1398-02-02
روانشناسی و موفقیت

راهنمای والدین شاغل برای محافظت از فرزندان در زمانی که مشغول کار هستند

راهنمای والدین شاغل

یکی از مهمترین دغدغه های والدین شاغل ، فرزندانشان است. چه طور می توان هم موقعیت شغلی را به خوبی حفظ کرد و هم تربیت دقیق و نظارت کامل بر روی رفتارها و آموزش فرزند داشت ؟؟؟

یکی از مهمترین دغدغه های والدین شاغل ، فرزندانشان است. والدین شاغل علاوه بر اینکه می بایست قواعد محیط کاری و ساعات کار را رعایت کنند، باید نظارت کامل روی فرزندانشان در خانه نیز داشته باشند. کودکان بسیاری در عدم حضور والدینشان در بیشتر ساعات روز در خانه تنها هستند. اما آیا رشد فکری و اخلاقی آنها کاملا بی عیب و نقص است؟ کودکان نیازمند یک سری کنترل های رفتاری هستند، والدین شاغل بیشتر مواقع این نظارت را ندارند. برای پدر و مادرها نیز این بدترین کابوس است که هنگام تمرکز بر روی شغل شان ناچار به فکر کردن به مشکلات کودک در منزل باشند. این بار در نت نوشت چند راهکار ساده برای مدیریت منزل و کودک زمانی که خانه نیستید پیشنهاد می کنیم. با این روش ها والدین شاغل می توانند مادامی که در محل کارشان هستند راحتتر بر روی کودک کنترل نامحسوس داشته باشند.

بیشتر بخوانید: فواید زود خوابیدن کودک و مضرات دیر خوابیدن کودکان

راهنمای والدین شاغل برای محافظت از فرزندان

اتاق کار جداگانه

راهنمای والدین شاغل برای محافظت از فرزندان

اگر ناچارید بخشی از کار خود را در منزل انجام دهید لطفا یک میز یا اتاق جداگانه داشته باشید. پخش کردن دفتر حساب و کتاب یا نقشه های مهندسی یا پرونده ها بر روی میز غذا کار کاملا اشتباهی است. بخشی از خانه را از محیط خانوادگی دور کنید و تنها به شغل خود اختصاص دهید. ساعاتی که در کنار خانواده هستید هرگز به امور شغلی رسیدگی نکنید تا این دو مسئله کاملا از هم جدا باشند.

قفل درب

والدین شاغل لطفا به قفل های خانه به خصوص درب اصلی کاملا واقف باشید. اگر بنا به هر دلیلی کودک شما در منزل محبوس شود شما باید به راحتی بتوانید از دربهای خانه وارد شوید. کلید های امنیتی را از دسترس کودکان دور قرار دهید و تنها خودتان به آن دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تاثیر رفتار والدین بر کودکان

آموزشهای امنیتی کودک

گاهی اوقات بستن یک پنجره یا درب یا حتی استفاده از یک کلید در خانه به نوع خاصی باید باشد. شما می بایست اموری از این دست را به کودک خود آموزش دهید. استفاده از چند قفل یا بستن درب خروجی آپارتمان یا هر مسئله امنیتی دیگر را   آموزش دهید. تمامی این نکات می تواند تماسی نه چندان کوتاه در ساعات کاری شما باشد و مانع تمرکز در محل کارتان شود.

انتظارات و مرزها

در صورتی که بخشی از کار خود را به منزل منتقل می کنید حتما مرز و حد و حدود کار را برای خانواده تشریح کنید. می توانید اعلام کنید که من صبحانه را با شما می خورم ولی ناهار را باید در اتاق کارم باشم. از کودکانتان بخواهید ساعاتی که مشخص کرده اید وارد اتاق کارتان نشوند و بعد از آن ساعت شما نیز به جمع خانواده بروید.

برای کارهایتان در منزل برنامه ریزی کنید تا دیگران در ساعاتی که مشغول به کار هستید از شما انتظارات خاص نداشته باشند.

برای کودک برنامه درسی و استراحت داشته باشید و از او بخواهید طبق برنامه پیش برود. به این ترتیب تا زمانی که شما منزل نیستید او به کارهای شخصی و تکالیفش رسیدگی می کند. بهتر است والدین شاغل در روزهای تعطیل زمان بیشتری برای کودکان خود اختصاص دهند.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا