ارز دیجیتال

آلت کوین های پولساز ! با بهترین مشتقات بیت کوین جهت سرمایه گذاری آشنا شوید

بیت کوین ممکن است همچنان به عنوان پرچم دار ارزهای دیجیتال به حساب آید؛ بر این اساس بسیاری از ارزهای دیجیتال به دنبال آن اشتقاق یافته اند، اما این به این معنا نیست که تنها این ارز قابلیت های رشد و ترقی را دارد. در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ ارز دیجیتال متفاوت وجود دارد، اما دانستن اینکه پول خود را بر روی کدام یک از این ارزها سرمایه گذاری کرد، آسان نیست. با نت نوشت همراه باشید تا با هم به مرور بهترین ارز های دیجیتالی جایگزین بیت کوین بپردازیم. پیش از هر چیز در جریان باشید که جایگزین های بیت کوین را با نام مشتقات بیت کوین یا آلت کوین خطاب می کنند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست ؟ آن‌چه که باید در مورد ارز دیجیتال بدانید

در بازار شلوغ و پرازدحام ارزهای دیجیتال بهترین آلت کوین ها کدام یک می باشند؟

اگر انتخاب شما گزینه ایی با قیمت پایین درمیان آلت کوین ها باشد، خب قطعا شما می توانید خرید بیشتری داشته باشید، به امید تبدیل شدن آنها به یک سرمایه بزرگ. آیا شما مشتقات بیت کوین که هزینه و زمان کمتری برای استخراج (تحویل و واگذاری) می برند را خریداری می کنید؟ در اینجا ما به عنوان یک راهنما برای سرمایه گذاری مشاوره نمی دهیم، اما ما بهترین مشتقات بیت کوین را بر اساس ویژگی ها و ارزش فعلی آنها در اینجا آورده ایم. ما با این که شما به دنبال استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت اقلام آنلاین هستید یا مایل به کنار گذاشتن آنها برای پس انداز کاری نداریم، در هر صورت این آلت کوین ها بهترین گزینه ها هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

در جریان باشید که هیچ گزینه مطمئنی در میان آلت کوین ها وجود ندارد!

پیش از اینکه ما به معرفی ارز های دیجیتالی که به دنبال بیت کوین آمده و از مشتقات بیت کوین هستند بپردازیم، باید این نکته را در نظر گرفت که سرمایه گذاری در هر کدام از مبادلات مبتنی بر ارزهای دیجیتال جدید و یا از پیش مقرر شده نسبت به سرمایه گذاری های سنتی، بیشتر شبیه قمار می باشد. قیمت ها می توانند بسیار بی ثبات باشند، هرچند ما فکر می کنیم که قانون (دولت) قصد ایجاد مشکل های جدی در این بازار را ندارد، اما هر لحظه این احتمال وجود دارد. و هیچ کس از آینده این روند و بازار اطلاع دقیق ندارد!

بیشتر بخوانید: تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست؟

اگر شما مدتی در اینترنت گشت و گذار کنید، افراد زیادی را می بینید که به مردم توصیه می کنند تا در مواردی مطمئن سرمایه گذاری کنند. شبیه کارهایی که شرکت Dentacoin انجام می دهد، یا پیشنهاد یک ارز جدید برای تامین مالی. این ها کارهایی نیستند که ما در اینجا انجام می دهیم.

قطعا سقف سود یک ارز دیجیتال جدید بالاتر از سودی است که شما در معامله یک دلار به دست می آورید. در اینجا ما به شما توصیه می کنیم ارزهایی که در آنها احتمال از بین رفتن و پایین آمدن سرمایه شما در آنها کمتر است را تست و امتحان کنید. ما به دنبال ارزهایی پابرجایی به عنوان مشتقات بیت کوین (آلت کوین ها) هستیم که در طول زمان خود را به عنوان سرمایه ایی ارزشمند و قابل معامله به اثبات رسانده اند.

بیشتر بخوانید: مصرف برق استخراج بیت کوین چقدر است؟

بهترین گزینه های مشتقات بیت کوین (آلت کوین ها)

اتریوم (ETH)

Ethereum (ETH)
Ethereum-ETH

همانطور که بیت کوین سال ۲۰۱۷ را به بهترین نحو سپری کرد، اتریوم نیز به همان اندازه عالی بود.ارزی که ارزش آن در ابتدای سال جاری منحصر به فرد بود. ارزش هر واحد (نشان) آن به بیش از ۱۲۰۰ دلار رسید. این ارز همچنین از لحاظ مدیریت معاملات خود را ثابت کرده و سقف معاملات آن (البته در این زمان) بیشتر از بیت کوین می باشد. در اوایل سال ۲۰۱۸ معاملات اتریوم به بیش از چهار برابر در هر روز (نسبت به روزهای دیگر) رسید و هنوز هم معاملات این ارز بسیار سریعتر از بیت کوین انجام می شود. هزینه های تراکنش آن هم بسیار پایین تر از بیت کوین می باشد.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست و چرا باید این تکنولوژی را پذیرفت؟

اگر چه برخی از کارشناسان هنوز بر این باورند که بیت کوین همچنان به عنوان نماینده بالفعل ارزها دیجیتال باقی خواهد ماند، و در سالهای آینده ارزش و سودمندی را به همراه خواهد داشت. این را هم نمی توان انکار کرد که فعلا با مشکلاتی ربرو شده است. اتریم و آلت کوین های جدیدتر برخی از این مشکلات بالقوه را (حداقل در کوتاه مدت) حل کرده اند. اتریوم تا به حال با نوساناتی که بیت کوین با آن مواجه بوده، برخورد نداشته و روند صعودی خودش را هم چنان دارد حفظ می کند. اتریوم همچنین دارای ویژگی های بالاتری مانند لحاظ کردن قراردادهای هوشمند برای صنایع مختلف است که می تواند این ارز و واحد (نشان) مبادله آن یعنی “اتر” (Ether) را در آینده به ارزی مناسب در بین سایر ارزها تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: ارزهای دیجیتال آینده دار که احتمالا از وجود آنها بی اطلاعید!

لایت کوین (LTC)

Litecoin (LTC)
Litecoin-LTC

همانند بسیاری دیگر از آلت کوین و مشتقات این لیست، بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال آرزو می کنند که ای کاش در ابتدای سال ۲۰۱۷ مقدار زیادی لایت کوین می خریدند. در ماه ژانویه (سال گذشته) شما می توانستید هر واحد از لایت کوین را با ۴ دلار خریداری کنید، اما قیمت هر یک این واحد ها در پایان سال و در اوج قیمت به بیش از ۳۵۰ دلار رسید. اگر چه هیچ تضمینی (مثل هر ارزدیجیتالی) وجود ندارد اما این احتمال وجود دارد که ارزش لایت کوین یک روز به طرز چشم گیری بالا رود. اکنون که قیمت آن نسبتا ارزان است، فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری روی این ارز وجود دارد.

در مقایسه با بیت کوین، لایت کوین برای معاملات منظم ترجیح داده می شود، زمان تحویل و واگذاری (استخراج) آن نسبت به بیت کوین سریع تر می باشد و هزینه های معامله آن کمتر از یک دلار است. توسعه دهندگان و بازرگانان نیز دارند بیشتر و بیشتر شروع به پذیرش لایت کوین می کنند.

اگرچه لایت کوین پتانسیلی همانند اتریوم، از لحاظ ساخت پلت فرمهای معامله جدید ندارد (پلت فرم این ارز (اتریوم) یکی از طولانی ترین شبکه های بلاک چین در حال اجرا می باشد که در سال ۲۰۱۱ ساخته شده ). این یکی از ۱۰ شبکه بلاک چین برتر در بازار سرمایه است که حجم معاملات آن بیشتر از همه می باشد، اما برای بیت کوین، اتریوم و ریپل.

بیشتر بخوانید: ۱۳ اشتباه رایج در بلاک چین که باید درباره آن بدانید!!

ریپل (XRP)

Ripple (XRP)
Ripple-XRP

اگرچه قطعا ریپل به عنوان یک ارز دیجیتال متمرکز (در فضای غیر متمرکز بازار این نوع ارزها) مخالفانی دارد، از این هم نمی توان چشم پوشی کرد که دارای برخی از پتانسیل های واقعی برای رشد وترقی به لطف پشتیبانی صنعتی و افزایش ارزشی که دارد، می باشد.

ارزش ریپل در پایان سال ۲۰۱۷ به یکباره افزایش یافت. از ۰٫۲۰ دلار (در اواخر اکتبر) شروع به حرکت کرد و به بیش از ۲٫۵۰ دلار در پایان سال رسید. ارزش این ارز اغلب خارج از بازار بزرگ ارزهای دیجیتال دیگر عمل می کند، در حالی که ارزش ارزهای دیگر پایین می آید ارزش این ارز بالا می رود و بالعکس.

همانطور که ریپل و نشان معاملاتی آن یعنی XRP برای بسیاری که به دنبال درآمد از سرمایه گذاری خود هستند پتانسیل های زیادی نشان داده، بخاطر پشتیبانی از طرف سازمان های بزرگ بانکی نیز دارای جایگاه منحصر بفردی در میان ارزهای بالا نشین می باشد. این ارز از سوی Santander, RBC, American Express و دیگر موسسات مالی حمایت می شود. تکنولوژی ریپل در حال حاضر توسط برخی گروه ها برای انتقال ثروت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت Money Gram اخیرا خبر همکاری با ریپل برای استفاده از XRP برای انجام برخی از جریان های پرداخت خود را اعلام کرده.

دیجیتال کش (DASH)

Digital Cash (DASH)
Digital Cash-DASH

دش هم مانند سایر آلت کوین ها در سال ۲۰۱۷ از روند مثبتی برخوردار بود و از ۱۰ دلار به ازای هر نشان به حداکثر ۱۲۰۰ دلار در پایان سال رسید. ارزش این ارز از آن زمان به حدود ۸۰۰ دلار رسیده ، اما در کل در ۱۲ ماه اخیر افزایش خیلی خوبی داشته و در کنار ۲۰ ارز دیجیتال برتر در بازار جهانی معامله می شود.

در ابتدا Xcoin و سپس Darkcoin نامگذاری شد، و Dash در سال ۲۰۱۴، یعنی زمانی که این ارز به طور رسمی راه اندازی شد بر آن اطلاق می شود. این ارز در همان اوایل به سرعت محبوب شد و  بخاطر حمایت از حریم خصوصی مالکان خود (از طریق «Private Send»)، هنوز محبوبیت خود را دارد. که به صورت یک عامل موثر شبیه یک قفل پیچیده یک گاو صندوق مطمئن عمل می کند، این امر باعث می شود که تراکنش های دش بیشتر مبهم بمانند و در نتیجه یک لایه اضافی از حریم خصوصی برای صاحبان این ارز را فراهم می کند.

Dash هم در مقایسه با بیت کوین، عملکرد بسیار سریع و ارزان تری دارد. اکنون که هزینه های معامله آن در بالاترین سطح خود قرار دارند به سختی ۰٫۴۰ دلار می رسد. به لطف ویژگی “InstantSend”، زمان معامله این ارز نیز آنی انجام می شود.

مونرو (XMR)

Monero (XMR)
Monero-XMR

اکنون یک نشان (واحد) مونرو حدود ۳۱۵ دلار ارزش دارد. که افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به ارزش تقریبا ۹ دلاری آن در آغاز سال ۲۰۱۷،  یافته است. اگرچه از آن به عنوان یک سکه اشتقاق یافته یاد می شود، اما ترکیب الگوریتم های مونرو با بیت کوین متفاوت می باشد. در واقع این ارز با تکنولوژِی core component خودش حریم خصوصی بیشتری را برای دارندگان آن به وجود آورده.

افزایش حفظ حریم خصوصی با مونرو از طریق پنهان کردن عناصر معینی از یک معامله مانند آدرس دریافت شده و مقدار ارسال شده حاصل می شود. و نسبت به بیت کوین که دارای یک دفترکار کاملا عمومی است، که باعث ردیابی بیت کوین در شبکه می شود ( گرچه این امر آسان نیست و وقت گیر است) متفاوت می باشد.

برای کسانی که تکنولوژی خصوصی مونرو را دوست دارند، می توان از آن برای خرید مستقیم از  برخی وب سایت ها استفاده کرد، هرچند در حال حاضر محدوده راه حل های اصلی خرید محدود می باشد.

زدکش (ZEC)

ZCash (ZEC)
ZCash – ZEC

زدکش همانند مونرو یک ارز دیجیتال متمرکز بر امنیت حریم خصوصی و امنیت مالکیت در معامله می باشد. این باعث مبهم ماندن جزئیات معامله مانند فرستنده، گیرنده، و مقدار معامله انجام شده می شود. این تمرکز بر حریم خصوصی، و افزایش کلی علاقه ها  به ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷،  ارزش هر ZEC را از حدود ۵۰ دلار در آغاز سال به حدود ۹۰۰ دلار در اوج آن رساند. از آن زمان حدود نیمی ازارزش این ارز پایین آمده، اما طی این چند ماه رشد واقعی خود را نشان داده است.

ZCash که در اکتبر سال ۲۰۱۶ تاسیس شده، به عنوان جوانترین ارز موجود در این فهرست به حساب می آید، اما در طول این زمان کوتاه رشد قابل توجهی از خود نشان داده است. این ارز توسط شرکت ZCash پشتیبانی می شود، که شباهت زیادی به کمپانی ریپل دارد. اگرچه ۱۰ درصد از کل ۲۱ میلیون واحد ZEC که در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می گیرند، به بنیانگذاران و سرمایه گذاران اصلی واگذار شده است.

به عنوان یک ابزار مبادله، ZCash بسیار سریعتر و ارزان تر از بیت کوین می باشد. هزینه های تحویل و واگذاری (استخراج) آن به طور قابل توجهی کم، و در حال حاضر هم یک پنی می باشد.

منبع

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا