1397-12-29
دانستنی‌های سلامتی

تفاوت نگاه مردان و زنان : وقتی زنان و مردان به یک چیز نگاه می کنند دو چیز متفاوت می بینند!

تفاوت نگاه مردان و زنان

تفاوت های روان شناختی بسیاری در زنان و مردان وجود دارد اما کمتر کسی متوجه تفاوت در نگاه و طرز عملکرد چشم در جنسیت ها می شود

تفاوت های جنسیتی موجود در انسان ها بسیار دقیق است یکی از این تفاوت ها، تفاوت نگاه مردان و زنان است. برای پی بردن به این نکات یک نگاه موشکافانه و دقیق نیازمند است. اما یک تیم تحقیقاتی دانشمندان از دانشگاه کوئین مری لندن به تفاوت هایی در نوع نگاه و عملکرد چشم در زنان و مردان پی برده اند که بسیار جالب می باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر موسیقی بر زنان در انتخاب همسر شگفت انگیز است !

بیشتر بخوانید: ارتباط سایز پستان و هوش خانمها بسیار عجیب است !

تفاوت نگاه مردان و زنان

نگاه زنان

تفاوت نگاه مردان و زنان

محققان چشم با ردیابی نگاه ها در یک دوره پنج هفته ای بین تماشاچیان به یک چهره بر روی صفحه کامپیوتر متوجه شدند که زنان بیشتر به سمت چپ چهره نگاه می کنند که این نشان دهنده قوی بودن چشم چپ می باشد و خیلی بیشتر از مردان به بررسی جزئیات صورت می پردازند. می توان گفت زنان در نگاه کردن به یک چهره ۸۰ درصد دقت عمل داشتند.

این مطالعات اولین اظهار نظرها در مورد تفاوت جنسیتی و تفاوت نگاه مردان و زنان به یک چهره می باشد. این آزمایشات بین افرادی از  ۶۰ ملیت با نگاه کردن به چهره بازیگران و چهره های شناخته شده و نشده انجام گرفته است.

بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان قدرتمند و لیست رفتارهای متفاوتی که زنان موفق انجام می دهند!

بیشتر بخوانید: به این دلیل زنان بخشنده‌ تر و مهربان‌ تر از مردان هستند! ارتباط میان جنسیت و بخشندگی

تفاوت بصری

نوع نگاه کردن زنان و مردان به تصویر یک انسان کاملا متفاوت می باشد. ردیابی چشم به دنبال یک تصویر در جنس زن و مرد متفاوت است که این نشان دهنده تفاوت اطلاعات بصری می باشد. این تفاوت نگاه مردان و زنان می تواند بسیاری از بیماری ها را در افراد تشخیص دهد. تشخیص اوتیسم یا حتی رفتار های روزمره مانند تماشای یک فیلم یا رانندگی در یک جاده را می توان از طریق اسکن اطلاعات بصری به دست آورد.

از آنجایی که تفاوت های رفتاری در عملکرد جنسیت ها متفاوت است یکی دیگر از کشفیات دانشمندان، تفاوت سطح بصری می باشد که این تفاوت نگاه مردان و زنان می تواند آشکار کننده بسیاری از بیماریهای روحی روانی باشد.

بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان جذاب از نظر مردان چیست؟

بیشتر بخوانید: زنان در سی سالگی می توانند بهترین دوران زندگی شان را تجربه کنند، به این دلایل

بیشتر بخوانید: بویایی زنان چه تفاوتی با مردان دارد؟ چرا زنان بیشتر از مردان به بوی پا حساس هستند؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا