تکنولوژی

راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری

روش‌های قدیمی برای مدیریت کارکنان تقریبا منسوخ شده‌اند. امروزه، ابزارهای دیجیتال به روش‌های مطمئن برای حضور و غیاب کارکنان تبدیل شده‌اند و به‌همین‌دلیل بهره‌وری سازمان‌ها به‌شدت افزایش یافته است. مدیران علاوه‌بر سازمان‌های بزرگ، کسب‌وکارهای کوچک را هم به دستگاه حضور و غیاب مجهز می‌کنند. راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع آن را برای سازمان انتخاب کنید. مشاوران شرکت جهان‌گستر همواره تلاش می‌کنند تا نیازهای سازمان شما را شناسایی و بهترین دستگاه را با قیمت مناسب به شما معرفی کنند.

مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری چیست؟

مهم‌ترین موضوع این است که باید بهترین دستگاه حضوروغیاب را انتخاب کنید. ۳ سؤال اساسی که برای انتخاب بهترین دستگاه ساعت زنی مهم هستند، عبارتند از:

آیا ورود و خروج کارکنان را با استفاده از کاغذ ثبت می‌کنید؟

سیستم‌های قدیمی که برای حضوروغیاب کارکنان استفاده می‌شدند، کارایی خود را ازدست داده‌اند. باوجوداینکه استفاده از سیستم‌های کاغذی ظاهراً ساده به‌نظر می‌رسد، اما معایب زیادی دارد و بسیار هزینه‌بر است. در نتیجه، پیگیری ورود و خروج کارکنان را با چالش‌های زیادی مواجه می‌کند.

آیا به دیجیتالی کردن حضور و غیاب فکر کرده‌اید؟

برخی از سازمان‌ها برای ثبت ورود و خروج کارکنان به‌جای کاغذ، از نرم‌افزار اکسل کمک می‌گیرند. البته این نرم‌افزار بسیار بهتر از سیستم‌های کاغذی است اما دقت حضوروغیاب را به‌طور قابل‌توجهی افزایش نمی‌دهد.

گزینه بهتر از نرم‌افزار، دستگاه حضور و غیاب است. استفاده از دستگاه، تمام فرایندهای مدیریت کارکنان را خودکار می‌کند. همچنین کارکنان برای افزایش کار مفید حداکثر تلاش خود را به‌کار می‌گیرند. در نتیجه، رفت‌وآمد کارکنان سازمان‌دهی می‌شود و کارکنان تنبل برای افزایش دستمزدشان به‌جای تقلب، مهارت‌های خود را توسعه می‌دهند.

دستگاه حضور و غیاب
دستگاه حضور و غیاب

راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری: بهترین دستگاه ساعت زنی چیست؟

محیط تجارت و کسب‌وکار به‌شدت تغییر کرده است. قوانین مدیریت منابع انسانی متناسب با نیازهای فضای کسب‌وکار تعیین و اجرا می‌شوند. در نتیجه، بهترین روش برای پیگیری ورود و خروج کارکنان استفاده از دستگاه حضور و غیاب است. اما سؤال مهم‌تر این است که بهترین مدل دستگاه برای حضور و غیاب چیست.

برای پاسخ به این سؤال باید به فکر ابزاری باشید که کارکنان فرصت‌طلب اجازه هیچ‌گونه تقلب را نداشته‌باشند. پیشرفته‌ترین دستگاهی که در مدیریت کارکنان تحول عظیمی ایجاد می‌کند، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بیومتریک است. این دستگاه مشخصات منحصربه‌فرد کارکنان مانند اثر انگشت، چهره یا عنبیه چشم را تشخیص می‌دهد و حضور آن‌ها را ثبت می‌کند.

البته باوجوداینکه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که قیمت دستگاه ساعت زنی بیومتریک زیاد است، اما این موضوع واقعیت ندارد. برای کسب آگاهی درباره قیمت دستگاه بیومتریک می‌توانید به وب‌سایت شرکت جهان‌گستر مراجعه کنید.

چگونه دستگاه ساعت زنی اداری را انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید فرایندهای دستی را از سیستم حضوروغیاب سازمان حذف کنید، بهترین کار خرید و نصب دستگاه ساعت زنی اداری است. اما باید قبل از خرید، انتخاب خودتان را به‌درستی انجام دهید تا هزینه خرید دستگاه حضوروغیاب را دور نریزید. نکات مهمی که در انتخاب یک دستگاه دقیق و مناسب مؤثر هستند، عبارت‌اند از:

از شرکت جهان‌گستر مشاوره بگیرید

احتمالاً شما درباره نحوه کار و مشخصات دستگاه حضور و غیاب اطلاعات زیادی ندارید یا برخی از شرکت‌های سودجو برای فروش دستگاه به شما اطلاعات غلطی داده‌اند. در نتیجه، باید قبل از خرید، اطلاعات دقیق کسب کنید تا بهترین دستگاه را انتخاب و تهیه کنید.

متأسفانه، منبع جامعی برای دریافت اطلاعات درباره راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری وجود ندارد. اما خبر خوب این است که کارشناسان شرکت جهان‌گستر اطلاعات جامع و دقیقی را در بخش بلاگ وب‌سایت ارائه کرده‌اند که می‌توانید با مراجعه‌به این وب‌سایت آگاهی خودتان درباره انواع این دستگاه‌ها را افزایش دهید. همچنین مشاوران خبره شرکت در تمامی روزهای هفته به سؤال‌های شما پاسخ می‌دهند تا تمامی ابهام‌های شما درباره دستگاه حضوروغیاب رفع شوند.

انواع دستگاه ساعت زنی بیومتریک را بشناسید

به‌دلیل پیشرفت سریع فناوری، دستگاه‌های حضوروغیاب هم توسعه یافته‌اند. پیشرفته‌ترین دستگاه ساعت زنی در دنیای امروزی دستگاه بیومتریک است. این دستگاه انواع زیادی دارد اما ۳ نوع آن کاربرد زیادی در ادارات و سازمان‌ها دارند. زیرا کارشناسان این حوزه دقت و عملکرد این ۳ مدل را بررسی و تأیید کرده‌اند. ۳ مدل دستگاه بیومتریک که پرطرف‌دار هستند، عبارتند:

با مطالعه راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری، از مزایای دستگاه بیومتریک آگاه شوید

مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در انتخاب و خرید دستگاه ساعت زنی اداری دقت آن است. سیستم بیومتریک بهترین دقت را در بین انواع سیستم‌های حضور و غیاب دارد.

به‌دلیل این‌که این دستگاه کارکنان را از طریق ویژگی‌های منحصربه‌فردشان تشخیص می‌دهد، تقلب به‌طور کامل حذف می‌شود. زیرا باید همه افراد برای ثبت حضورشان در محل کار حاضر باشند. از طرفی محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان براساس میزان حضور آن‌ها با استفاده از دستگاه بیومتریک بسیار آسان می‌شود.

سرعت عملکرد دستگاه را بررسی کنید

اگر تعداد کارکنان شما زیاد است، حضور و غیاب آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد. بنابراین، اگر فرایند ثبت ورود و خروج کارکنان زمان‌بر شود، آن‌ها از انجام این‌کار خسته می‌شوند. از طرفی در انجام وظایفشان با مشکل مواجه می‌شوند زیرا به‌جای انجام کار مفید، در صف حضور و غیاب می‌ایستند.

قبل از خرید، درباره سرعت دستگاه از کارشناس فروش شرکت تأمین‌کننده سؤال بپرسید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

تمامی دستگاه‌های حضوروغیاب که توسط شرکت جهان‌گستر ارائه می‌شوند، دارای رابط کاربری آسان هستند و استفاده از آن‌ها پیچیده نیست.
تمامی دستگاه‌های حضوروغیاب که توسط شرکت جهان‌گستر ارائه می‌شوند، دارای رابط کاربری آسان هستند و استفاده از آن‌ها پیچیده نیست.

ادغام دستگاه با سیستم مدیریت کارکنان را بررسی کنید

اگر می‌خواهید حداکثر بهره‌مندی را از دستگاه ساعت زنی کسب کنید، باید علاوه‌بر ثبت ساعت دقیق ورود و خروج افراد، از این داده‌ها استفاده کنید.

بهترین کاربرد داده‌های حضور و غیاب برای محاسبه حقوق و دستمزد است. همچنین می‌توانید داده‌های موجود در سیستم را با کمک مشاور سازمان تحلیل کنید تا به برنامه‌ریزی دقیقی برای ارتقای عملکرد کارکنان برسید.

استفاده از داده‌های حضوروغیاب فقط در صورتی ممکن است که بتوانید دستگاه را به سیستم جامع مدیریت منابع انسانی وصل کنید تا داده‌ها ذخیره و محاسبه شوند.

دستگاهی را انتخاب کنید که راه‌اندازی و استفاده از آن راحت باشد

ایجاد تغییرات جدید در محیط کار تا حدودی دشوار است. از طرفی اگر کارکنان شما از استفاده درباره دستگاه حضور و غیاب تجربه خاصی نداشته‌باشند، ممکن است هنگام استفاده از آن با مشکل روبرو شوند.

تمامی دستگاه‌های حضوروغیاب که توسط شرکت جهان‌گستر ارائه می‌شوند، دارای رابط کاربری آسان هستند و استفاده از آن‌ها پیچیده نیست.

همچنین باید قبل از خرید، بررسی کنید که نصب این دستگاه چگونه انجام می‌شود. البته بهترین کار این است که نصب و راه‌اندازی دستگاه را شرکت تأمین‌کننده انجام دهد. شرکت جهان‌گستر پس از فروش دستگاه ساعت زنی، شما را تنها نمی‌گذارد و متخصصان این شرکت نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی دستگاه را به‌خوبی انجام می‌دهند.

درباره آموزش نحوه کار دستگاه از کارشناس فروش سؤال بپرسید

باید قبل از خرید، کاملاً مطمئن شوید که می‌توانید از دستگاه استفاده کنید یا خیر. پیشنهاد می‌کنیم از کارشناس فروش درخواست کنید که نحوه کار با دستگاه را به شما آموزش دهد.

اگر کارشناس‌های شرکت تأمین‌کننده این‌کار را به‌خوبی انجام دهند، می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید. البته آموزش کار با دستگاه یکی از عوامل تأثیرگذار در خرید است و باید موارد دیگر را هم بررسی کنید.

سخن پایانی

علاوه‌بر توجه به ویژگی‌های دستگاه موردنظر، موضوعی که در راهنمای خرید دستگاه ساعت زنی اداری بسیار اهمیت دارد، این است که می‌خواهید این محصول پیشرفته را از چه شرکتی تهیه کنید. چراکه نصب، تامین قطعات، ارائه راهنمایی‌های لازم هنگام خرید و پشتیبانی پس از خرید توسط فروشنده بسیار حیاتی و مهم است. شرکت جهان‌گستر قبل از فروش، به مشتریان خود مشاوره ارائه می‌کند. همچنین پس از فروش دستگاه، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی را به‌عهده می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات با کارشناسان باتجربه ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا