1398-01-03
دانستنی‌های سلامتی

خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان را جایگزین اسپری های خوشبو کننده کنید

خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان

یکی از بهترین خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان دارچین است. کمی دارچین دم کنید تا از اثرات درمانی آن بهره مند شوید.

یکی از بهترین خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان دارچین است. دارچین این گیاه معطر و دوست داشتنی یکی از مفیدترین گیاهان است. این چوب خشک با عطر عجیب و غریبش، مبارز خوبی برای قند خون و بیماری های قلبی می باشد. دارچین با عفونت های بدن مقابله می کند. چای دارچین، کیک دارچین، عود دارچین، آدامس دارچین و بسیاری دیگر از مواد مصرفی روزانه ما به عطر دل انگیز دارچین آغشته است! و البته دارچین یک جایگزین بسیار مفید برای اسپری های خوشبو کننده هوا می باشد. اسپری های شیمیایی چیزی جز یک مقدار گاز و اسانس نیستند و خطرات زیادی را برای سلامتی به همراه دارند.

بیشتر بخوانید : حقایقی درباره خواص دارچین اصل و مضرات دارچین کاسیا

خوشبو کننده های طبیعی هوا

دم کرده دارچین جایگزین اسپری ها

زمانی که شما دارچین را دم می کنید مقدار زیادی از ترکیبات موجود در این گیاه مانند سینامالدئید و اوژنول آزاد می گردد. این دو عامل سبب رفع سردرد و میگرن و کاهش خواب آلودگی می شوند. دانشمندان ثابت کرده اند که بوی دارچین در جهت افزایش عملکرد حافظه نیز بسیار مفید است. همان طور که این عطر خوشبو خواص پزشکی درمانی دارد، ضد قارچ، ضد باکتری و همچنین ضد ویروس نیز هست. به راحتی یک لیوان آب یا شیر را به جوش آورید و یک تکه چوب دارچین در آن بیندازید و از خواص بی نظیرش بهره مند شوید. توجه داشته باشید که زنان باردار به هیچ وجه نباید از این عطر خوشبو استفاده کنند. دارچین در روند رشد جنین اختلالات شدیدی ایجاد کرده و احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: ضد عفونی هوای منزل با سوزاندن گیاه مریم گلی

خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان و محیط

قهوه

قهوه یکی از خوشبو کننده های طبیعی هوا و دهان است. فقط کافیست یک فنجان قهوه را در محیط کار یا منزل خود قرار دهید. زمانی نمی گذرد که عطر آن تمام فضا را خوشبو می کند. البته برای محیط های وسیع تر فنجان را بزرگ تر انتخاب کنید تا عطر قوی قهوه در همه جا پراکنده شود. حتی در اتومبیل نیز مقدار کمی قهوه می تواند فضای اتومبیل شما را دگرگون کند. حتما خوب می دانید که عطر قهوه یکی از بهترین عطرهایی است که فعالیت مغز را بیشتر و دقیق تر می کند. پس زمانی که نیازمند تمرکز بیشتر هستید، قهوه بخورید.

گیاهان

عطر و بوی برخی گیاهان می تواند محیط را خوشبو کند. نخل آرکا و همچنین سرخس از این دسته گیاهان و خوشبو کننده های طبیعی هوا هستند. رشد این گیاهان می تواند هوا را تصفیه کند. جوانه های آنها نوعی اکسیژن ساز هستند و در تولید هوای تصفیه شده در محیط فعالیت می کنند.

بیشتر بخوانید: خواص سوزاندن کندر : سوزاندن کندر در خانه افسردگی را بدون دارو درمان می کند

اسانس ها

ترکیب سنبل هندی، روغن درخت چای و رزماری همراه با جوش شیرین یک اسانس فوق العاده است که پاک کننده بسیار قوی هوا می باشد. به جای استفاده از اسپری های خوشبو کننده هوا که بسیار پرخطر هستند، از گیاهان طبیعی و خوشبو کننده های طبیعی هوا همچون دارچین و قهوه استفاده کنید. این گیاهان علاوه بر معطر ساختن محیط، آرامش، تمرکز و اثرات درمانی بسیاری را تجربه کنید.

 خطرات اسپری های خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده های طبیعی هوا

آزمایشاتی که بر روی اسپری های خوشبو کننده هوا انجام شده نشان می دهد که آرایش مولکولی این دسته از گازها به نوعی است که سبب بروز بیمارهای ریوی و تشکیل تومورها می شوند. یکی از این مواد تشکیل دهنده این گازها  فرمالدئید (formaldehyde) نام دارد که به راحتی بر روی مجاری تنفسی، حلق و بینی تاثیر می گذارد. درضمن سموم تدخینی در ساختار آنها به کار رفته است که سرطان خون، ریه و مشکلات کبدی را تقویت می کند. همچنین بد نیست بدانید وجود فتالات در این نوع از اسپری ها باعث ایجاد اختلال در غدد درون ریز می شود. البته تولید کنندگان این مورد را بر روی برچسب محصول پنهان می کنند اما حتی در طبیعی ترین نوع از این دسته اسپری ها فتالات وجود دارد!

بیشتر بخوانید: خواص مریم گلی برای زنان : خانم ها مریم گلی را دست کم نگیرید!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا