1398-03-04
زندگی و سلامت

درمان اوتیسم؛ نتایج تحقیقات دانشمندان در درمان اوتیسم با دارویی به قدمت یک قرن

medicine-autism-FI

دارویی که بیش از یک قرن پیش کشف شده است اکنون طی تحقیقات پزشکان می تواند داروی موثر بر بیماری اوتیسم باشد

بیماری اوتیسم از جمله بیماری های خاموش است که تا کنون درمان قطعی برای آن یافت نشده است. این بیماری که معمولا کودکان را درگیر می کند با مشکلات ذهنی و رفتاری زندگی بیماری و اطرافیانش را مختل می کند. در بیماری اوتیسم یک سری اختلالات مادرزادی شناخته شده می تواند سبب بروز و پیدایش این بیماری شود.

طی تحقیقات دانشمندان دارویی وجود دارد که در حدود یک قرن پیش کشف شده است. یک دوز از این دارو می تواند به طرز معجزه آسایی در درمان اوتیسم تاثیر گذار باشد.

این بار در نت نوشت شما را با داروی کشف شده جهت درمان اوتیسم آشنا می سازیم.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : پیش بینی اوتیسم از طریق اسکن مغزی نوزادان توسط هوش مصنوعی

Suramin داروی صد ساله

نخستین مرتبه در سال ۱۹۱۶ داروی ضد انگلی جهت درمان بیماری خواب افریقایی و نوعی از کوری کشف شد. دانشمندان کشف کرده اند که این دارو با نام تجاری Suramin جهت درمان اوتیسم تاثیرات مثبتی دارد.

Suramin به میزان یک دوز در پسران مبتلا به اوتیسم با سن حدود ۱۵ سال تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد کرد. در بین آزمایشات انجام شده بر روی کودکان مبتلا به اوتیسم یک سری پس از تزریق Suramin خاطرات خردسالی خود را به خاطر آوردند. این در حالیست که در درمان کودکان اوتیسم کمتر خاطرات گذشته های دور را به خاطر می آورند.

در ادامه آزمایشات  مصرف Suramin  یکی از والدین توانست شاهد تکلم کودک خود پس از ده سال باشد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : کودکان هوش را از کدام والد به ارث می برند، مادر یا پدر ؟!!

اوتیسم ریشه در کودکی

child-cars

افراد مبتلا به اوتیسم مشکلات اساسی در سوخت و ساز بدن دارند. نظریه پزشکان بر این است که سلول هایی در بدن مبتلایان اوتیسم وجود دارد که ” سلول خطر پاسخ ” نامیده می شوند. این سلول ها در هنگام پاسخ به عوامل استرس زای خارجی و یا سمومی که به بدن وارد می شود فعال می گردند.

کودکان مبتلا به اوتیسم به طور دائم در حال تغییرات هستند تا خود را در حالت تعامل با محیط خارجی قرار دهند. از این رو سلول های خطر پاسخ که مدام در حال رشد و توسعه می باشند به عوامل استرس زا حساس می شوند. به طور کلی می توان گفت که مشکلات روحی روانی که در دوران کودکی رخ می دهد ریشه تشکیل این سلولها را بنا می کند.

در مرور زمان سلولها گسترش و توسعه پیدا می کنند و نسبت به تمامی آلارمهای عصبی حساس می شوند. داروی Suramin لیست بزرگی از عوارض جانبی به همراه خود دارد.
مشکلات گوارشی، تغییرات بینایی، نقص تنفس و . . . عوارض این دارو به شمار می رود.

اما دانشمندان معتقدند بیمارانی که با درمان های اولیه نتوانسته اند بهبودی پیدا کنند حتما Suramin می تواند مشکلات ناشی از اوتیسم را در آنها درمان کند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا