هستند؟ چرا مسن تر از سنتان به نظر می رسید؟

هوا را خنک نگه دارید

یکی از عادت های لاغر کننده غذا خوردن در محل خنک است. هنگام سرما انرژی بیشتری جهت گرم کردن بدن صرف می شود. به این ترتیب که بدن شما در سرما کالری بیشتری جهت گرم کردن خود می سوزاند. سعی کنید دمای محلی که می خواهید غذا بخورید را سرد تر نگه دارید. با این کار شما کمتر چاق خواهید شد.

بیشتر بخوانید: عادت های چاق کننده شبانه که وزن شما را زیاد می کند!

کالری مواد غذایی را بدانید

تحقیقات نشان داده است زنانی که حقایق تغذیه ای را می شناسند توده بدنی آنها نزدیک به ۲ برابر کمتر از دیگر افراد است. بار بعد که به فروشگاه مواد غذایی رفتید. برچسب تمام کالاهایی که می خرید را بخوانید و از میزان کالری، کربوهیدرات ها، چربی و پروتئین آنها مطلع شوید. با توجه به میزان قد و وزن خود مواد غذایی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: علت جوان ماندن بازیگران چیست؟ راهی هست که از پیری فرار کنم و جوان بمانم؟

ماست و آجیل

طی آمار بدست آمده از مجله پزشکی انگلستان عادت غذا خوردن یک روش بسیار موثر در چاقی می باشد. ماست یکی از اولویت های اکثر مردم با هر رژیمی است. ماست را می توان یک غذای وابسته به رژیم های لاغری و از عادت های لاغر کننده محسوب کرد. ماست یک میان وعده تقریبا کافی می باشد. اگر مقداری ماست و آجیل را با هم مخلوط کنید می توان به عنوان یک میان وعده یا وعده کامل مصرف کرد. پروتئین موجود در ماست شما را تا مدتی سیر نگه می دارد و پروتئین و چربی های اشباع نشده آجیل نیز در کاهش وزن موثر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ترک عادات بد و نحوه جایگزین کردن آن ها با عادت های خوب

فلفل قرمز همراه با ترشی جات

فلفل یک عنصر کپسایسین است که باعث کاهش وزن خواهد شد. این عنصر به شدت چربی سوز است. کپسایسین یک مبارز بسیار قوی در چربی سوزی است که متابولیسم بدن را بالا می برد. زردچوبه و ادویه جات و ترشی جات می تواند همراه با فلفل وزن را به شدت کاهش دهند و از بهترین عادت های لاغر کننده هستند.

بیشتر بخوانید: عادت های مخرب فکری که آرامش را از زندگی شما می گیرند، بشناسید

نوشیدن آب

آب خوردن بسیار در طی روز یکی از توصیه های همیشگی به افراد چاق است. آب دارای خواص بسیاری می باشد. نوشیدن آب شتاب و سوخت و ساز بدن را بالا می برد. همچنین باعث می شود شما احساس سیری بیشتری داشته باشید.

این روشها و عادت های لاغر کننده معمولا در تغذیه روزانه ما فراموش می شوند. یا بعد از مدتی پیروی از آن را از خاطر می بریم. بهتر است این روشها را با پیگیری مستمر انجام دهیم تا بتوانیم کاهش وزن را با نتیجه مشاهده کنیم.

بیشتر بخوانید: فواید آب خوردن با معده خالی را تجربه کنید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا