1398-01-02
زندگی و سلامت

به مغز خود بیاموزید که چگونه نگرانی ها را متوقف کند آموزش گام به گام آرامش

Stress treatment

همه ما بیشتر از آنکه دلواپس استرس های وارد شده به ذهن خود باشیم نگران وقوع یک جرم هستیم بدون توجه به اینکه نگرانی های پنهان و مدام ذهن را بیمار می کند.

مشکلاتی در زندگی روزمره همه انسانها وجود دارد که سبب دلواپسی ها می شوند. برخی از این نگرانی ها می تواند جرقه حرکت ما برای انجام یک کار سودمند باشد. ولی برخی دیگر تنها راههای منفی هستند که مشکلاتی از قبیل بی خوابی و افسردگی به همراه دارند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: معجون شگفت انگیز درمان استرس و کاهش وزن!

نگرانی های زیاد

روزانه افکار ما با اخبار و حوادثی روبه رو می شوند که پریشانی خاطر ما را ایجاد می کند. گاهی ما نمی توانیم در برابر این نگرانی ها تصمیمات درستی اتخاذ کنیم. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که اطرافیان و خانواده زیاد این جمله را به شما می گویند: « تو خیلی نگرانی»

در این جور مواقع استراحت نگرانی های شما را بیشتر کرده و احساس بدتری به شما دست خواهد داد. نگرانی زیاد همواره ذهنیت شما را به قدری درگیر می کند که کارهای روزانه شما مختل می شود. فراموش نکنید نگرانی های بیش از حد در مورد یک مسئله می تواند مسائل دیگر را از اهمیت بیاندازد. به این ترتیب شما ابعاد مختلف زندگی را از دست می دهید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: این عادات بد را کنار بگذارید تا زندگی شما سرشار از انرژی شود

نوشتن نگرانی ها

Stress treatment

اگر شما به خاطر یک نگرانی نمی توانید شب را آسوده بخوابید ، آن را یادداشت کنید. ممکن است که در رختخواب باشید که ناگهان به یاد بیاورید که قبض برق را پرداخت نکرده اید یا تولد دوستتان یک روز دیگر است. در صورتی که نگرانی هایی از این قبیل به ذهن شما رسید و مانع آرامش و خواب شما شد، لطفا رختخواب را ترک کنید. یک قلم و کاغذ یا یک دفتریادداشت کارهای روزانه اتان را بردارید و آنچه که شما را رنج می دهد را یادداشت کنید. اضافه کردن یک کار که شما را نگران می کند به لیست کارها می تواند شما را آرام کند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: اگر استرس به یک عادت مغزی تبدیل شود زندگی تان را خراب خواهد کرد؛ راه های رهایی از استرس

مدیتیشن

meditate

افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف مراقبه می کنند. مدیتیشن به شما کمک می کند که با طبیعت بیشتر هماهنگ شوید. مراقبه ذهن شما را از تمام استرسها و اضطرابها رهایی می بخشد. نگرانی های و استرسها مانند یک زگیل هستند که به ذهن شما می چسبند و شما با مراقبه آنها را از افکار خود دور می اندازید.

طبق تحقیقات نشان داده شده است که مدیتیشن می تواند اضطراب و افسردگی را درمان کند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: اینگونه بر اضطراب و استرس غلبه کنید!

ورزش

حتما شما هم شنیده اید که می گویند ورزش یک راه بسیار مناسب برای از بین بردن استرس است. ورزش یک اثر مثبت بر مغز شما دارد و آن به این صورت است که سروتونین مغز شما را افزایش می دهد. اثرات استرس که اکسیداتیو است توسط ورزش از بین می رود. حتما نیازی نیست که وزنه های سنگین بلند کنید. پیاده روی کنید، یا اینکه به شنا بروید، حتی دوچرخه سواری هم می تواند نگرانی شما متوقف کند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: چرا فکرکردن زیاد اعتماد به نفس را نابود می کند؟

 

نگرانی موضوعی است که شما درباره آن هیچ شناختی ندارید یا اینکه از وقوع آن می هراسید.

می توانید مسائلی که شما را اینچنین نگران می کند را انجام دهید تا خیالتان آسوده شود که نگرانی های شما زیاد هم بزرگ نیستند.

فراموش نکنید نگرانی به مغز شما آسیب می رساند.

حال این شما هستید که تصمیم می گیرد، نگران باشید یا راه حلی پیدا کنید؟!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا