دانستنی‌های سلامتی

مقابله با بی خوابی و درمان بی خوابی با ۷ روش فوق العاده

مقابله با بی خوابی

مقابله با بی خوابی ، درمان بی خوابی و آرامش و رضایت داشتن کافی از یک خواب خوب شبانه می تواند انرژی یک روز را کامل کند. هزاران نفر در دنیا وجود دارند که از مشکل بی خوابی رنج می برند.

مقابله با بی خوابی ، درمان بی خوابی و آرامش و رضایت داشتن کافی از یک خواب خوب شبانه می تواند انرژی یک روز را کامل کند. خنک نگه داشتن منطقه خواب، تاریک نگه داشتن اتاق خواب، دوری از تلویزیون و وسایل الکترونیکی همه از عواملی هستند که به یک خواب راحت کمک بسیاری می کنند. اما در صورتی که شما هم این راهها را رفته اید و نتیجه ای نگرفته اید پس بهتر است با مطالعه این مطلب در نت‌نوشت به مقابله با بی خوابی بپردازید و بی خوابی های آزار دهنده شبانه خود را هر چه زودتر درمان کنید.

درمان بی خوابی با طب سوزنی

برای مقابله با بی خوابی و استرس حتما  مطلب درمان بی خوابی با طب سوزنی و طب فشاری را در نت نوشت مطالعه کنید تا با فشار این نقاط از بدن به خواب بروید.

اجتناب از محرکها قبل از خواب برای مقابله با بی خوابی

بسیاری از افراد می دانند که مصرف قهوه قبل از خواب ممکن است سبب بد خوابی آنها شود ولی این مورد تنها به قهوه پایان نمی یابد. بسیاری از منابع خوراکی دیگر نیز وجود دارند که کافئین زیادی داشته و سبب بی خوابی یا بد خوابی های شبانه می شوند. نوشابه های گازدار، چای، شکلات و نسکافه و قهوه همه از مواد خوراکی پر کافئین هستند که قبل از خواب مضر محسوب می شوند.

برای مقابله با بی خوابی دمنوش بنوشید

مقابله با بی خوابی

مقابله با بی خوابی

برخی از دمنوش های گیاهی کمک می کنند تا شما آرامش بیشتری داشته باشید و در نتیجه آرام تر و بهتر بخوابید. بابونه یکی از گیاهانی است که در تمدد اعصاب و کسب آرامش بسیار تاثیر دارد. می توانید برای مقابله با بی خوابی قبل از خواب یک فنجان بابونه کم شکر بنوشید تا بهتر بخوابید.

بیشتر بخوانید: رفع عوارض بی خوابی و کلافگی

آروماتراپی برای در مان بی خوابی

یکی از راه های بسیار عالی و طبیعی که به شما کمک می کند بهتر بخوابید آروماتراپی است. سعی کنید همیشه روغن های طبیعی یا اسانس های گیاهی در دسترس داشته باشید. قبل از خواب با یک عدد اسپری روغن های گیاهی را به بدن خود اسپری کرده و با ماساژ آن را جذب بدن کنید. این کار به شما تسکین می دهد و عطر گیاهان طبیعی شما را آرام کرده و بهتر به خواب می روید.

بیشتر بخوانید: مقابله با بی خوابی و درمان بی خوابی

تغذیه متعادل برای مقابله با بی خوابی

آنچه که می خورید یکی از مهمترین دلایل بدخوابی شما می باشد. رژیم های غذایی سنگین و یا حتی رژیم های بسیار ضعیف و سبک هم می تواند در خواب اختلال ایجاد کند. در صورتی که یک رژیم غذایی بسیار ضعیف داشته باشید سوزش قلب و در نهایت سوء هاضمه پیدا خواهید کرد. یک رژیم سنگین مملو از غذاهای چرب و سنگین هم دستگاه گوارش شما را برای ساعتها مشغول کرده و مانع خواب آرام می شود. تغذیه سالم و متعادل باعث بهبودی سلامتی شما شده و برخی از مشکلات ناخوشایند خواب شبانه را حل می کند. اگر در طی شب از خواب بیدار می شوید و خوابتان نمی برد حتما رژیم غذایی مناسبی ندارید.

بیشتر بخوانید: تلقین بی خوابی مضرتر از خود بی خوابی است!

این راهکارها برای مقابله با بی خوابی به شما کمک می کند تا خواب راحت تر و بهتری داشته باشید ولی در صورتی که نمی توانید به راحتی به خواب بروید یا خواب طولانی و عمیقی ندارید حتما با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است این یک نشانه از مشکلات بهداشتی و سلامتی باشد.مشکلاتی همانند اختلالات هورمونی و سیستم دفاعی بدن و حتی آلرژی نیز می توانند عامل بی خوابی شما باشند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا