روانشناسی و موفقیت

برنامه شگفت انگیز ۵ دقیقه‌ای برای سم زدایی ذهن در آغاز روز!

سم زدایی ذهن

صبح ها خسته از خواب بیدار می‌شوید؟ انگیزه ندارید؟ ذهن تان آن قدر پر است که دیگر جایی حتی برای کی کلمه ندارد؟ امیدتان را از دست داده اید؟ به محض آن که از خانه بیرون می‌روید با دیدن یک حرکت عصبانی می‌شوید؟ طبیعی است. زندگی دنیای امروز است با همه تنش ها، چالش ها و بدو بدوهایش. همیشه وقت کم است. از صبح که بلند می‌شوید تا شب که می‌خواهید بخوابید یا تماس های تلفنی است، یا بالا و پایین کردن صفحه های کامپیوتر و موبایل، گفت و گو با انواع و اقسام آدم ها با افکار، عقاید و سلیقه های متفاوت. واقعا گاهی مغز قفل می‌شود. ولی با برنامه ۵ دقیقه ای سم زدایی ذهن امروز نت‌نوشت همراه باشید تا بعد از سم زدایی ذهن در صبح از خانه بیرون بروید. هفت روش مفید و موثر که در یک چشم به هم زدن زندگی تان را تغییر می‌دهد.

صبح ها خسته از خواب بیدار می‌شوید؟ انگیزه ندارید؟ ذهن تان آن قدر پر است که دیگر جایی حتی برای کی کلمه ندارد؟ امیدتان را از دست داده اید؟ به محض آن که از خانه بیرون می‌روید با دیدن یک حرکت عصبانی می‌شوید؟ طبیعی است. زندگی دنیای امروز است با همه تنش ها، چالش ها و بدو بدوهایش. همیشه وقت کم است. از صبح که بلند می‌شوید تا شب که می‌خواهید بخوابید یا تماس های تلفنی است، یا بالا و پایین کردن صفحه های کامپیوتر و موبایل، گفت و گو با انواع و اقسام آدم ها با افکار، عقاید و سلیقه های متفاوت. واقعا گاهی مغز قفل می‌شود. ولی با برنامه ۵ دقیقه ای سم زدایی ذهن امروز نت‌نوشت همراه باشید تا بعد از سم زدایی ذهن در صبح از خانه بیرون بروید. هفت روش مفید و موثر که در یک چشم به هم زدن زندگی تان را تغییر می‌دهد.

کمی هوای تازه

می‌دانم الان می‌گویید کجای شهرهای بزرگ آلوده هوای تازه پیدا می‌شود؟ ولی پیدا می‌شود. در خانه تان. بخشی از خانه را یکی دو گلدان بگذارید و صبح ها به محض بیدار شدن از خواب پرده را کنار بزنید و آبی به گلدان ها بدهید.

باید کاری کنید تا ساعت بیولوژی بدن تان درست کار کند. خود را در معرض نور خورشید و طبیعت قرار دهید.

مدیتیشن برای سم زدایی ذهن

مدیتیشن بهترین راه کنترل استرس و کاهش هورمون کورتیزول است. مسلما اگر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بتوانید مدیتیشن کنید خیلی عالی می‌شود. ولی اگر فرصت کمی دارید ۱ تا ۵ دقیقه هم کافی است. ذهن تان را از همه چیز خالی کنید.

در مکان مناسبی که دوست دارید بنشینید و چشم های تان را ببندید. هر تصویر یا کلمه ای به ذهن تان آمد دستور خاموش بدهید. چشم های تان را با امید و انرژی و طلب خیر برای خودتان و همه کسانی که می‌شناسید باز کنید.

حرکات کششی

انجام حرکات کششی به اندازه تمرکز و مدیتیشن باعث آرامش و کاهش هورمون کورتیزول می‌شود. بد نیست چند حرکت کششی یوگا یا ورزش های دیگر را یاد بگیرید و حتی اگر شده برای ۱ دقیقه چند حرکت کششی را برای سم زدایی ذهن و روح تان انجام دهید.

تجهیزات الکترونیکی ممنوع

به هیچ وجه روزتان را با چک کردن تلفن همراه، تبلت، لب تاپ یا کامپیوتر شروع نکنید، حتی اگر مهم ترین آدم محل کارتان باشید. اول به خودتان توجه کنید نه پیام های تجهیزات الکترونیکی. تلویزیون را هم برای شنیدن اخبار روشن نکنید. بالاخره در طول روز متوجه می‌شوید در دنیا چه خبر است.

حتما خود را عادت دهید تا شب قبل از رفتن به رختخواب تمام تجهیزات الکترونیکی را خاموش کنید تا هم از امواج مضر آن که سلامت روحی و جسمی بدن را به خطر می‌اندازد در امان باشید هم صبح ها بدون هیچ پیش زمینه نگران کننده ای از خانه خارج شوید.

تهیه فهرست سپاسگزاری

وقتی از خواب بیدار شدید، یک دوش گرفتید، یک تا ۵ دقیقه مدیتیشن و چند حرکت کششی انجام دادید، بدون آن که با عجله چند لقمه صبحانه یا کیک وارد دهان تان کنید، یک فهرست تهیه کنید.

اصلا یک دفترچه یا سررسید برای این کار کنار بگذارید و هر روز از همه چیزهایی که دارید و قدرشان را می‌دانید و سپاسگزارشان هستید یک فهرست تهیه کنید. طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد افرادی که این فهرست را به طور روزانه می‌نوشتند، استرس کمتری داشتند و شادتر بودند.

آب بنوشید

حتما خودتان را عادت دهید تا صبح به محض بیدار شدن از خواب یک لیوان آب پر از طراوت و تازگی بنوشید تا هم جسم و هم روح تان را سم زدایی کنید.

به صبحانه خیلی اهمیت بدهید

سم زدایی ذهن

به اندازه تمام روزهای سال صبحانه های متنوع وجود دارد. حداقل در طول هفته به صبحانه تان تنوع بدهید. خود را محدود به صبحانه های سنتی ایرانی نکنید. به این ترتیب هم سالم تر خواهید بود و هم مغزتان را برای یک روز پرکار و پرمشغله پر از انرژی کرده اید. از روز قبل یک صبحانه مفصل برای خودتان تدارک بینید.

پس از فردا صبح با این برنامه خود را عادت بدهید: به محض بیدار شدن از خواب یک لیوان آب دتوکس میل کنید، سراغ گلدان تان بروید و به آن برسید، چند حرکت کششی انجام دهید، اگر عادت دارید دوش بگیرید، مدیتیشن انجام بدهید، صبحانه بخورید و بعد روزتان را آغاز کنید.

منبع:

www.curejoy.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا