دانستنی‌های سلامتی

درمان طبیعی نفخ و راه حل های خانگی برای حل مشکل نفخ و ورم معده

شکم درمان طبیعی نفخو ورم و نفخ معده

گاهی وقتها فکر می کنید خیلی چاق شدید و تمام لباس هایتان تنگ شده ولی بزرگ شدن شکم فقط نشان دهنده چاقی نیست شاید شما به نفخ معده دچار شده اید! در این مطلب درمان طبیعی نفخ معده را به شما خواهیم گفت.

اگر مدام نفخ دارید و نمی دانید برای درمان طبیعی نفخ و یبوست چکار باید کرد این مطلب را در نت نوشت بخوانید. حتما شما هم در این وضعیت قرار گرفته اید که دکمه شلوارتان به سختی بسته شود و شکم تان بیش از اندازه بزرگ شده باشد. خوردن حق شماست ولی بی شک غذاهای نادرستی خورده اید که نفخ معده سبب بزرگ شدن شکم  تان شده است. عادات ناسالم علت عمده نفخ معده و بزرگ شدن شکم هستند. بسیاری از پزشکان بر این باورند که نفخ معده یک گاز است که در معده به دام می افتد و شما می توانید با تغییر رژیم غذایی تا حد قابل توجهی از تجمع نفخ معده جلوگیری کنید. این بار در نت‌ نوشت به شما می گوییم که چگونه غذاها را دسته بندی کرده و از آنها به چه نحوی استفاده کنید که این دردسر را بر طرف کنید.

بیشتر بخوانید: درمان طبیعی ورم معده و کاهش علائم گاستریت

درمان طبیعی نفخ

یبوست

یبوست نتیجه یک گاز است. اگر پشت میز نشینی شما زیاد است یا آب کم مصرف می کنید بی شک دچار یبوست خواهید شد. برای درمان طبیعی نفخ و جلوگیری از یبوست، جو و توت و آب آشامیدنی را بیشتر مصرف کنید. کربوهیدرات ها، اجتناب از الکل و قند و نشاسته که احساس پف کردگی زیاد به همراه دارد را از رژیم خود کم و حذف کنید. مخلوطی از میوه ها و توت ها و سبزیجات می تواند به درمان یبوست کمک کند. استرس یکی دیگر از عوامل پیدایش یبوست است. با کنترل اعصاب می توان از استرس دوری کرد. برای درمان طبیعی نفخ روزانه بین ۶-۸ لیوان آب بنوشید تا از یبوست به دور باشید. البته نوشیدن آب به تنهایی مقدار زیادی از وزن را نیز از بین می برد. به سرعت غذا نخورید تا به وسیله جویدن صحیح مواد غذایی به درستی هضم و آنزیم ها تولید شوند.

بیشتر بخوانید: علل نفخ شکم در زنان که غیر عادی است

اسموتی و گاز معده

درمان طبیعی نفخ

درمان طبیعی نفخ

بیشتر بخوانید: خواص کلم بنفش در درمان نفخ معده

از ترکیب میوه ها و سبزیجات در مخلوط کن اسموتی های خوشمزه تهیه کنید. با این کار شما از مزایای فیبر موجود در میوه و سبزی بهره مند شده ولی از نفخ معده رنج نخواهید برد. اسموتی تهیه شده از کرفس، خیار، موز، زنجبیل، آب نارگیل، سرکه سیب و چند قالب کوچک یخ کی از بهترین هاست! سرکه از این دست مواد است که برای کاهش گاز معده و درمان طبیعی نفخ بسیار سودمند است.

بیشتر بخوانید: درمان ترش کردن معده در خانه

موز به دلیل دارا بودن پتاسیم بالا به خوبی با نفخ مبارزه می کند. البته موز نارس حاوی میزانی نشاسته مقاوم است که خود به خود تولید گاز کرده و سبب نفخ معده می شود. بنابراین سعی کنید موز رسیده مصرف کنید. کرفس هم جز سبزیجات مدر است که به کمک آب موجود در خود نفخ را خنثی می کند. زنجبیل یکی از بهترین کمک کننده ها به دستگاه گوارش است.

بیشتر بخوانید: علت های نفخ شکم که نباید بی تفاوت از کنار آن‌ها رد شوید

زنجبیل در چند جهت سودمند است. سبب آرام و شل شدن عضلات دستگاه گوارش می شود و پروتیینی دارد که آنزیم های گوارشی را فعال تر می سازد و از بروز نفخ و گاز معده که از غذاهای پروتیینی بیشتر به دست می آید، جلوگیری می کند. این خاصیت ضد التهابی زنجبیل است.

اگر زمانی احساس کردید که شکم شما بزرگ شده و لباسهای تان برایتان اذیت کننده است، حتما دچار چربی نیستید بلکه به احتمال قوی معده شما از تغذیه نادرست دچار نفخ شده است. بهتر است رژیم غذایی تان را عوض کرده و دستگاه گوارش خود را آرام کنید.

بیشتر بخوانید: درمان طبیعی رفلاکس معده

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا