1398-03-01
دانستنی‌های سلامتی

ویتامین تنظیم خواب را بشناسید! کمبود ویتامین دی عامل بی خوابی

ویتامین تنظیم خواب

به تازگی محققان کشف کرده اند که کمبود ویتامین دی می تواند در بدن انسان موجب اختلالات خواب شود. به این ترتیب شما با یک قرص ویتامین به راحتی می توانید بی خوابی های شبانه را از بین ببرید. راه های بسیاری برای افرادی که خواب درستی ندارند می توان پیش گرفت.

به تازگی محققان کشف کرده اند که کمبود ویتامین دی می تواند در بدن انسان موجب اختلالات خواب شود و در حقیقت ویتامین تنظیم خواب همان ویتامین دی معروف است. به این ترتیب شما با یک قرص ویتامین به راحتی می توانید بی خوابی های شبانه را از بین ببرید. راه های بسیاری برای افرادی که خواب درستی ندارند می توان پیش گرفت. اما یکی از آخرین کشفیات دانشمندان این است که یکی از ویتامین‌ها در خواب انسان تاثیر می گذارد. در ادامه با معرفی و جزییات جالبی از ویتامین تنظیم خواب با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن در خواب ؛ خوب بخوابید و کالری بسوزانید و لاغر شوید!

بیشتر بخوانید: خواب راحت را اینگونه تجربه کنید! ۸ گام برای داشتن خواب راحت

افراد بسیاری در دنیا وجود دارند که همواره از کم خوابی، بی خوابی و اختلالات خواب رنج می برند. این افراد بخش مهمی از شادابی زندگی خود را به دلیل کمبود خواب با کیفیت و عدم تنظیم خواب از دست می دهند. به تازگی دانشمندان متوجه شده اند که ویتامین D می تواند اختلالات خواب را از بین ببرد. به این صورت که اگر این ویتامین را به اندازه کافی مصرف کرده باشید که مشکلی در خواب نخواهید داشت. در غیر این صورت به کمک یک قرص مکمل ویتامین D می توانید شب به خوبی بخوابید.

بیشتر بخوانید: عوارض کمبود ویتامین دی در بدن که باید بدانید

ویتامین تنظیم خواب

اهمیت ویتامین D در تنظیم خواب

ویتامین تنظیم خواب

این ویتامین یکی از مهم‌ترین ویتامین های مورد نیاز برای بدن انسان و ویتامین تنظیم خواب است. طبق تحقیقات انجام شده کمبود ویتامین D مشکلات بسیاری از جمله بی خوابی های شبانه را ایجاد می کند. طبق آزمایشات انجام شده افرادی که دچار کمبود ویتامین D بودند خواب راحتی نداشتند. طبق تحقیقات انجام شده تقریبا ۵۰ درصد از مردم دچار بی خوابی های شبانه می باشند که ناشی از کمبود ویتامین D می باشد. این افراد علاوه بر بی خوابی از خواب ضعیف نیز رنج می برند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره آزمایش ویتامین دی و تفسیر آن

بیشتر بخوانید: بی خوابی زنان ؛ نشانه ها، راه حل و درمان این معضل میانسالی

در صورتی که از دسته افراد بی خواب یا کم خواب هستید می بایست از مکمل های ویتامین D مصرف کنید. در غیر این صورت یکی از بهترین راه های دریافت این ویتامین، قرار گرفتن در معرض آفتاب می باشد. البته مصرف شیر و آب پرتقال نیز می تواند تا حد بسیار زیادی ویتامین D  بدن شما را تامین کند.

بیشتر بخوانید: تلقین بی خوابی مضرتر از خود بی خوابی است!

بیشتر بخوانید: دلیل بی خوابی چیست؟ با این روش ها آن رفع و درمان کنید!

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    ستار

    4 دی 1396 at 13:40

    1+

    اگر یبوست باعث بروز هموروئید (بواسیر) شده باشد انجام حرکات ورزشی باید متوقف شود چون تشدید هموروئید و نیاز به عمل جراحی را افزایش میدهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا