اخبار تکنولوژی

بیل گیتس بابت ctrl+alt+delete متاسف است!

بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان میگوید که هیچ وقت به دنبال این نبوده که به گذشته بازگردد. در واقع، نام اولین و مشهورترین کتاب او تا به امروز یعنی “جاده پیش رو” برگرفته از این اندیشه وی میباشد.

بنابراین تعجب برانگیز نیست که زمانی که در رویداد تجاری بلومبرگ این سؤال از او پرسیده شد که آیا در صورت وجود شرایط، حاضر میباشد که کلیدی مجزا را جهت انجام وظایف کلیدهای سه انگشتی “control-alt-delete” طراحی کند، این گونه پاسخ میدهد:

“نمی شود به عقب بازگشت و چیزهای کوچکی را در زندگی تغییر داد، بدون آنکه چیزهای بزرگ دیگر تحت تاثیر قرار نگیرند.”

با این حال، گیتس اعتراف میکند که اگر میتوانست یک چیز را بدون در نظر گرفتن خط زمان تغییر دهد، این بوده است که حتماً یک کلید مجزا را جهت انجام وظایف کلیدهای “ctrl+alt+delete” در نظر میگرفت.

Ctrl-Alt-Delete
Ctrl-Alt-Delete

این اولین باری نیست که بیل گیتس چنین سخنانی را بر زبان می آورد. او در سال ۲۰۱۳ نیز در مصاحبه ای گفته بود که در نظر داشته است که کلیدی مجزا را به منظور انجام وظایف سه کلید مذکور طراحی کند، اما از آنجا که مایکروسافت، در سالهای آغازین طراحی ویندوز، آن را بنا به درخواست شرکت IBM تولید میکرد و از حمایت این شرکت برخوردار بوده است، موفق نمیشود که نظر مثبت این شرکت را برای طراحی کلید مجزا جلب کند.

دیوید برادلی از مهندسان شرکت IBM شخصی بود که مکانیسم سه کلید CTRL-Alt-Del را طراحی کرد.

برادلی در این باره میگوید: “اگرچه من این مکانیزم را طراحی کردم، اما بیل گیتس کسی بود که آن را معروف کرد.”

لازم به ذکر میباشد که به مرور زمان، کارایی کلیدهای ctrl-alt-delete فراتر رفته و تنها به بوت کردن سیستم ختم نمیشود.

ctrl+alt+del
ctrl+alt+del

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا