علمی

اولین برج چرخشی در دبی تا ۲۰۲۰ ساخته می شود +ویدیو

اولین آسمانخراش یا برج چرخشی در دبی قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی ساخته شده و به بهره برداری برسد. در ادامه با جزییات جالبی از این سازه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: پنجره های هوشمند آینده ؛ ارزانتر، قابل برنامه ریزی، رنگ بندی و البته انعطاف پذیر

برج چرخشی در دبی

این سازه با عنوان برج چرخشی در دبی که اصطلاحا Dynamic Tower Hotel نامیده می شود توسط آرشیتکت معروف دو رگه، اسرائیلی، ایتالیایی، David Fisher طراحی شده است. این ساختمان با ۴۱۹ متر ارتفاع طوری طراحی شده که هر ۸۰ طبقه آن قادر خواهند بود حول هسته بتنی آن گردش کرده و نمایی ۳۶۰ درجه از دبی را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید: کشف قدیمی ترین آب توسط دانشمندان با قدمت ۲ میلیارد ساله!

جالب است بدانید که سکنه برج چرخشی در دبی به آسانی می توانند سرعت حرکت و اعلام توقف از چرخش را به آسانی با فرمان صوتی به سیستم هوشمند ساختمان اعلام کنند.

نکات جالب راجع به طراحی برج چرخشی در دبی کم نیست، مثل اینکه طبق برنامه قرار است این آسمان خراش به صورت کامل در تامین انرژی برای واحد های مسکونی خودکفا بوده و انرژی مورد نیاز را از ۷۹ توربین بادی تعبیه شده در بدنه و پنل های خورشیدی روی سقف تامین کند.

بخش عمده برج چرخشی در دبی قرار است به هتل اختصاص پیدا کند که مسلما یک اقامت لوکس را برای مسافران همراه خواهد داشت. و طبق برآورد هزینه های صورت گرفته هز طبقه حدود ۳۰ میلیون دلار برای سازنده آب می خورد و اینکه هزینه ساخت کلی این آسمان خراش حدود ۳۵۰ یورو برآورد شده است.

بیشتر بخوانید: کشف مکانیزم چهره انسان ؛ تحقیقات دانشمند فرانسوی مربوط به سال ۱۸۶۲

بیشتر بخوانید: سکونت در مریخ ؛ امارات متحده عربی قصد دارد تا ۲۱۱۷ بر روی مریخ یک شهر راه اندازی کند!

جالب است بدانید قرار است آقای فیشر بزودی در لندن، پاریس، نیویورک و مسکو نیز اقدام به ساخت ساختمان های مشابه برج چرخشی کند.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا