اخبار تکنولوژی

شکست دیگر گوگل در ابزارهای گفتگو؛ Google Space بزودی تعطیل می شود!

اگر اشتباه نکنم حدود ۹ ماه پیش بود که در نت نوشت برایتان نوشتیم که سرویس ارتباطی جدید گوگل با نام Space افتتاح شده و احتمالا این فضای هیجان انگیز جایگزین خوبی برای بستر های ارتباطی خواهد شد. خب متاسفانه باید اعتراف کنیم که پیش بینی ما چندان هم درست از آب در نیامد و طبق اخبار مخابره شده این سرویس مثل بسیاری دیگر از سرویس های گوگل قرار است بطور کامل تعطیل شود!

طبق اخبار منتشر شده Google Space که در Google I/O 2016 یعنی در ماه خرداد ۱۳۹۵ معرفی شده بود قرار است بزودی تعطیل شود. در خبر ها امده که طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا تاریخ ۱۳ اسفند این سرویس تنها قابلیت خواندن داشته باشد و در ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ برای همیشه تعطیل خواهد شد.

این خبر برای علاقه مندان به فناوری چندان هم دور از ذهن نبود. گوگل این اپ و به قولی فضا را برای ارتباطات فرا گروهی طراحی کرده بود که محیطی برای ارتباطات اخصاصی را در اختیار کاربران قرار می داد.

متاسفانه این محیط علی رغم جذابیت های بصری چندان دلچسب هم نبود و نمی توانست تمامی نیاز های کاربران برای یک ارتباط درون گروهی مرتفع کند!

تشابه زیاد محیط این اپ به Google+ و ویژگی هایی که چندان کاربردی نبود به کم اقبالی این اپ دامن زد و همین نکات باعث عدم استقبال و در نهایت تعطیلی این سرویس از سوی گوگل شد.

Space یک تلاش شکست خورده از سوی گوگل بود که زمینه ساز اتفاق خاصی برای گوگل نشد و متاسفانه نتوانست رونقی برای Google+ به ارمغان آورد. گفتنی است سرویس Google+ از سال ۲۰۱۱ فعال می باشد و متاسفانه علی رغم بد اقبالی در جدب مخاطب همچنان پا برجاست و نتوانسته لحظه ای در مقابل رقبایی مثل توییتر و فیس بوک قد علم کند.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا