اخبار تکنولوژی

تشخیص احساسات شما با کمک امواج Wi-Fi ممکن شد!!!

احساسات هوش مصنوعی

محققین دانشگاه MIT در اقدامی جالب از  Wi-Fi و AI برای تعیین حالت احساسی شما بهره می برند! این محققان الگوریتمی را ایجاد کرده اند که می تواند ضربان قلب هر فرد را از سیگنال های RF دریافتی شناسایی و اندازه گیری کند.

۰

محققین دانشگاه MIT در اقدامی جالب از  Wi-Fi و AI برای تعیین حالت احساسی شما بهره می برند! این محققان الگوریتمی را ایجاد کرده اند که می تواند ضربان قلب هر فرد را از سیگنال های RF دریافتی شناسایی و اندازه گیری کند.

فرستنده RF از الگوریتمی مشابه الکتروکاردیوگرام (EKG / ECG) برای ثبت ضربان قلب استفاده می کند و نیازی به اتصال به فرد برای اندازه گیری ندارد. به گفته محققان این تکنولوژی تشابه بسیار زیادی با روتر های خانگی دارد و کمک گرفتن از یادگیری ماشینی می تواند وظیفه اش را به خوبی انجام دهد. نام این فرآیند توسط محققان EQ Radio نهاده شده است.

در تکنولوژی معرفی شده با توجه به اینکه ارتباط فیزیکی میان فرد و دستگاه تشخیص دهنده وجود ندارد، المان های بسیاری می تواند در تشخیص، صحیح بودن و نتیجه کار دخیل باشد. موارد ساده ای همچون اندازه اتاق، موقعیت شما و … همگی در تخمین میزان ضربات قلب فرد موثر هستند، هوش مصنوعی به صورت کامل تمامی المان ها را بررسی می کند و بر حسب اطلاعات و آمار و ارقام گذشته بهترین و دقیق ترین تخمین هایش را بابت ضربان قلب فرد ثبت خواهد کرد.

احتمالا کمی درک این فرآیند برای شما سخت باشد، ساده تر بگوییم، دانشمندان با کمک تکنولوژی بالا راه ساده تری برای تشخیص وضعیت روحی و حالات شما یافته اند که یکی از المان های مورد درک آنها ضربان قلب است.

دانشمندان بر این باورند که روش فوق می تواند در تشخیص احساسات و علائم حیاتی افراد بدون هر گونه ارتباط فیزیکی با فرد نقش بسیار موثری داشته باشد.

تصور کنید با توسعه چنین ابزار هایی مثلا در محیط خانه دستیار صوتی شما در حال پخش موسیقی است و شما نیازی به فریاد زدن برای برقراری ارتباط با آن نخواهید داشت، تنها کافی است کمی به موسیقی بی تفاوت باشید و بی اعتنایی کنید! AI به صورت اتوماتیک تشخیص می دهد که از موسیقی با صدای بلند لذت نمی برید و بلافاصله صدا را برای کم و پخش موسیقی را متوقف خواهد کرد!

درک صحیحی از حریم خصوصی خواهد توانست این تکنولوژی و موارد مشابه آن را به یکی از مفید ترین المان ها برای طراحی خانه های هوشمند بدل کند!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا