اخبار تکنولوژی

با کورتانا آشنا شوید ، ویندوز ۱۰ و قابلیت کورتانا

مایکروسافت کورتانا نام دستیار شخصی هوشمند در ویندوز فون ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ می باشد. نام این برنامه برگرفته شده از شخصیت کورتاناست که این شخصیت دارای هوش مصنوعی است.
کورتانا قابلیت تنظیم یادآوری، تشخیص صدای کاربر بدون نیاز به ورود فرامین از پیش تعیین شده توسط ویژگی Hey Cortana  و همچنین قابلیت پاسخ به سوالات کاربر، همچون وضعیت جوی، وضعیت ترافیک، نتایج ورزشی و یا زندگی‌نامه افراد را با کمک بینگ (bing) دارد.

cortanaa
کورتانا منطقه‌ای است و صدای خود را می‌تواند با همهٔ زبان‌ها، فرهنگ و الگوهای گفتار مطابقت دهد و سازگار کند، برای نمونه نسخهٔ انگلستان کورتانا با لهجهٔ بریتانیایی سخن می‌گوید و اصطلاحات بریتانیایی به کار می‌برد. کورتانا به تناسب نیاز کاربر خود را سازگار می‌کند و اطلاعات مربوطه را بر اساس منطقه مانند تیم‌های محلی، کسب‌وکار، و… نمایش می‌دهد.
ویندوز ۱۰ مایکروسافت به دکمه جستجوی جدیدی بر روی نوار وظیفه تجهیز شده و کورتانا نیز در بالای آن قرار خواهد گرفت. همانند ویندوزفون، می‌توانید از کورتانا برای یادآوری انجام کارهای مختلف درخواست کنید و یا حتی جستجو برای محتویات از طریق برنامه‌ها و یا بر روی وب را به آن بسپارید.
نکته جالب توجه این است که گویا این محصول جدید مایکروسافت در میان کاربران ایرانی هم با اقبال خوبی روبرو شده است چرا که از زمان اولین عرضه آن عده کثیری از کاربران ایرانی با تشکیل صفحه ای در بخش پیشنهادات کاربران سایت مایکروسافت مصرانه خواستار عرضه نسخه فارسی این محصول شده اند. این پیشنهاد تاکنون بیش از ۴۵ هزار رای کسب کرده است.
اگر مایل به رای دادن به نسخه فارسی این محصول هستید اینجا را کلیک نمایید.

این برنامه رقیبی هم دارد . برنامه سیری در سیستم عامل های آی او اس (IOS) شرکت اپل از این برنامه استفاده می کند.

آیا تاکنون از دستیارهای صوتی استفاده کرده اید ؟

ایجاد زبان فارسی در روال کار این دستیار های صوتی را چگونه پیشبینی می کنید ؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا