دسته ها: روانشناسی و موفقیت

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی به این دلایل ممنوع!

در دنیایی قرار گرفته ایم که عکس های سلفی و دیگر عکسها را به راحتی و فراوانی در شبکه های…

اشتراک گذاری

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی این روزها بسیار شایع است. اگر شما هم فرزند دارید می دانید که عکاسی از او بسیار خوشایند و لذت بخش است. عکسهای جشن تولد، لباسهای جدید، قدم زدن او پارک و باغ وحش و بوسیدنش قابهای زیبایی برای دوربین هستند. در این مطلب شما را قانع می کنیم که چرا انتشار عکس کودکان در فضای مجازی کار درستی نیست و چرا  عکس کودکان دلبندتان را در شبکه های اجتماعی منتشر نکنید. باید بدانید که بسیاری از این لحظات باید کاملا خصوصی باقی بمانند. در غیر این صورت کودک در معرض خجالت قرار خواهد گرفت و یا در معرض افرادی که نباید آن را مشاهده کنند قرار می گیرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم عکس کودکان خود را در این حالت ها به هیچ وجه در معرض دید عموم قرار ندهید.

بیشتر بخوانید: بردگی مدرن در فضای مجازی به نام بردگی کودکان در قرن ۲۱

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی هنگام استحمام

عکسهای برهنه کودک در حمام مصرف عمومی ندارند. شاید شما از دیدن عکسهای برهنه و نیمه برهنه او لذت ببرید ولی نیازی نیست دیگران این عکسها را مشاهده کنند.

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی هنگام بیماری یا زخمی شدن

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی

شما به عنوان پدر و مادر یک کودک وظیفه حفاظت و نگهداری از او را دارید. گاهی ممکن است پیش بیاید که کودک شما بیمار باشد یا در یک اتفاق دچار زخمی بر روی دست یا پای خود شده باشد. نیازی به گرفتن عکس کودکان در این حالات کاملا منفی داشته باشید. اگر هم عکسی از این حالات دارید انتشار عکس کودکان در فضای مجازی و برای عموم اصلا کار درستی نیست. کودک شما در این حالات وضعیت جسمی و روحی مناسبی ندارد. درست نیست شما این حس را به دیگران منتقل کنید. با این کار هم فرزند شما حس خوبی نخواهد داشت هم دیگران دچار خدشه روحی می شوند.

بیشتر بخوانید: هرگز عکس لحظه های عاشقانه و روابط خصوصی‌ تان را در شبکه‌های اجتماعی فاش نکنید!

عکسهایی با احساسات منفی

کودک شما به دست خودتان تربیت خواهد شد. اگر گاهی خشم یا استرس یا افسردگی دارد مشکلی برای او پیش نخواهد آمد. اما اگر این حالات در معرض دید عموم قرار بگیرد او دچار سرخوردگی می شود. زمانهایی که کودکتان حالات عصبی یا افسردگی دارد عکس از او نگیرید بلکه مشکلش را حل کنید. انتشار عکس کودکان در فضای مجازی فقط و فقط به ضرر آن هاست.

بیشتر بخوانید: نحوه برخورد با کودک لجباز : کودکان لجوج شانس موفقیت بیشتری در بزرگسالی دارند

حماقت

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی

یک کودک یا نوجوان همیشه کارهایش درست نخواهد بود. او ممکن است گاهی دچار رفتارهای حماقت آمیز شود. به هر حال رفتار درست را می آموزد. اما شما از نتیجه کارهای اشتباه او هرگز عکاسی نکنید و بدتر از آن، عکس کودک را در شبکه های اجتماعی برای استهزا و خنده دیگران قرار ندهید.

بیشتر بخوانید: تاثیر فضای مجازی بر خانواده و روابط خانوادگی

جزئیات شخصی عکس کودکان

کودکان هم مانند بزرگسالان حریم شخصی و کاملا خصوصی دارند. مکانهایی مانند اتاق خواب، مدرسه، مهد کودک، کمد شخصی، میز تحریر و هر آنچه که می تواند خصوصیات مکان زندگی اش را بر ملا کند مورد خوبی برای عکاسی نیستند. این اطلاعات را در دید عموم قرار دادن امنیت جانی کودک را در معرض خطر قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: درمان اضطراب کودک

تصاویر گروهی

اگر شما تمایل به انتشار عکس کودکان همراه با دوستانش دارید این کار نیازمند اجازه از آن کودک و والدینش می باشد. شاید کودک شما علاقمند به مقایسه شدن با دیگر دوستانش نداشته باشد و اینکه دوستانش نیز همین حس را داشته باشند.

فعالیت های پر خطر

بی شک کودک شما اگر فعال و پر جنب و جوش باشد فعالیت های پر خطر و شیطنت آمیز هم انجام می دهد. گرفتن عکس از کارهای پر خطر کودک زیاد مسئله جالبی نیست. دلیلی برای انتشار عکس کودکان در فضای مجازی وجود ندارد. شما با اشتراک گذاری این عکسها هم کودک خود را به نوعی مسخره کرده اید. هم اینکه این رفتار اشتباه را به دیگران نیز آموخته اید.

تمامی رفتار های کودک کاملا منطقی و درست نیست. شما با اشتراک گذاری و انتشار عکس کودکان در فضای مجازی اشتباهات و بچگی های او را به دیگران نشان می دهید. این اخلاق ناپسند کودک شما را سرخورده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آسیب های روحی دوران کودکی که مانع از موفقیت در بزرگسالی می شوند

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

آخرین مطالب

  • سینمای جهان

نقد فیلم Bohemian Rhapsody کاری از برایان سینگر؛ تنها صداست که می‌ماند

فیلم حماسه کولی Bohemian Rhapsody جدیدترین ساخته‌ی برایان سینگر Bryan Singer با هنرمندی رمی ملک Rami Malek به زندگی فردی… بیشتر بخوانید

18 ساعت قبل
  • پیشنهاد شنیدنی

موزیک فیلم دارودسته نیویورکی ها ؛ بیل را بکش

طبق آنچه که در عنوان بندی آمده، به نظر می رسد موسیقی دارودسته های نیویورکی را هاوارد شور ساخته باشد.… بیشتر بخوانید

19 ساعت قبل
  • تلویزیون و شبکه خانگی

نقد سریال نهنگ آبی ؛ دنیای مجازی، لذت‌ها و رابطه‌ها

نهنگ آبی سریالی به کارگردانی فریدون جیرانی است که در چند هفته ی اخیر منتشر شده است. فریدون جیرانی نامی… بیشتر بخوانید

19 ساعت قبل
  • تلفن همراه

مشخصات گلکسی S10 5G سامسونگ

اسمارت فون Samsung Galaxy S10 5G اولین اسمارت فون سامسونگی با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G می باشد. در ادامه… بیشتر بخوانید

21 ساعت قبل
  • تلفن همراه

مشخصات گلکسی S10e سامسونگ

Samsung Galaxy S10e از جدیدترین پردازنده‌ی کوالکام به نام Snapdragon 855 قدرت می گیرد و دارای نمایشگر تمام صفحه با… بیشتر بخوانید

1 روز قبل
  • تلفن همراه

مشخصات گلکسی S10+ از سامسونگ

Galaxy S10+ دارای جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه تلفن همراه خواهد بود و انتظار می رود که با… بیشتر بخوانید

1 روز قبل