اخبار تکنولوژی

کمپانی سامسونگ به دو قسمت تقسیم خواهد شد!

به گزارش رویترز غول بزرگ کره ای یعنی کمپانی سامسونگ برای سودآوری بیشتر در بخش تلفن های هوشمند و همچنین رقابت نزدیکتر با شرکت های نظیر اپل بزودی قرار است به دو قسمت مجزا تقسیم شود.

از قضا قرار است Samsung Electronics به دو کمپانی تجزیه شود، یکی هولدینگ و دیگری عاملیت تولید که این کار جریان انتقال مبلغی بالغ بر ۷۵ درصد از درامد نقدی این کمپانی را به سرمایه گذاران آسان تر خواهد کرد. به عنوان مثال سود ویزه ای نظیر ۲۶ میلیارد دلار سال گذشته به آسانی قابل پرداخت و انتقال خواهد بود.

این اقدام هنوز به صورت رسانه ای اعلام و تایید نشده اما همین زمزمه ها باعث افزایش قیمت سهام این کمپانی کره ای شده است.

به عقیده تحلیلگران بازار این اقدام از سوی مدیریت سامسونگ قدمی است برای دلجویی از کاربران و مشتریان این شرکت که هنوز هم بسیاری در شوک انفجار نوت ۷ و ماشین های لباسشویی این شرکت هستند.

هنوز این تقسمی به صورت رسمی تایید نشده اما همانطور که در بالا اشاره شد در صورت عملی شدن خواهد توانست تاثیر بسزایی در بازار سرمایه و منابع مالی شرکت سامسونگ ایفا کند!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا