1398-01-03
دانستنی‌های سلامتی

خواص سوزاندن کندر : سوزاندن کندر در خانه افسردگی را بدون دارو درمان می کند

خواص سوزاندن کندر در درمان افسردگی

امروزه این طور به نظر می رسد، که در گذشته مردم نظر درستی در مورد خواص سوزاندن کندر در خانه داشته اند. در حال حاضر، دانشمندان بر اهمیت اثر مثبت کندر روی مغز تاکید داشته و آن را مسکن اضطراب و افسردگی می دانند.

شاید از خواص کندر و خواص سوزاندن کندر زیاد شنیده باشید. کندر برای هزاران سال، بخش مهمی از مراسم مذهبی و فرهنگی بوده است. بسیاری از عبادت کنندگان معتقد بودند، که عطر آن منجر به آگاهی معنوی می شود. البته در سال های اخیر، سوزاندن کندر در مراسم مذهبی به یک حرکت نمادین تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: خواص روغن کندر ، با این روغن گیاهی تمامی درد هایتان را درمان کنید!

خواص سوزاندن کندر

امروزه این طور به نظر می رسد، که در گذشته مردم نظر درستی در مورد خواص سوزاندن کندر در خانه داشته اند. در حال حاضر، دانشمندان بر اهمیت اثر مثبت کندر روی مغز تاکید داشته و آن را مسکن اضطراب و افسردگی می دانند. آنها همچنین، دریافته اند که سوزاندن کندر باعث فعال شدن نوعی پروتئین به نام (trpv 3) شده، و سطح اضطراب را کاهش می دهد. این پروتئین به طور طبیعی در مغز تمام پستانداران به صورت غیر فعال وجود دارد، تا زمانی که چیزی مانند کندر می آید و آن را فعال می کند.

بیشتر بخوانید: خواص بخور اکالیپتوس در حمام

دیگر مزایای کندر

خواص سوزاندن کندر

بیشتر بخوانید: ضد عفونی هوای منزل با سوزاندن گیاه مریم گلی

انواع زیادی بخور وجود دارد، که همه آنها دارای طیف گسترده ای از انرژی مثبت هستند. پژوهش ها نشان داده است، بخور دادن یا دود کردن باعث افزایش تمرکز، دقت، خلاقیت، انگیزه، اعتماد به نفس و میل جنسی می شود. هم چنین بخور دادن می تواند با تحریک یک پاسخ در سیستم لیمبیک، باعث تسکین سردرد شده و با باز کردن مسیر بینی به رفع گرفتگی های تنفسی کمک کند.

بیشتر بخوانید: خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان را جایگزین اسپری های خوشبو کننده کنید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا