1397-12-29
دانستنی‌های سلامتی

روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی در فریزر

تازه نگه داشتن کلم بروکلی

از آن جا که بروکلی یک سبزی بسیار پرخاصیت پر از ویتامین و مواد معدنی و سبزی ضد سرطان و از سبزیجات کروسیفروس است بیشتر متخصصان تغذیه آن را برای مصرف هر روزه توصیه می‌کنند. این سبزی آنتی اکسیدانی در انواع سالاد، سوپ و غذا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. تنها مشکل تازه نگه داشتن کلم بروکلی است که که زود زرد می‌شود و طراوتش را از دست می‌دهد

اگر کلم بروکلی خریده باشید می دانید که مشکل تازه نگه داشتن کلم بروکلی است که که زود زرد می‌شود و طراوتش را از دست می‌دهد. از آن جا که بروکلی یک سبزی بسیار پرخاصیت پر از ویتامین و مواد معدنی و سبزی ضد سرطان و از سبزیجات کروسیفروس است بیشتر متخصصان تغذیه آن را برای مصرف هر روزه توصیه می‌کنند. این سبزی آنتی اکسیدانی در انواع سالاد، سوپ و غذا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. تنها نگهداری آن در شرایط عادی کمی مشکل است. شستن و قطعه کردن و نگهداری آن در فریزر هم باعث آب انداختن سبزی می‌شود که معمولا کسی دوست ندارد سبزی را به این شکل مصرف کند. ضمن آن که خاصیت خود را هم از دست می دهد. ولی با روشی که امروز نت‌نوشت به شما برای تازه نگه داشتن کلم بروکلی آموزش می دهد این سبزی پرخاصیت را به راحتی می‌توانید نگهداری کنید تا همیشه پرطراوت باشد درست مثل این که تازه از مزرعه به خانه آورده شده است.

بیشتر بخوانید: خواص جوانه کلم بروکلی

روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی در فریزر

قبل از این که بروکلی را بسته بندی و در فریزر بگذارید مراحل زیر را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه جوانه کلم بروکلی در خانه

شستن و قطعه کردن

روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی در فریزر

روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی در فریزر

برای تازه نگه داشتن کلم بروکلی ، بروکلی را قطعه قطعه کنید تا گل های کوچک آن قطعات شما را تشکیل دهد. حالا این قطعات را با آب سرد بشویید یا آن ها ۵ دقیقه ای را در ظرف آب سرد همراه با یک قاشق غذاخوری سرکه بگذارید. سپس آن‌ها زیر آب بگیرید تا کاملا شسته شوند. ساقه اصلی را سعی کنید همان روز برای غذا یا سالاد به صورت پخته یا خام استفاده کنید. پس فقط گل‌ها را برای طولانی بلند مدت در فریزر آماده می کنیم.

بیشتر بخوانید: خواص برگ کلم

آماده کردن بروکلی ها

حالا یک ظرف بردارید و آن را پر از آب کنید و بگذارید تا آب آن به جوش بیاید.  بروکلی ها را در آب جوش بریزید و در فاصله ۳ تا ۵ دقیقه ای که بروکلی‌ها در آب جوش مشغول پختن است، یک ظرف آب سرد آماده کنید. بروکلی های پخته را در سبد ریخته و پس از گرفتن آب جوش، بلافاصله در ظرف آب سرد بریزید. بعد از ۳ تا ۵ دقیقه بروکلی ها را از آب سرد خارج کنید و در سبد بگذارید تا آب آن‌ها برود.

در این مرحله یک پارچه نخی یا حوله تمیز بردارید و بروکلی‌ها را روی آن بگذارید تا آب آن ها کاملا گرفته شود. حالا آن‌ها را در قابلمه گذاشته و یک ساعت در فریزر بگذارید. بعد از یک ساعت قابلمه را بیرون آورده و بروکلی ها را در کیسه فریزر بسته بندی کنید. اندازه بسته‌ها را طوری انتخاب کنید که برای هر وعده یک بسته را بیرون بیاورید. با این روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی ، بروکلی‌ها را بدون آن که خاصیت و مزه خود را از دست بدهد بین ۱۰ تا ۱۲ ماه می توانید در فریزر نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید: افزایش طول عمر میوه و سبزی تا ۵ برابر با یک روش جالب !

بروکلی تازه در برنامه غذایی هر روز شما

هر بار که می خواهید از یکی از بسته‌ها استفاده کنید کافی است بروکلی‌هایی را که از فریزر در آورده‌اید به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در آب جوش بجوشانید تا با تازگی‌اش زینت بخش غذاها و سالادهایتان باشد. اگر فرصت‌ تان کم است و نمی توانید صبر کنید تا آب جوش بیاید، می توانید مستقیما به محض خارج کردن کلم بروکلی ها از فریزر آن‌ها را در ماهی تابه برای تفت دادن، یا سوپ یا سالاد بریزید. چون با این روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی درست مثل این است که تازه‌ترین کلم بروکلی ها را همین الان خریده و به خانه آورده اید.

بیشتر بخوانید: روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای انتخاب میوه خوب و سبزیجات و بهترین روش پخت سبزیجات

بیشتر بخوانید: روش نگهداری هویج

منبع: organicfacts.net

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا