برف صحرای افریقا
عکاسی

پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید!

وضعیت دمای و برودت این صحرا ابدا برای زندگی مساعد نیست و دما در بیابان صحرا در هنگام روز و در سایه به ۵۷ درجهٔ سانتی گراد می‌رسد و هنگام شب به علت کمبود رطوبت دما به زیر صفر درجهٔ سانتی گراد می‌رسد.

زمان مطالعه: ۱ دقیقه

اصطلاح right place at the right time را شنیده اید؟
وقتی در زمان مناسب در جایی باشید که باید! آقای Karim Bouchetata با ثبت تصاویری واقعا زیبا از صحرای بزرگ افریقا این مثل انگلیسی را به خوبی معنا کرده است.

آیینه تهران

صحرای بزرگ افریقا با عنوان بزرگ‌ترین صحرای گرم جهان در شمال آفریقا با مساحتی حدود ۹ میلیون کیلومتر مربع و قدمتی معادل دو و نیم میلیون سال واقع شده‌است. این بیابان بزرگ از غرب به اقیانوس اطلس، از شمال به کوه‌های اطلس و دریای مدیترانه، دریای سرخ و مصر در شرق و از جنوب به سودان و درهٔ رود نیل محدود می‌شود.

وضعیت دمای و برودت این صحرا ابدا برای زندگی مساعد نیست و دما در بیابان صحرا در هنگام روز و در سایه به ۵۷ درجهٔ سانتی گراد می‌رسد و هنگام شب به علت کمبود رطوبت دما به زیر صفر درجهٔ سانتی گراد می‌رسد.

عکاس مزبور دوشنبه پیش توانسته تصاویری حیرت انگیز از این بیابان عظیم را به ثبت برساند، از قضا پس از ۴۰ سال برای اولین بار این سرزمین شاهد بارش برف بوده و این سفید پوش شدن سطح بیابان چهره ای خاص و حیرت انگیز به بزرگترین بیابان جهان داده است.

پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید!

پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید! پس از ۴۰ سال در صحرای بزرگ آفریقا برف بارید؛ تصاویر دیدنی این مطلب را از دست ندهید!

پاوو

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا