ورزش و تناسب اندام

چقدر ورزش کنیم تا به آسانی لاغر شویم ؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که ۳۰ دقیقه ورزش در هر روز و ۵ روز در هفته ممکن است برای کاهش وزن کافی نباشد. در گذشته توصیه می شد که بزرگسالانی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند به مدت حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش با شدت متوسط کنند. در طولانی مدت نیز ۲۰۰ الی ۳۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط توصیه می شد. اما آیا این مقدار ورزش برای لاغر شدن و لاغر ماندن و حفظ سلامتی کافی است یا نه؟ چقدر ورزش کنیم تا به آسانی لاغر شویم ؟

food-and-exercise

تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش کردن به مدت ۱۵۰ الی ۲۵۰ دقیقه و ۵ روز در هفته تنها موجب می شود که فرد وزن اضافه ای کسب نکند. به عبارتی افراد چاق و افرادی که دارای اضافه وزن هستند با این مقدار فعالیت بدنی لاغر نمی شوند بلکه فقط وزنشان اضافه نمی گردد. توصیه محققان این است که اگر می خواهید وزن کم کنید حتما حداقل ۲۵۰ دقیقه در هفته یعنی ۵۰ دقیقه در روز و ۵ روز هفته ورزش کنید. برای افراد چاق این مقدار حداقل است و بیشتر از ۲۵۰ دقیقه در هفته برای کاهش وزن شان ضروری است.

اگر می پرسیدکه چقدر ورزش کنیم تا به آسانی لاغر شویم لازم به ذکر است که فقط و فقط تمرینات کاردیو و هوازی باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شوند. همچنین تنها با ورزش کردن موفق به کاهش وزن نخواهید شد و باید یک رژیم متعادل و سالم را برای لاغر شدن در پیش بگیرید.

سلامتی و تناسب اندام حق همه شما است. اگر در سنین جوانی به این مساله اهمیت ندهید شاید دیگر نتوانید غفلت خود را جبران کنید. بنابراین در هر سنی که هستید از همین امروز و همین لحظه نبض سلامتی را در دستانتان بگیرید و به یک زندگی سالم و شاد و یک اندام متناسب و بدن سالم سلام کنید.

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا