1397-11-30
مبانی بورس

تحلیل تکنیکال سهم خساپا (خودرو سازی سایپا) – ۹۶/۹/۲۳

با نگاهی به نمودار سهم متوجه می شویم که قیمت 1000 ریال یک حمایت بسیار قوی برای سهم می باشد. به طوری که در تایم بریم 4ساعته، 12 بار کندل به سطح حمایتی برخورد کرده و واکنش نشان داده است.

شرکت خودرو سازی سایپا همانند یکی دیگر از غول های صنعت خودرو سازی کشور پس از امضای برجام، امیدهای بسیاری جهت رشد این دو سهم در بازار سهام به گوش می رسید. به طوری که در ماه های ابتدایی پس از امضای برجام در عرض دو ماه چیزی نزدیک به ۲۰۰ درصد قیمت سهم خساپا رشد کرد.

شرکت خودرو سازی سایپا همانند یکی دیگر از غول های صنعت خودرو سازی کشور پس از امضای برجام، امیدهای بسیاری جهت رشد این دو سهم در بازار سهام به گوش می رسید. به طوری که در ماه های ابتدایی پس از امضای برجام در عرض دو ماه چیزی نزدیک به ۲۰۰ درصد قیمت سهم خساپا رشد کرد. منتهی پس از فروکش کردن جو روانی بازار و مشخص شدن عدم تاثیر چشمگیر در گزارشات مالی شرکت، روند سهم رفته رفته افت کرده تا این که این روز قیمت سهام خساپا حول و حوش قیمت ۱۰۰۰ ریال در نوسان است. این سهام پر پتانسیل از جهت جذب نقدیگی، هر زمان که استارت رشد را زده است به عنوان یک لیدر شاخص ساز، تاثیر بسزایی در روند رو به رشد شاخص سهام داشته است.

این روزها دوباره بحث های مثبتی پیرامون این دو شرکت خودرو سازی شنیده می شود. صحبت ها از افزایش پله ای سهم دولت از واردات خودروی خارجی حکایت دارد. شرطی که در صورت تحقق می تواند نشانه های مثبتی از حمایت از تولید این دو صنعت خودروسازی باشد. امروز قصد داریم از لحاظ تکنیکال سهم خساپا را مورد بررسی قرار دهیم.

با نگاهی به نمودار سهم متوجه می شویم که قیمت ۱۰۰۰ ریال یک حمایت بسیار قوی برای سهم می باشد. به طوری که در تایم بریم ۴ساعته، ۱۲ بار کندل به سطح حمایتی برخورد کرده و واکنش نشان داده است.

همین طور خط قرمز رنگ ترسیم شده، روند حمایتی سهم را نشان می دهد. همین طور نمودار قیمت درون یک کنج در حال نوسان است. با نگاهی به اندیکاتورهای استوک استیک و RSI مشاهده می کنیم از جهت اندیکاتور استوک استیک فعلا سیگنالی جهت ورود دریافت نمی کنیم. همین طور اندیکاتور RSI هنوز نتوانسته است خط تراز ۵۰ را به سمت بالا قطع کند. لذا تا زمانی که نمودار از ضلع بالا یا پایین کنج خارج نشود نمی توان نسبت به ورود به سهم تصمیمی گرفت. گرچه ورود به سهم در این قیمت ها بسیار کن ریسک است ولی برای آن دسته از افرادی که ریسک گریز هستند پیشنهاد می شود تا زمانی قطعی شدن سیگنال، منتظر بمانند.

نمودار تحلیل تکنیکال سهم خساپا

نمودار تحلیل تکنیکال سهم خساپا

مقاومت ها:

۱- ۱۱۰۰ ریال

۲- ۱۲۰۰ ریال

۳- ۱۴۰۰ ریال

حمایت ها:

۱- ۹۵۰ ریال

۲- ۹۰۰ ریال

۳-۸۴۰ ریال

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا