1397-12-28
روانشناسی و موفقیت

حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید

بخشی از روابط به خصوص روابط همسران در صحبت هایی است که به یکدیگر می گویند. بسیاری از عبارات که گفته می شود آسیب های جدی در یک رابطه ایجاد می کند و شاید بر عکس بسیار از رفتارها را هم می توان سر مشقی برای یک رابطه سالم قرار داد.

آیا هرگز به حرف هایی که در یک جر و بحث زن و شوهری به همسرتان میزنید فکر کرده اید؟ تا به حال به این فکر کرده اید که حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید چه چیزهایی هستند؟ بیشتر افراد زمانی که در یک رابطه قرار می گیرند از طریق گفت و شنودهایی که دارند می توانند به ادامه دادن یا ادامه ندادن آن رابطه فکر کنند. در هر رابطه ای صدمه دیدن، خشم، نا امیدی و حتی احساسات دوستی دیده می شود ولی اینکه چه طور بتوان آسیب هایی که از این رفتارها عاید می شود را کنترل کرد همه بستگی به صحبت  هایی دارد که بین دو طرف بیان می شود. انسان ها می توانند از طریق گفتارشان یک رابطه را حفظ کنند یا به هم بزنند. این بار در نت نوشت به حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید می پردازیم تا در صحبت هایمان بیشتر دقت کرده و روابط را با اشتیاق بیشتری نگه داریم.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: تفاوت عشق و هوس چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید یا فقط یک هوس زودگذر است؟

حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید

واکنش بیش از حد نشان ندهید

در طول یک زندگی مشترک حتما احساسات مثبت و منفی بسیاری وجود دارد که شما از آنها ناراحت و یا خوشحال می شوید. زمانی که احساسات شما بالا می گیرد حواستان به گفتارتان باشد. بیان احساساتی همچون درد، سرخوردگی و خشم نیاز به گوش دادن بیشتری دارد. یعنی شما در آن زمان می بایست در برابر صحبت های طرف مقابلتان وقت بگذارید و بیشتر گوش دهید. در صورتی که بسیار خشمگین هستید یا اینکه بسیار دردمند شده اید احساسات خود را کمی بیشتر کنترل کنید تا هر صحبتی که به زبان آمد را بیان نکنید.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: فواید تشکر از همسر : چرا قدردانی و تشکر به جا زندگی مشترک را مستحکم تر می کند؟

خود را خاموش کنید

حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید

گاهی اوقات در اوج خشم می توانید به راحتی خود را آرام کنید. برای این کار کافیست فقط خود را از آن وضعیت و جر و بحث رها کنید. دقیقا وسط یک بحث نیازی نیست که آن مشکل را حل کنید بلکه با یک استراحت می توانید احساس بهتری پیدا کنید. بحث را به طور کامل تعطیل نکنید و شریک زندگی خود را در حل کردن آن مشکل رها نکنید ولی یک استراحت کوتاه سبب می شود تا خشم‌تان را خاموش کنید تا در فرصت بعدی بهتر بتوانید با مشکل مواجه شوید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان جذاب از نظر مردان چیست؟

بیشتر بخوانید: تست میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت: آیا الویت همسرتان هستید؟

تو هیچی نمی دونی . . .

این عبارت حتما رابطه شما را تیره و تار خواهد کرد : ” تو هیچی نمی دونی . . .  ” و این یکی از حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید می باشد! هیچ وقت شریک زندگی خود را احمق فرض نکنید. بی ارزش کردن رفتار و اخلاق او قبل از هر چیزی به شما لطمه می زند. ممکن است تنها یک اختلاف نظر ساده سبب جر و بحث شما شده باشد. به جای اینکه او را محکوم به نادانی کنید. نقطه نظرش را درک کنید و برای یک لحظه به جای او فکر کنید.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

بیشتر بخوانید: پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

توهین ممنوع

استفاده از جملات و کلمات رکیک و زشت بیشتر از عمل دیگری برای یک رابطه تهدید آمیز و نادرست و یکی از حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید است. زمانی که شما توهین می کنید ضعف خود را نمایان کرده اید. اجازه ندهید در مواقع خشم هر کلامی به زبان شما جاری شود تا بعد چاره ای جز عذرخواهی نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

نقاب نزنید

در صورتی که از مسئله ای ناراحت هستید نیازی به پنهان کردن آن ندارید. باید با همسرتان صحبت کنید و احساس ناراحتی خود را برطرف کنید. از مشکلات فرار نکنید و اجازه ندهید با حسی متفاوت از حس قلبی خودتان در برابر همسرتان مواجه شوید. پنهان شدن پشت یک نقاب احساس قلبی شما را نمایان نمی کند و این یعنی شما از مشکلات فرار می کنید و آنها را برطرف نخواهید کرد.

راه کارهایی که گفته شد تنها چند راه ساده برای برطرف کردن اختلاف نظر بین همسرانی است که در مواقع جر و بحث نمی دانند چه راهکارهایی را پیش بگیرند. انسان هایی که در مواقع عصبانیت خشم خود را کنترل می کنند و با تفکر صحبت می کنند به راحتی می توانند مشکلات را حل و فصل کرده و از استحکام رابطه شان لذت ببرند.

بیشتر بخوانید: ۶ علامت که می گویند شما در یک رابطه‌ خشونت آمیز به سر می‌برید!

بیشتر بخوانید: چگونه شکست عاطفی را فراموش کنیم و بیشتر از این در جهنم رابطه قبلی نمانیم؟

بیشتر بخوانید: راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی : چگونه بعد از جدایی همه خاطرات را فراموش کنم؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا