تلفن همراه

کاهش ظرفیت باتری در آیفونهای جدید! اپل چگونه این موضوع را توضیح میدهد؟!

با رونمایی از سه آیفون جدید، هر روزه مقایسه هایی از این سه گوشی با پرچمداران نسل قبلی اپل و گوشی‌های دیگر شرکتها منتشر میشود.

آیفونهای جدید به جز یک مورد، در همه زمینه ها از خصوصیاتی بهتر یا مشابه نسبت به نسل قبل برخوردار هستند.

موردی که به عنوان یک پسرفت برای پرچمداران ۲۰۱۷ اپل مطرح است، کاهش ظرفیت باتری آنهاست.

اپل باتری ۱۸۲۱ میلی آمپر ساعتی را برای آیفون ۸ در نظر گرفته است، حال آنکه باتری آیفون ۷ ۱۹۶۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت داشت.

همچنین آیفون ۸ پلاس از باتری ۲۶۷۵ میلی آمپر ساعتی بهره برده است که ظرفیت آن، نسبت به باتری ۲۹۰۰ میلی آمپر ساعتی آیفون ۷ پلاس کاهش داشته است.

باتری آیفون
باتری آیفون

اگر چه ظرفیت باتری آیفونهای جدید کاهش داشته اند، اما اپل ادعا میکند که این گوشیها، از عمری مشابه نسل قبلی برخوردار هستند.

اپل معمولاً با بهنیه سازی نرم افزاری، سبب میشود که باتری به خوبی از ظرفیت تعریف شده استفاده کرده و همین موضوع میتواند مسئله کاهش ظرفیت را توضیح دهد.

با این حال، در دوره ای که افزایش ظرفیت باتری، به یک موضوع مهم در میان سازندگان تلفن همراه تبدیل شده، کاهش ظرفیت باتری در این محصول گرانقیمت چندان جالب به نظر نمیرسد.

دیگر رقبای اپل از باتریهایی با ظرفیت بیشتر برای پرچمداران خود استفاده کرده اند.

باتری ۲۷۷۰ و  ۳۴۵۰ میلی آمپر ساعتی در گوشیهای Pixel و Pixel XL، و همچنین باتریهایی با ظرفیت ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعت در گوشیهای S8 و S8 Plus از این قبیل موارد هستند.

اگرچه بر روی کاغذ، آیفونهای اپل از باتری با ظرفیت به نسبت کمتر بهره برده اند، اما به لطف بهبود نرم افزاری اپل، در عمل از عمری مشابه گوشیهای ذکر شده برخوردار میباشند.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا