علمی

خرس آبی ؛ این حیوان زشت و ترسناک پس از مرگ خورشید هم در کره زمین زنده می‌ماند!

پیش از شروع این مطلب پیشنهاد می کنم حتما صفحه مقاله مربوط به خرس آبی را در ویکی‌پدیا مطالعه کنید. موجودات هشت پایی که در ادامه راجع به آنها خواهیم گفت tardigrade نام دارند و از تصاویر قابل مشاهده است که همانقدر که جان سخت هستند، زشت هم هستند!

بیشتر بخوانید: یخ های ۷۲۰٫۰۰۰ ساله درباره ی تغییرات آب و هوای زمین چه اطلاعاتی به ما می دهند!

خرس آبی چیست ؟

جالب است بدانید که موجوداتی به اسم خرس آبی می توانند در یخچال فریزر ۳۰ سال زنده بمانند و در درجه حرارت های بسیار بالا هم توانایی زنده بودن دارند. جالب است بدانید که مطالعات جدید به بررسی حدودی سن آنها پرداخته و گویا سن خرس آبی که کُندروتباران نامیده می شوند به ۱۰ میلیارد سال هم می رسد! خیلی ساده بگویی که تا پس از مرگ خورشید هم این جانداران می توانند زنده بمانند!

دانشمندان دانشگاه های Oxford و Harvard تحقیقات گسترده ای راجع به سیر نابودی کره زمین انجام داده اند. یکی از احتمالات برخورد شیء بزرگ به کره زمین بوده است که سبب جوشیدن اقیانوس ها و بر هم تنیدن همه چیز خواهد شد. یافته های دانشمندان بر این اساس است که هیچ پدیده ای آنقدر قدرتمند نیست که بتواند  باعث خشک شدن کامل اقیانوس ها گردد.

بیشتر بخوانید: دانشمندان بدون استخوان، DNA انسان های باستانی را مرور می کنند!

خرس آبی
خرس آبی

تا وقتی که آب و اقیانوس بر بر وی کره زمین باشد جاندارانی نظیر خرس آبی توانایی زیست دارند. حقیقتی که نباید هیچ گاه فراموش کنیم این است که انسان ها موجوداتی بسیار ضعیف هستند که در برابر تغییرات آب و هوایی به طور کامل در خطر بوده و بدون خورشید هیچ شانسی برای ادامه بقاء ندارند!

بیشتر بخوانید: ذخیره عکس و gif در DNA یک باکتری زنده ؛ ایده و حرکتی انقلابی در ذخیره دیتا

بیشتر بخوانید: هایپرلوپ چیست ؟ حمل و نقل در آینده نزدیک، روی زمین با سرعت فضا رفت و آمد خواهیم کرد!

بیشتر بخوانید: این تتو طلایی انتقال داده روی پوست را ممکن می کند!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا