اخبار تکنولوژی

پسورد اختصاصی خودتان را در میان ۳۰۶ میلیون پسورد لو رفته جستجو کنید!

در ژوئن ۲۰۰۷ بود که National Institute of Standards and Technology دستورالعملی را برای وبسایت ها منتشر کرد که طبق آن کاربران از انتخاب پسورد های تکراری و قابل حدس منع می شدند و راهنمایی های لازم جهت انتخاب پسورد های یکتا برای کاربران الزامی بود.

اما متاسفانه همچنان بسیاری از وبسایت ها از این دستورالعمل استفاده نمی کنند و کاربران بدون توجه به اینکه پسورد هایشان کاملا قابل حدس زدن و تکراری است اقدام به انتخاب این رمز عبور ها می کنند.

جستجو پسورد لو رفته
جستجو پسورد لو رفته

راهکاری ساده ای که از سوی موسسه NIST هم پیشنهاد شده کاملا مربوط به مخاطبان است. کاربر با نوشتن رمز عبور متداولش در این وبسایت می تواند ببیند که در میان ۳۰۶ میلیون رمز ثبت شده و لو رفته چند نفر مشابه او پسورد‌شان را انتخاب کرده اند!

Troy Hunt توسعه دهنده Have I Been Pwned تمام دیتای این وبسایت را به رایگان برای دانلود قرار داده تا توسعه دهندگان به آسانی بتوانند آن را بررسی و در سیستم های طراحی شده توسط خودشان تعبیه کنند.

کشف و مشاهده گذرواژه های تکراری کار بسیار جالب و هیجان انگیزی است، پیشنهاد می کنیم حتما به این وبسایت سری بزنید و پسورد هایتان را در میان انبوه پسورد ها جستجو کنید! (حتما دقت کنید که از پسورد هایی که همین الان در جایگاه های مختلف مورد استفاده قرار می دهید استفاده نکنید!)

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا