اخبار تکنولوژی

تأثیر اپل بر روی سهام سایر شرکت‌ها! چگونه کنفرانس اپل ارزش سایر شرکت‌ها را تغییر داد؟

اپل در کنفرانس سال ۲۰۱۷ خود که در شهر کوپرتینو ایالت کالیفرنیا برگزار شد، در کنار معرفی محصولات مختلف، از محصولی خاص به نام Iphone X رونمایی کرد.

این مراسم نه تنها بر روی سهام شرکت اپل، بلکه بر روی سهام سایر شرکتها نیز اثر داشته است.

تعدادی از این شرکتها، مسئولیت تأمین قطعات محصولات اپل را بر عهده داشته و تعدادی دیگر در گذشته این وظیفه را عهده دار بوده اند.

ارزش سهام اپل ۸۳۳٫۸۷ میلیارد دلار بوده و کوچکترین حرکتی از سوی این کمپانی، میتواند تأثیر به سزایی بر روی سهام شرکتهای کوچکتر داشته باشد.

در ادامه نگاهی به شرکتهای مختلف که مراسم اپل بر روی ارزش سهام آنها اثر گذاشته است، نگاهی خواهیم داشت:

APPLE

حرکت سهام: ۲٫۵۹- %

ارزش سهام اپل
ارزش سهام اپل

طیق گزارش UBS، ارزش سهام اپل در روز کنفرانس شناور بوده و در ساعات مختلف روز حدود دو درصد بالا و پایین رفته است. با این حال، هنگامی که اپل اعلام کرد Iphone X در ماه اکتبر عرضه خواهد شد، ارزش سهام این شرکت کمی بیشتر از حد معمول افزایش پیدا کرد.

Dolby Labs

حرکت سهام: ۱۲٫۷۳+ %

ارزش سهام Dolby
ارزش سهام Dolby

اپل هنگام معرفی Apple TV، نام شرکت Dolby را نیز ذکر کرد.

تیم کوک سخنانش را این گونه بر زبان آورد: “در قلب Apple TV4k دو فناوری کلیدی وجود دارند که پیشرو سیر تکاملی تجربه ما در استفاده از تلویزیون خواهند بود. یکی از این دو تکنولوژی، فناوری HDR بوده که توسط شرکت Dolby Vision ساخته شده است و بهترین تجربه HDR تا به امروز را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.”

SNAP

حرکت سهام: ۰٫۱۹- %

ارزش سهام Snap
ارزش سهام Snap

هنگامی که اپل فناوری تشخیص چهره را به حضار معرفی کرد، نام اسنپ را نیز بر زبان آورد.

اگرچه سهام اسنپ روز بعد از کنفرانس کاهش پیدا کرد، اما زمانی که نام آن ذکر شد، افزایش ۲% را در سهام خود تجربه کرد.

سامسونگ

حرکت سهام: ۱٫۱۹- %

ارزش سهام سامسونگ
ارزش سهام سامسونگ

سامسونگ تنها تولید کننده نمایشگرهای OLED آیفونX است.

اپل در مورد نمایشگر Iphone X، این گونه بر روی صحنه صحبت کرد: “تنها چیزی که میبینید صفحه نمایش است و نگاه کردن به آن واقعاً زیباست. این نمایشگر تمام قسمتهای قاب جلویی گوشی را پوشانده و سطح کیفیت، واکنش گرایی و بازدهی آن یک پیشرفت به تمام معنا در میان نمایشگرهای تلفن همراه خواهد بود.”

Western Digital (WDC)

حرکت سهام: ۴٫۱۷- %

ارزش سهام WDC
ارزش سهام WDC

به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران، شرکت Western Digital یکی از تأمین کنندگان های فلش مموری های آیفون خواهد بود. WDC برای رسیدن به این جایگاه، باید با بسیاری از شرکت های دیگر رقابت کند.

SK Hynix

حرکت سهام: ۱۳/۰+ %

ارزش سهام sk-hynix
ارزش سهام sk-hynix

بر طبق گفته تعدادی دیگر از افراد، SK Hynix یکی دیگر از تأمین کننده های فلش مموری اپل خواهد بود. همچون WDC، این شرکت نیز راهی بسیار سخت برای رقابت با سایر رقبا در پیش خواهد داشت.

Foxconn

حرکت سهام: ۱٫۳- %

ارزش سهام Foxconn
ارزش سهام Foxconn

Foxconn شاید مشهورترین شرکت در حال همکاری با اپل باشد. فاکس کان جایی است که بسیاری از محصولات تولیدی اپل در آن تولید میشوند. این شرکت به تازگی نیز قراردادی را به منظور ایجاد کارخانه ای جدید در ایالات متحده به امضا رسانده است، که البته تولید محصولات اپل در این کارخانه صورت نخواهد گرفت.

لازم به ذکر است که اپل نامی از این شرکت، در مراسم رونمایی از محصولات جدید خود به زبان نیاورد.

Imagination Technologies

حرکت سهام: ۷٫۸- %

ارزش سهام Imagination-Technologies
ارزش سهام Imagination-Technologies

Imagination Technologies مسئولیت ساخت کارت گرافیک آیفونهای قبلی را بر عهده داشت. آیفون در این نسل از همکاری با این شرکت دست کشیده، و اقدام به استفاده از پردازنده های گرافیکی تولید شده توسط خود کرده است.

به گفته اپل، این پردازنده ۳۰% سریعتر از پردازنده نسل پیشین بوده و به منظور اجرای سریعتر بازیها و برنامه های سه بعدی طراحی شده است.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا