تلفن همراه

درآمد های میلیاردی از پیامک های مزاحم !

روزانه بیش از ۲۰ پیامک تبلیغاتی دریافت می کنم، هر هفته چندین بار در مسابقات و قرعه کشی هایی که شرکت نکرده ام برنده می شوم و تاکنون بارها برایم مهلت چند ساعته برای تماس در نظر گرفته شده، پیشنهاد های اختصاصی آقایان را اگر کنار بگذارم می توان گفت بارها برای گشایش روزی و دفع ضرر و زیان، راه کارهای پیامکی داشته ام، چند مورد را به یاد می آورم که فردی از استان ها مرزی مقداری طلا یافته بود و از طریق SMS قصد آب نمودن آنها را داشت که متاسفانه کاری از من ساخته نبود. در ادامه با بررسی و نگاه متفاوت به پدیده پیامک های مزاحم با نت نوشت همراه باشید.

به یاد می آورم که فردی از استان ها مرزی مقداری طلا یافته بود و از طریق SMS قصد آب نمودن انها را داشت که متاسفانه کاری از من ساخته نبود.
به یاد می آورم که فردی از استان ها مرزی مقداری طلا یافته بود و از طریق SMS قصد آب نمودن انها را داشت که متاسفانه کاری از من ساخته نبود.

درآمد های میلیاردی از پیامک های مزاحم !

با یک حساب سر انگشتی طبق آماری که اردیبهشت امسال منتشر شده حدود ۶۴ میلیون مشترک همراه اول داریم، روزانه حداقل ۵ مورد از پیامک های مزاحم برای تبلیغات دریافت می کنیم، که می شود حدود ۳۲۰ میلیون پیامک که بر حسب مبلغ منتشر شده در سایت همراه اول (هر پیامک فارسی هر صفحه ۹۹ ریال) می شود: ۳۱٫۶۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال یا همان ۳ میلیارد و ۱۶۸ میلیون تومان خودمان ! این مبلغ تنها بابت تبلیغات با پیامک های مزاحم از جیب شرکت های تبلیغاتی به حساب مخابرات واریز می شود.

در قدم بعدی برویم به سراغ مشترکین، اگر شما در یکی از این سامانه های پیامکی عضو شوید خواهید دید که به ازای پیامکی که برای شما ارسال می شود روزانه مبلغی را باید پرداخت کنید. مثلا در پیامهای خودم شاهد مبلغ ۱۰۰ تومان برای هر پیامک بودم. فرض بگیرید از هر ۱۰۰ پیامکی که شرکت های تبلیغاتی می فرستند تنها ۱۰ مورد جواب مثبت بگیرند و مشترک را مجاب به عضو شدن کنند، می شود تعداد ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر! خیلی خوش بینانه است! تعداد را کمتر می کنیم، از هر ۱۰۰ نفر ۵ نفر! می شود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر. روزانه برای شما پیامکی می آید که هزینه ان برای شما تنها ۱۰۰ تومان آب می خورد. ۱۰۰ تومان روزانه! در ماه ( برای مثلا ۲۰ روز ) می شود ۲۰۰۰ تومان برای هر نفر در ماه، با احتساب ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می شود مبلغی حدود:

۶٫۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

آن هم فقط برای یک رشته پیامک مثلا در زمینه “چگونه به سلامت روان و ارتقای مهارت یادگیری فرزند خود کمک کنیم؟”

پیامک های مزاحم یا پیامک های تبلیغاتی یا پول های هنگفت !!!

پس بیایید حق بدهیم به اپراتور های محترم و مسئولین از این جهت که پشتوانه سیستم هایی نظیر آنچه در تبلیغات تلویزیون ایران شاهد ان هستیم باشند. حتما به یاد دارید مجری شبکه ۳ را حین پخش مسابقات والیبال تیم ملی چگونه و با چه عزمی از مردم درخواست ارسال پیامک و عضویت در سامانه پیامکی را داشتند تا مردم بتوانند حامی تیم ملی باشند و ویلا و اتومبیل برنده شوند!
معنی این حامی بودن را واقعا متوجه نمی شوم، حامی در فوتبال مگر به تماشاچیان پروپا قرصی که در ورزشگاه ها حاضر می شوند نمی گویند! یا اینکه تیم ملی کشوری مثل ایران با این ثروت نیاز به حامی مردمی برای پشتیبانی دارد ؟

بگذریم، بگذریم از اینکه حجم پول در مواردی که تعداد مشارکت کننده در حین برگزاری مسابقات ملی به مقدار بسیار بالایی افزایش می یابد و اینکه این مبالغ با همکاری صدا و سیما و همچنین سیستم های ارتباطی دولتی دقیقا در چه مواردی هزینه می شود، باور کنید به این آسانی نمی توان گذشت!
این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی محاسبات بالا تنها برای مشترکین همراه اول بود و در لیست محاسبات ما ایرانسل و رایتل و … وجود ندارد.

یک نکته ای که برایم بسیار آزاد دهنده به نظر می رسد و شاهد ان بودم، در حین پخش برنامه های تلویزیونی از سیمای ملی ایران متوجه تبلیغی از ایرانسل شدم که “با ارسال عدد فلان به شماره فلان به جمع عزاداران حسینی بپیوندید” قضاوت راجع به این مورد را به شما می سپارم.

با توجه به مبالغ و اعداد ارقامی که راجع به پیامک های مزاحم با هم محاسبه کردیم ابدا منتظر کم شدن حجم پیام های تبلیغاتی از سوی اپراتورها نباشید، چرا که این خود یک اتفاق و بازار خوب و بی دردسر برای آنان است و نباید به هیچ قیمتی آن را از دست بدهند.

تنها راه چاره برای خلاصی از این پیام ها نصب برنامه های بلاک کردن پیام های بی مورد است. با نصب برنامه های نظیر این و یا این و این می توانید بعد از حدود ۱ هفته از شر پیام های مزاحم خلاصی یابید. بستن پیام های تبلیغاتی با کد هایی که خود اپراتور ها در اختیار قرار می دهند را چندان نمی پسندم چون هر از گاه منتظر سامانه های پیامکی حراج های فصلی و یا شرکت های همکار بودن را به منزله با خبری از آنها می دانم.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا