1398-01-03
روانشناسی و موفقیت

تست میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت: آیا الویت همسرتان هستید؟

میزان علاقه همسر ویژگی های زوج های خوشبخت

آیا تا به حال فکر کرده اید که چه میزان برای همسر خود اهمیت قائل هستید؟ همسران تنها کسانی هستند که تلاش می کنند اولویت یکدیگر باشند. یک شریک زندگی خوب همسرش را یک اولویت می شناسد نه یک گزینه.

در بین افراد مختلف با دیدگاه‌های متفاوت نسبت به زندگی و ویژگی های زوج های خوشبخت و میزان علاقه همسر تعاریف متفاوتی می تواند داشته باشد. اما یکی از مهمترین راههای تست میزان علاقه همسر و از ویژگی های زوج های خوشبخت که بین تمامی سلیقه‌ها مشترک می باشد احترام متقابل و عشق است. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه میزان برای همسر خود اهمیت قائل هستید ؟ معمولا در بهترین حالت زوج های عاشق انتخاب مهم یا همان اولویت همدیگر هستند نه یک گزینه انتخابی . در موقعیت های متفاوت زندگی رفتارها و اعمال نشان می دهد که همسران اولویت یکدیگر هستند یا تنها یک گزینه برای هم محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

تست میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت

سوال کردن

یکی از راه های تست میزان علاقه همسر و از ویژگی های زوج های خوشبخت سوال کردن است. زمانی که شما برای یک نفر، مخصوصا همسرتان اولویت باشید بی شک امور روزانه، خانواده، اینکه چگونه کار خود را انجام داده‌اید و . . . برایتان اهمیت خواهد داشت و در موردشان سوال خواهید کرد. اگر همسران به یکدیگر توجهی نداشته باشند سوالات کمتر خواهد بود و اهمیتی به نحوه زندگی یکدیگر نخواهند داد. پس اگر سوالات همسرتان زیاد است ناراحت نباشید شما در اولویت او قرار دارید.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

وقت صرف کردن

یکی دیگر از علامت های میزان علاقه همسر و از ویژگی های زوج های خوشبخت زمانی است که با هم می گذرانید. در طی روز چند وعده با هم غذا می خورید؟ چقدر با هم فیلم می بینید؟ کارهای روزانه را چقدر با هم انجام می دهید؟ اگر نتوانید آخرین باری که با هم یک فعالیت اجتماعی داشته‌اید به خاطر بیاورید، پس حتما شما در اولویت همسرتان نیستید و ترجیح می دهید کارها را به تنهایی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

عذرخواهی

میزان علاقه همسر

بی شک بین تمامی زوج‌ها روی کره زمین اختلاف نظر وجود دارد و حتما اختلافاتی بین آنها رخ می دهد. کشمکش های همسران یک مسئله عادی است ولی اینکه چگونه آنها را حل و فصل کنند بسیار مهم تر است. در صورتی که شما بعد از جر و بحث هیچ‌ کدامتان قصد عذرخواهی ندارید، زندگی موفقی نباید داشته باشید. از یکدیگر قدردانی کنید و اگر اولویت یکدیگر هستید عذر‌خواهی را هم در لیست کارهای خود قرار دهید. عذرخواهی کردن از ویژگی های زوج های خوشبخت است.

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

پاسخگوی یکدیگر باشید

آیا همسرتان در طی روزبه تماس های تلفنی یا پیام های متنی شما پاسخگو است ؟ انتظار کشیدن در ساعات طولانی برای یک پاسخ کوتاه کمی عاقلانه به نظر نمی رسد. حتی اگر محیط کار و یا شغل شما به گونه ای است که در لحظه نمی توانید در دسترس قرار بگیرید در طی کار حتما پاسخگوی همسرتان باشید. یکی از نشانه های میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت این است که زوج‌های عاشق که اولویت یکدیگر هستند حتما یک زمان برای پاسخگویی هر چند کوتاه به همسرشان پیدا می کنند.

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

به یکدیگر کمک می کنید ؟

در یک زندگی سالم مسئولیت‌ها به طور دقیق و مساوی تقسیم خواهد شد و این یکی از راه های سنجش میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت است. اگر مسئولیتی دارید آن را دقیق و با نظم انجام دهید و اجازه ندهید شانه خالی کردن سبب فاصله بین شما شود.

اما گاهی موقعیت های زندگی یا اتفاقاتی در طی روز اجازه رسیدگی به وظایف را نمی دهند. در این جور مواقع کمک رسان یکدیگر باشید و از همکاری با هم دریغ نکنید. بی شک زوج های عاشق و خوشبخت برای پیش بردن بهتر زندگی‌شان بیشتر از سایرین کمک یکدیگر هستند.

بیشتر بخوانید: پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

اولویت یکدیگر باشید

میزان علاقه همسر

یکی از ویژگی های زوج های خوشبخت این است که زوج‌ها برای مراقبت های روحی و روانی از یکدیگر سعی می کنند با اهمیت قائل شدن به نظرات هم زندگی را شاد و بی دغدغه نگه دارند. مشغولیات ذهنی را زمانی که با هم هستید کنار بگذارید و در کنار هم باشید. در صورتی که اولویت یکدیگر باشید برای وقت گذراندن با هم بیشتر تلاش می کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت عشق و هوس چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید یا فقط یک هوس زودگذر است؟

دروغ ممنوع

یکی از راه های تست میزان علاقه همسر دروغ نگفتن است. صداقت و راستی از مهمترین ارکان یک زندگی سالم و از ویژگی های زوج های خوشبخت است. زمانی که بدانید همسرتان گاهی به شما دروغ می گوید شما شک نداشته باشید که در اولویت او نیستید. دروغ گویی را کنار بگذارید تا بتوانید اهمیت دادن به یکدیگر را به راحتی اثبات کنید. در غیر این صورت شما اولویت یکدیگر نیستید.

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

سازش

قرار نیست شما قربانی یک رابطه زن و شوهری باشید ولی می توانید گاهی گذشت کنید. فداکاری داشته باشید و فراموش نکنید که این فداکاری نباید یک طرفه باشد یعنی اینکه همیشه فقط شما گذشت نکنید. هر دو طرف گاهی اشتباهات یکدیگر را ندید بگیرید و بگذرید تا خشم و کینه ریشه پیدا نکند. برای شادی خود و همسرتان اهمیت قائل باشید و اگر در اولویت یکدیگر هستید سازش کنید. همسرانی که در اولویت یکدیگر قرار دارند زندگی را با هم می سازند و برای هم تلاش های بسیاری می کنند تا بتوانند جلب رضایت کنند. در صورتی که برای یکدیگر اهمیتی قائل نیستید یا اینکه در چند مورد از این گزینه‌ها نتایج مثبتی ندارید می بایست تجدید نظر کنید و یا اینکه برای اصلاح روابط و اخلاق یکدیگر دست به کار شوید.

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. محمدحسن آزادگان

  محمدحسن آزادگان

  12 مرداد 1396 at 9:07

  1+

  درود
  نکات خیلی خوبی داشت.
  شاید خیلی ساده به نظر برسه، ولی همین نکات ساده می تونه تاثیرات بسیار عمیقی روی کیفیت رابطه بگذاره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا