گردشگری

راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات خراسان

اگر قصد مسافرت به استان خراسان یا مشهد مقدس را دارید پیشنهاد میکنم پس از زیارت آقا علی ابن موسی رضا (ع) حتما سری هم به کلات بزنید. در نزدیکی این شهرستان آبشاری با آب گرم قرار دارد که دارای طبیعتی زیباست. در ادامه با راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات همراه نت نوشت باشید.

 راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات

راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات
راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات

آبشار آبگرم کلات کجاست؟

خب قبل از شروع راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات باید گفت که این آبشار در فاصله ۷۵ کیلومتری شهرستان کلات در روستای آبگرم قرار گرفته. روستای آبگرم دارای چشمه های آبگرم متعدد است که منتهی میشه به همین آبشار. یعنی آب این آبشار از چشمه های آبگرمی که در روستای آبگرم قرار داره تامین میشود. ارتفاع این آبشار حدود ۱۵ متر است.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به ژئوپارک قشم ؛ ناکجایی حیرت انگیز در ایران

دمای حدود ۳۵ درجه ای آب این آبشار باعث شده که این محل یکی از محبوب‌ترین مناطق بین اهالی محلی مشهد و همچنین مسافرین تور مشهد باشد.

از مشهد چطوری بریم آبشار آبگرم ؟

در کل فاصله شهر مشهد تا شهرستان کلات حدودا ۱۵۰کیلومتر است و جاده ای کوهستانی دارد. برای ادامه راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات در مشهد ابتدا به سمت پل امام حسین رفته و بعد سمت جاده کلات حرکت می‌کنیم. پس از طی کردن حدود ۷۰ کیلومتر در جاده کلات، در سمت راست جاده، تابلو «روستای آبگرم» را خواهید دید. تا به روستا برسید، طبیعت دل ‌چسبی را خواهید دید و مطمئن باشید برای استراحت در بین این راه در طبیعت جای مناسب پیدا خواهید کرد. وقتی وارد روستا شدید، اگر خریدی دارید در این روستا حتما انجام دهید چون در ادامه مسیر مغازه ای نیست و اگر به دست‌شویی هم نیاز داشتید می‌توانید از سرویس بهداشتی مسجد روستا استفاده کنید. مسافت روستا تا آبشار حدود ۶ کیلومتر است. قبل از رسیدن به آبشار یک کاروانسرای قدیمی از دوران شاه عباس صفوی توی راه دیده می‌شود. قبلا راه ابریشم از این منطقه می گذشته و مسافران زیادی در این محل استراحت می کردند.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به تخت سلیمان ؛ زندان سلیمان یا دندان دیو، مکان‌هایی با اسراری مگو

راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات
راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات

پس از عبور از روستای آبگرم، در مسیری که امکان تردد وسایل نقلیه سبک وجود ندارد، پس از طی کردن راهی حدود نیم ساعت به آبشار زیبای آبگرم خواهید رسید. تقریبا ۲ کیلومتر مانده تا آبشار پارکینگی قرار داره که میتونید خودرو را پارک کنید و بقیه مسیر را پیاده طی کنید.

برای دیدن آبشار دو راه دارید. می‌توانید از سمت راست رودخانه برید تا به زیر آبشار برسید و یا از سمت چپ حرکت کنید و از کنار آبشار بالا برید. اگر مسیر سمت چپ را ادامه بدهید به منبع اصلی آب که یک چشمه آب ولرم است خواهید رسید. در طول مسیر هم رودخانه از چند حوضچه عبور می‌کند که فضای خوبی برای آب‌تنی البته در فصل گرم سال فراهم کرده.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به ارواح سنگی در نزدیکی تهران

کاخ خورشید نادرشاه
کاخ خورشید نادرشاه

کجا اقامت کنیم؟

در ادامه راهنمای سفر به آبشار آبگرم کلات باید بگوییم که این موضوع رو بررسی کردم متاسفانه هتلی در نزدیکی این منطقه پیدا نکردم. نزدیکترین گزینه های مناسب اسکان در شهر مشهد قرار دارد که البته هتل های زیادی هم دارد.

لازم است این را بگویم که کلات دارای یک اثر مهم تاریخی است به نام کاخ خورشید نادرشاه ، که دیدنش خاطره انگیز خواهد بود. از غذاهای محلی این منطقه میتوانم به آبگوشت، اشکنه و آش جوشواره اشاره کنم.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به جنگل های دوهزار ؛ چشم اندازی بدیع به سواحل مازندران از ارتفاعات البرز

سفر خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: 

راهنمای سفر به تخت سلیمان ؛ زندان سلیمان یا دندان دیو، مکان‌هایی با اسراری مگو

راهنمای سفر به آبشار یخی آبنیک ؛ جایی برای تنفس

امکان دیدنی اطراف تهران ، از پایتخت بیرون بزنید!

اماکن دیدنی اطراف قزوین ، دیدنی تر از آن است که فکر می کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا